Ćurke i način njihovog držanja

Kupovao sam neki dan u selu prekrupu za kokoši.Posle kupovine ostade mi u vazduhu jedno pitanje : Da li je bolje kupovati prekrupu od komšije ili u polj. apoteci? Nisam pametan šta da zaključim.Šta vi mislite?
 
Pozdrav svima. Ja sam Sinisa iz okoline BG-a. Trenutno se mlatim sa nekim curkama.Imam 15 kom. u 9. nedelji. Jednoj od njih je nenormalno otekla jedna strana glave, da kazem, obraz. U takvom stanju je vec 2-3 nedelje. Pomislio sam da je nije neko potkacio, ali izgleda da nije to, poshto otok ne spada. Mozhe li ko naslutiti uzrok.
 
Ima vise varijanti za to a najverovatnije je tuča jer su u tom periodu ćurani malo agresivni a uz tuču često dodje do infekcije povredjenog mesta nekim bakterijama pa onda otok dugo ne spada. Možda je dobila i boginje jer se kod njih javlja takav otok a ne bi bilo samo kod jedne. U svakom slučaju nije ništa opasno čak i da otok potraje.
 
Ne napisah malo pre da bi bilo dobro da ako možeš nju izdvojiš na nekoliko dana i da joj daš neki antibiotik ako postoji infekcija brže će je proći. Ovako je možda često kljucaju pa se onda otok još više iziritira.
 
a%3E
1j6r8w.jpg
pozz svima, evo mojih imaginarnih curki.. :haha:haha danas 2mes.okruglo...
 
Poslednja izmena od urednika:
hvala dusko....Rale83 ako hoces dacu ti br frizera..haha salim se, pa to je sigurno zbog hibrida....moje su but 6
 
Da neko sa foruma ne pomisli da sam ljut pa da se ne javljam.16-ti dan, "Converter" selekcija muškarci.
2ltqy35.jpg
 
Ja bas hteo da pisem i pitam sta se desava sa curicima. Moji kao nenormalni, samo skacu i pokusavaju da izadju iz boksa. Pocela je tuca, da se zna ko je gazda u jatu a izgleda da i bobaju.:ppozdrav:
 
Pozdrav svima, jos jedanput. Naravno, imam problem :) Jednoj curki je nenormalno otekla noga, tjst. prsti, ne moze da stoji. U izolaciji je vec tri, cetiri nedelje, dobija ad kapi, ali nema boljitka ......
 
Pogledaj dobro da li se usred tog otoka ne krije neki konac ili ostatak nekog kanapa koji je ona "zaradila" i koji je srastao ili zarastao a koji je ona "zaradila" do je bila mala.Ne pisem nista napamet.Pozdrav:ppozdrav:
 
Juce sam prvi put curke pustio u ispust znatno pre nego to obicno radim. Manji im je boks nego ranijih godina zbog smestaja pilica, ali jos malo pa cu srediti pilice pa ce do jeseni biti same. Sada su stare 45 dana.
2z82p8l.jpg


w8rgoz.jpg

Mislim da imam 4 curana i 3 curke.:ppozdrav:
 
Hvala druze, za sada ide kako treba. Pa zar ti ne mozes da spavas, a vreme dusu dalo za spavanje? Normalno tura i od mene.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh