Ćurke i način njihovog držanja

parmin je napisao(la):
Dobro je. Evo ovako, idem u penziju za par godina i hteo bih da negde nađem nešto gde bih mogao da se preselim. Gledao sam jednu kuću u Banatu, dosta je velika, sa dosta pomoćnih objekata, čak ima i podvodne vode u podrumu (dobro je za ribnjak), ako se ne sruši od vode. :sta:
Prostor za gajenje ćuraka ima i to po mojoj proceni na tavanu za oko 600 komada, samo da vidim ko će da kupi tolike ćurke i da krenem u proizvodnju. Ali mislim da će i desetak komada biti sasvim u redu za početak

Ima dosta pomocnih objekata, a ti bi na tavanu?? Ribnjak u podrumu?? Ijao... vec vidim kako ces plakati svako jutro sto ne znas sta da radis na selu!
Curke nisu kokoske i one se razmnozavju (snesu jaja) u kasnu zimu ili rano prolece, drugo: curke su osetljiva bica kad su male pa treba znati oko njih! Trece: na tavanu ce ti crknuti sve do jedne zbog toplote.KAO Peto: ribe ne zive u podrumskim vodama!!!
 
Jeste da sam pecaros i imam podrum al je suv odkad je napravljen i septicka jama ispod podruma gde ispustam vodu od grejanja kad se prazni sistem, je uvek suv. :ppozdrav: :cao:
 
Sunce malo ugrejalo, a Vi vec o curkama. Izgleda da radnicka krv ne da mira. Parminu je najbolje da u podrumu gaji potocne pastrmke. ::namigivanje::
 
peto1 je napisao(la):
Jeste da sam pecaros i imam podrum al je suv odkad je napravljen i septicka jama ispod podruma gde ispustam vodu od grejanja kad se prazni sistem, je uvek suv. :ppozdrav: :cao:

U pravu si :haha: sad tek vidim! Nisam naveo pod cetiri :haha: :haha: :haha:
 
Ma šalio sam se za ribe. Odustao sam od kuće u Banatu. Još na par mesta sam čuo da je dosta dobro snabdeveno sa podzemnim vodama. Kakva je situacija u Bačkoj? Kupio bih nešto za 10 000 - 15 000 ojra.
 
parmin je napisao(la):
Ma šalio sam se za ribe. Odustao sam od kuće u Banatu. Još na par mesta sam čuo da je dosta dobro snabdeveno sa podzemnim vodama. Kakva je situacija u Bačkoj? Kupio bih nešto za 10 000 - 15 000 ojra.

KOlega parmin, ovo je potpuni :off_topic:, postoji na drugom mestu na Forumu takva tema?!

:ppozdrav:
 
Izvinjavam se sa tim, što sam pitao. Znači bez one cene. Ima li u Bačkoj podzemnih voda? I isto pitanje bih postavio za Ljig i Milanovac.
 
parmin je napisao(la):
Izvinjavam se sa tim, što sam pitao. Znači bez one cene. Ima li u Bačkoj podzemnih voda? I isto pitanje bih postavio za Ljig i Milanovac.
Ti brate instaliraj google earth pa trazi gde nema vode i nadmorsku visinu...
 
Pozdrav svima
Dali neko zna postupak za izleganje domaćih ćurića u inkubatoru, kolko se vremenski jaja drze, temperatura i ostalo
 
stiven je napisao(la):
Pozdrav svima
Dali neko zna postupak za izleganje domaćih ćurića u inkubatoru, kolko se vremenski jaja drze, temperatura i ostalo

Mislim da je pitanje tj.odgovor jako veliki i da nije za kratko kuckanje na forumu...to je citava nauka ukoliko se ozbiljno zeliti baviti curkama.Postoje citave knjige o ovoj oblasti.
 
Karalic je napisao(la):
Tomas je napisao(la):
na koji način da prepoznam ćurana od ćurke dok su pilići

Prvo se predstavi , kao sto je red, pa cemo ti odgovoriti..
Za pocetak , das im koncentrat, i ONI koji jedu su curani ,a ONE koje jedu su curke...
He,he,he... Karalic ima najbolju metodu :bravo:
 
@crni grujane, provuko nam se... :haha:

@Toshiba, alal vera za kolicinu.. Jel ide nesto u preradu, jer 30 komada ako doceka Oktobar , Novembar, kud ces sa njima...Pucaju zamrzivaci... Imam pet komada ..Tri vertikalna, dva sanducara ,od toga je jedan od 510 gorenje... I sve puno...
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh