Ćurke i način njihovog držanja

Pošto sam prošle godine očuvao dve ture ćuraka (po 10 komada ) za prodaju i sopstvene potrebe, sad mi se već javile mušterije i očekuju da krajem avgusta izbacim prvu turu. Interesuje me kad bih mogao da očekujem nabavku prve ture, tj. kad li će veterinarske stanice da počnu sa isporukom? S obzirom da u letnjem periodu ćurke nešto slabije napreduju zbog vrućina i uzimanja druge hrane osim koncentrata, potrebno je bar 5 meseci da dostignu prosečnu težinu od 15kg (očišćeno), voleo bih da ih nabavim za desetak dana tj. oko 1. aprila.
 
Juče sam baš razgovarao sa veterinarom kada mi je doterao koncetrat za piliće, ja sam zainteresovan samo za ćurane i planiram nekih 25- 30 kom, i rekao je da se cena još ne zna,a prvu turu očekuje 20 aprila ....
 
Prvi ćurići su već stigli na farme, kao jednodnevni, polovinom aprila bi trebali da budu stari 4-iri nedelje, a to je realna starost za kupovinu na malo. :ppozdrav:
 
Rale 83 je napisao(la):
Dejanjika je napisao(la):
Da li neko cuva domace curke i jesu li pronele kod vas, kod mene jos nisu pocele da nose a ocekujem svaki dan.
Koliko su stare , dajes li im koncentrata , gde ih drzis , dajesli toplu vodu , ljutu papriku , premiks za nosenje
Moje curke su stare 10 meseci i imam jednu staru curku izvedenu 2009,ne dajem im koncentrat ,jedu samo psenicu i kukuruz i pasu travu posto su pustene preko dana, a evo jos uvek ne nose.
 
Krenuo odgoj, svaki dan su sve lepši
2dc775s.jpg

Samo muški, ženske u su u drugom boksu.Još malo pa će provaliti boks - krug jer im teško pada polna diskiriminacija

Kod njih je uvek toplo i da nije :ppozdrav: bilo bi dehidriranja
 
@ valjevac
Samo reci pohvale, drugih nemam moji stizu 21.04 a prva tura u moju radnju 07.04 cenu cu saznati sutra pa cu javiti. :ppozdrav:
 
Cena jednodnevnih tovnih curica za 07.04 komad 250,0 din. Za starije jos ne znam koliko ce uzimati po nedelji starosti, cim saznam javljam.
 
Duško, ima tri cene:
-samo ćurani........
-samo ćurke.........
-mešovito............
Tako sam obavešten.
 
@ valjevac
Meni za radnju i licno za mene vec 12 god. tovne curice isporucuje " Pi-Pi Compani" iz Paraga i nikada mi nisu ponudili razdvojeno, sve zajedno pa sta dobijes. Doduse ovde se radi na sitno za domacinstvo i ako koje bude za prodaju. :ppozdrav:
 
Duško58

Ovco sa cenama u mom kraju počelo prošle godine, kao prvo posebna cena muških a ove godine sam čuo ovo što sam napisao.Čudno jeste ali imaš ljudi koji traže isključivo ćurane i tako je to krenulo.
user-offline.png
 
@ valjevac
Pa sta rade sa curkama? Najverovatnije dodaju koje musko cure i tako kao mesano uvale narodu kroz poljoapoteke. Ti dobavljaci nisu sigurni za saradnju. :ppozdrav:
 
Znam da nisu sigurni za saradnju i izbegavam ih ali je pojava uočena.Hoće da zarade na brzaka a toga nema.:ppozdrav:
Ako bude sve Ok a ja savladam novu tehnologiju ubacivanja fotografije eto jedne u četvrtak.Možda će se neko i iznenaditi
 
Kupovati tronedeljne curice je bas rizik.Najvise zbog neodgovarajucih uslova - temperature.Sa cetiri nedelje je vec druga prica a razlika u nabavnoj ceni je zanemarljiva u odnosu na uginuca.:ppozdrav:
 
@ valjevac
Ja druze evo vec trinaestu godinu uzimam jednodnevne ali ima ljudi koji su culi da je tesko sa malim curicima pa uzimaju starije kao da su time resili sve probleme. Znas ono, svako ima pravo na svoje misljenje pa neka radi kako mu volja. :ppozdrav:
 
Pripreme za prihvat mladih muških izvršene.Ujutru startuju kvočke da se dostigne tih 36-40stepeni.Biće fotka.A ova fotka je sada proba obzirom da sam tek sjutros primetio opciju - ubacite Sliku.Ili nije bila ili je ja nisam video.U svakom slučaju obradovao sam se njoj
2wml2es.jpg
 
@ valjevac
Kao i prosli put, samo reci pohvala. :ppozdrav: Druze gde se snabdevas tolikom suskom? :sta:
 
Nazad
Vrh