Ćurke i način njihovog držanja

Nisu sve za klanje, ostaju za priplod pola pa curici na prolece na pijacu. To su crne domace curke, nisu tovne! Tovne ne valjaju za supu :cao:
 
Ja drzim tovne , ali zato im dajem od cetvorke pa nadalje kukuruz , psenicu, jecam u zrnu, sojinu sacmu, prekrupu, uvek pola lonca od dvaes` kila, svaki dan tri puta dnevno pun lonac vode od dvaes` kila... Pa da vidis kad se zakolje, a ono loj zut ko dukat.. A onda posle tranziranja ledja, vratove u supu. A supa .. Pliva mast po njoj..E , sad zena to uvek procedi, (ne vole zene tu mast) a ono u stvari cini supu dobrim. Znaci . prospu sve sto valja. Ali , opet bude dobra supa, i bez masti. :ppozdrav:
 
Ja sam prosle godine prvi put drzao crne curke, mislio sam da su americke bronzaste, ali sam bio u zabludi.Bilo kako bilo imali su uredjenih od 12 - 14.kilograma, a meso im je bilo ukusnije od klasicnih hibrida belih.Evo zadnjeg primerka neposredno pred egzekuciju.
s2fo1z.jpg


:ppozdrav: :ppozdrav:
 
By Maestro:
............... Prvo 30 post-ova ................ pa onda ovaj lepo uradjeni plakat!

Poceli smo upis cetvoronedeljnih curica :)
 
U Grockoj poceo upis za izbobane curice (to mu valjda znaci da su stari bar 45 dana?). Cena 680 dinara. Nisam siguran koje su "marke", ali uzecu desetak za svoje potrebe. Kakva je cena kod vas?
 
Mrgud je napisao(la):
U Grockoj poceo upis za izbobane curice (to mu valjda znaci da su stari bar 45 dana?). Cena 680 dinara. Nisam siguran koje su "marke", ali uzecu desetak za svoje potrebe. Kakva je cena kod vas?
Bili tronedeljni 500 .oo a i ti nije mnogo :D :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1300303702[/time]
_________________________________________________
mislio sam na proslu godinu... :cao:
 
@ crni gruja
Grujane da to nije bila velika cena? Kod nas su tronedeljni prosle godine bili 400,0 din. :ppozdrav:
 
U principu mislim da ne bi trebalo kupovati ćuriće koji su mlađi od četiri nedelje, imajući u vidu gde ih mi posle nabavke sve držimo. :ppozdrav:
 
Danas sam naručio 5 komada pazinskih pura.Starosti 4 tjedna.Malo su skuplje,nekih 7 eurića po komadu,ali mi se čini da je tako bolje od malih. Nikad ih do sada nisam držao ali imam hrane,a što se znanja tiće, pa imam Vas..Tako da mislim da neće biti nekih problema.. :ppozdrav:
 
Poruka

Ćurke su mnogo dobre i ukusne. Imaju samo jednu manu mnogo jedu. Pre tri god kupim 10 kom stari valjda 6 nedelja. Kada sam shvatio posle par dana koliko jedu kocentrata okrenuli smo se tradicionalnoj ishrani. Puštene napolje odmah. Hranjene kuvanom koprivom prekrupom kukuruza sa dodatkom masti. Sve su odgajene uz mala ulaganja. U kasnu jesen imale su lepu kilažu. Šta im radi kopriva neznam. U mom selu kažu ako hoćeš da imaš nepoštenu ženu kupi ćurke.
 
Za tov curaka je poznato da mnogo jedu pa je najbolja varijanta ako se tove za svoje potrebe da se do neke tezine hrane koncentratom a onda da se predje na "organsku hranu" jer one jedu sve zivo od hleba, povrca,koprive, travu, jabuke a naravno uz to im treba davati i neku laksu vrst koncentrata. Najbolje je ako ih u tom periodu drzite na nekom ispustu gde mogu da pasu i budu napolju. Evo i nekih tabela za Aviagenov hibrid Big6 i Hibridov XL.

http://www.2shared.com/document/N8EMVGNl/ATL_Big6_Commercial_0045.html
http://www.2shared.com/document/QX61SB76/XLhens-commercial.html
http://www.2shared.com/document/YdUwGKZh/XL-males-commercial.html
 
Zdravo svima zovem se Boban i iz Beograda sam,planiram da uzmem da gajim ćurke jedno 20-30 komada,pa sam hteo da pitam da li se zna koja će minimalna cena biti za ćurke ove godine.Kolika je cena granula,kao i da li postoji neki ozbiljniji otkupljivač ćuraka u zmlji?Da li je hrana poskupela mnogo u odnosu na prošlu godinu?Bilo bi lepo ako bi neko odgovorio na moja pitanja.
Pozdrav :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh