Ćurke i način njihovog držanja

Dragoljub Krajnović, dipl. inž."

Maestro hvala na prilogu u vezi odgoja čuriča.Zamolio bih te ako možeš da "iščaprkaš" program osvetljenja u odgoju jednodnevnog ćureta za prvih mesec dana ili četiri nedelje.Hvala unapred.Ja sam pokušavao da dođem do toga i nisam uspeo odnosno niko nije stao iz tog programa pa sam ja primenio nešto što ne znam da li je najispravnije.

U ime tvog truda jedan trura od srca :ppozdrav:
 
valjevac je napisao(la):
.................................Zamolio bih te ako možeš da "iščaprkaš" program osvetljenja u odgoju jednodnevnog ćureta za prvih mesec dana ili četiri nedelje..............................pa sam ja primenio nešto što ne znam da li je najispravnije.

Nema mnogo, evo par stvari (nešto na engleskom), pa ako bude od koristi .... super !

Program osvetljenja: http://www.box.net/shared/8it9umec5y
Savremeni trendovi u uzgoju živine: http://www.box.net/shared/yxqbked6uh
Odgoj ćuraka: http://www.box.net/shared/yh4m2bfovj
Program osvetljnja: http://www.box.net/shared/f3mr9u1v51
Odgoj ćuraka 1: http://www.box.net/shared/6us146e9z7

:ppozdrav:
 
Maestro hvala na trudu.Program osvetljenja neću primeniti na ovaj primerak sa fotografije jer je već "zabazala"
28kncp3.jpg


Za tvoj trud revanširam se turom :ppozdrav: Srećna ti Nova godina
 
Pozdrav svima! Prvi put se javljam ovde i interesuje me nešto o izvozu ćuraka u Rusiju. Naime čuo sam pre par meseci jednu informaciju, da Rusi žele da otkupe svu proizvodnju našeg ćurećeg mesa. Da li je to tačno, s obzirom da ovde ljudi gaje po par komada, a to nije za Rusa interesantno, pa me interesuje cena otkupa, koliki su proizvodni troškovi?
 
E sada kada sam se predstavio, da vidim, da li ostajem ovde gde sam ili da menjam nešto u životu.
 
sto se tice troskova ima ih od 2.200 din do 2.600 din ovde su se prodavale od 400-450 din zaklane a to po kojoj ceni bi oni otkupljivali ... to vec ne znam ali znam da kod nas ide ... KO KOGA ZAJEBE .. :haha: :haha: :ppozdrav:
 
E sada bi mi trebalo jedno obaveštenje: Čitam forum i vidim da neko gaji 5-6 komada, neko desetak i onda odjednom se javi čovek i kaže ja imam 1500 komada. I sada moje pitanje je: gde je našao tržište za tolike ćurake?
Da li postoji neka organizacija, koja otkupljuje ćurke ili koja spaja male proizvođače sa velikim potrošačima? Da li je neko pokušao da napravi neku organizaciju? :sta:
 
@ parmin
I onaj koji prodaje 5 curaka ljubomorno cuva svoje musterije, a zamislite onog sa 1500 komada. Najbolje je gde plasira toliki broj curaka pitati direktno uzgajivaca, mozda Vam i odgovori. Pozdrav!
 
Pretpostavljam da oni koji imaju 5-6 komada imaju neke stalne mušterije. To je u redu, ali da li država čini nešto da omogući da ljudi mogu da žive od toga? Drugo pitanje: koliko sam iz foruma uspeo da ukapiram, svi počinju tov u maju mesecu i završavaju ga u novembru - decembru. Šta je sa ostalim mesecima. Može li to sukcesivno, tj. da svakog meseca recimo desetak komada izbacim na tržište. Da se razumemo, još nisam u tom poslu. Samo se raspitujem, skupljam podatke. Vidim da ljudi lepo mogu da zarade, ali čini mi se samo jednog meseca, a godina je dugačka. Ako napustim grad i odem na selo ....
 
pa ti brate drzi pilad a ne curke koje moras da tovis 6 mesc.... a to da izbacujes svaki mesec i da imas para .. to nema nigde osim kada te neko placa ..radis za platu pa te i on izjebe a kamoli ovo sto si ti zamislio lepo ali neizvodljivo ,, pa kad padnes losa cena ili neka bolestina e tek si se onda sjebo nema para svaki mesec onda si cabar ,,tropa ... bice kuku mene jooj.. :cao:
Post je spojen: [time]1294520122[/time]
_________________________________________________
@parmin
ali da li država čini nešto da omogući da ljudi mogu da žive od toga?
ee gde ti zivis nismo iz iste zemlje :sta:koliko mi se cini ..pa od koga ti ocekujes pomoc ha ha pa gledaju kako ces pre da propadnes :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Znam, potpuno si u pravu, što se tiče pomoći, koje država čini. Važno je da platiš porez, a za uzvrat, snalazi se kako znaš i umeš. Dobro, samo nisam razumeo ono za svakomesečnu proizvodnju. Kada ćurke nose jaja. Da li imaš da kupiš recimo ćuriće od mesec dana stalno i u maju, a i u oktobru?
 
@ parmin
Inkubatorske stanice koje se bave proizvodnjom pilica a i curica, curice izbacuju od polovine marta do kraja maja i tu je kraj. Ne proizvode ih vise zbog slabe potraznje.
 
@ crni gruja
Nisam mislio devojčice, nego ćuriće ali nema veze danas se slavi u mojoj kući i oprosti mi ako ne nastavim prepisku biću jako zauzet. :ppozdrav:
 
Dobro je. Evo ovako, idem u penziju za par godina i hteo bih da negde nađem nešto gde bih mogao da se preselim. Gledao sam jednu kuću u Banatu, dosta je velika, sa dosta pomoćnih objekata, čak ima i podvodne vode u podrumu (dobro je za ribnjak), ako se ne sruši od vode. :sta:
Prostor za gajenje ćuraka ima i to po mojoj proceni na tavanu za oko 600 komada, samo da vidim ko će da kupi tolike ćurke i da krenem u proizvodnju. Ali mislim da će i desetak komada biti sasvim u redu za početak
 
hteo bih da vas pitam da li smeju da se seku curkama krila:haha:
 
Nazad
Vrh