Ćurke i način njihovog držanja

:haha::haha::haha: Jeste druze, da se upoznaju sa panjem na koji ce da poloze glavu za nekih 5 meseci. Svaka cast, kako si se samo setio da je to panj za klanje? Sada mi sluzi da uvece podbocim ona vrata kuda se ispustaju.:ppozdrav:
 
@VALJEVAC
Jeste druze, mora prvih 7 dana da se vodi intenzivna nega. Prvih godina drzali smo ih u dnevnoj sobi ( prvih 7 dana). Sada smo malo oguglali pa ih odma uz dobru temperaturu smestamo u boks. Secam se da smo u pocetku davali im prva tri dana i caj od kamilice, normalno ohladjen.:ppozdrav:
 
Pa i maloj deci se daje caj od kamilice, pa valjda po tome i curkama ocin bi ga znao.
 
@VALJEVAC
Jeste druze, mora prvih 7 dana da se vodi intenzivna nega. Prvih godina drzali smo ih u dnevnoj sobi ( prvih 7 dana). Sada smo malo oguglali pa ih odma uz dobru temperaturu smestamo u boks. Secam se da smo u pocetku davali im prva tri dana i caj od kamilice, normalno ohladjen.:ppozdrav:

Ovakav tekst u citatu nikada sa moje tastature nije otišao na forum.O čemu se to radi nemam pojma.A i velikim slovima VALJEVAC nije mojih ruku delo.
Molim te Duško napiši mi kog dana sam ja to negde objavio na forumu mislim to sa kamilicom - stvarno mi je to dosta čudno
 
@valjevac
SAd došao od drugara koji u objketu ima ćuriće stare 5 dana, pa mu malo bio pri ruci, mora to bar sedam dana da se dežura.:ppozdrav:
Druze ovo je tvoj citat. A ono sam ja pisao kako smo MI nekada radili, pazili curice i davali im prvih dana caj od kamilice. Greskom sam napisao valjevac velikim slovima i izvinjavam se. Ne znam zasto mislis da je ono tvoj citat, @VALJEVAC znaci da je tekst ispod upucen tebi.:ppozdrav:
 
pozdrav, vec nekoliko godina uzimamo jednodnevne curice i odgajamo za sopstvene potrebe, prosle godine smo imali problem u odgajanju i od pocetnih 24 broj se prepolovio, radilo se o vec odraslim curkama tezine oko 7,8, 10 kg, bez razloga su dobijale proliv koji je bio zut i sluzav, to bi trajalo mozda dan a zatim bih uginule, sve preparate koje su nam savetovali veterinari smo koristili ali bez rezultata evo slike iznutrica kako to izgleda kod tek uginule curke
2m3353n.jpg
hwn0c4.jpg
za koji dan trebaju da stignu curici nekoliko nedelja stari, nadam se da se ovaj problem nece ponoviti.
 
jaoo maestro izvini :cvetic: molim te.nije namerno... ja mislim da sve sto je dobro treba da se promovise.....e, sad///reklama ko reklama, mozda ovi iz gebija sbog ovoga uplate neku donaciju za forum...:ppozdrav:
 
Odlično izgledaju Jovane,samo tako nastavi ::svaka cast::, i jel' mi se čini ili su u pitanju par, tj. ćurka i ćuran ?
Ovi moji su nešto mlađi, ima ih 25 ali su musaviji od tvojih, iako im dodajem prostirku svaki dan, a jednom nedeljno temeljno očistim, neće da spavaju na dasci koju sam im postavio već na slami, i dovoljno je jedan da ugazi u ono što ne treba, i onda kao da namerno gazi po repovima i krilima ovih ostalih što leže ...
Ali nek su nam živi i zdravi, a kupanje im i onako ne gine ...
 
Poslednja izmena:
hahaha tako je Beco, i ovako ce na kraju da budu ciste ko suza....jeste par je u pitanju.hvala na pohvalama....mada i moje su prljave, nego sam ih ja malo uredio pred slikanje...:haha:
 
Duško, ovo su neki primerci koji su mi ostali od predhodne ture u uzgoju - u neku ruku škartovi, stari su 62 dana.To što su škartovi bili u tom momentu sada se više ne primećuje.Ujutru koncetrat, ceo dan na ispustu, uveče koncetrat i ne forsiram ništa.Biće najesen pršute i dimljenih bataka i karabataka a i šniclama ne manišem.Hi.Pozdrav
2exn7tc.jpg

Zaboravio sam opciju ukloni poruku ovde ode pile umesto ćureta a ćure drugi put.Izvini Duško
 
Pa bre Valjevac jesu li ovo pilići ili ćurići :haha:.
Izgleda da nisi najbolje izabrao sliku. Sad ćeš morati za kaznu da napišeš recepte za te pršute.
 
Pa bre Valjevac jesu li ovo pilići ili ćurići :haha:.
Izgleda da nisi najbolje izabrao sliku. Sad ćeš morati za kaznu da napišeš recepte za te pršute.
Robins napisao sam ispod fotografije da sam omanuo a opciju za uklanjanje poruke nisam pronašao.E zato ću da kaznim moderatora sa novom fotografijom
2qaohky.jpg

A tekst uz ovu fotografiju sam napisao kod onog nedefinisanog sa vagom.
 
Nazad
Vrh