Ćurke i način njihovog držanja

pa super...zato je on jadan i podlegao....sto bi mi medicinari rekli IM, infraktus myocardi.....:ppozdrav:
 
Onu curku sto je pre vremena polno sazrela resio sam da prikoljem. Nema od nje nista, genetski odpadak kao domaca.
 
neka mutacija Dule...ima li je 10kg.sa sve peruske? da i posaljem noz, sto sam nasledio od krkobabica:haha:??:ppozdrav:
 
oooo pa to covek i da ne kolje u p.m. To ti Dule daj lepo zeni, pa nek je ona sredjuje....curka je mala, mocice da je savlada sama....:ppozdrav:
 
Prava domaca druze, ko zna sta nas sve ceka u tim genetskim ukrstanjima. Monsato polako ali sigurno dolazi u sve grane poljoprivrede, a sve cerez boljeg zivota stanovnistva ove jadne nam planete.::samo bes::
 
Onu curku sto je pre vremena polno sazrela resio sam da prikoljem. Nema od nje nista, genetski odpadak kao domaca.
Napisao sam jesenas, ne sećam se baš 100 psoto ali od 5 ćurana, kao američka bronzasta, prošle godine prilikom egzekucije i pregleda ustanovljeno sledeće
2.komada imalo po 2 testisa,
1.komad imao 1 testis
2.komada nisu imali ni jedan testis.Po spoljnim obeležjeima 100 posto ćurani ali kako se genetika manifestuje i šta će biti, i koliko će mutanata biti u budućnosti čovek ne sme ni da razmišlja.
 
Vitamini za brzi napredak ćuraka!

Možda je glupo ovo pitanje koje ću postaviti ali me interesuje da li postoji neki preparat kojim bi se ubrzao napredak (rast i razvoj) tovnih ćuraka. Do sada sam koristio ''Živamicin'' kao kompleks vitamina ali nisam nigde sreo neki tekst o nekom drugom preparatu. Postoji li takvo nešto?
 
Imas Vitogal,Elavitol;Oligovit itd.To su sve vitamini,al ja sa njima ne bih preterivao.Kvalitetan premiks ili dobar koncentrat,a vitamini samo u stresnim situacijama,prilikom vakcinacija i slicno.
 
@Uca

Ja mislim kao i SAMA, dobar premiks i to je to. Pazi kada dajes "zivimicin", imas dve vrste. Jedan je sa antibiotikom a drugi je tovni. Ovaj drugi mozes da dajes do poslednjeg dana a prvi je lek i treba vreme da se zivina ocisti.:ppozdrav:
 
Koliko bese.Mislim da je 14 dana karenca.Ljudi sto manje vitamuna i kojekakvih otrova.Ako hocete da se trujete,onda vam je naj jeftinije akcija u nekom marketu.Tu mozete fasovati direkt sa antibiotikom.Ima ovde i profesionalaca,ali vecina hrani za svoje potrebe,te je bolje hraniti koji dan duze,ali znamo sta jedemo i cime decu hranimo.Dovoljno smo zatrovani s kojekakvim herbicidima,pesticidima,aditivima i kojekakvim jos zlom savremenog covecanstva.:ppozdrav:
 
Ja mislim a je za Zivomicin 7 dana karenca.. Posto je za Vezemycin R 7, pa racunam da su tu negde svi...Nego Cika Dule jel zakla ti onu tvoju curku:haha::ppozdrav:
 
Ma nisam ne da zena.. kaze "kada budemo sve klali i nju cemo". Dodje mi da je bacim preko ograde. Mislim zenu.:haha:
 
Poslednja izmena:
ma da ti posaljem ja vazdusnu pusku, pa promuljis cev na prozor,da nevidi zena.::sramota::.. i samo fik i gotovo...:osmeh:
 
Nazad
Vrh