Ćurke i način njihovog držanja

Pozdrav svima,nov sam ovde i jako mi je zanimljiv ovaj forum jer moji roditelji imaju malu farmicu 1500 tovnih curki,pa sam zeleo da razmenjujemo iskustva i da vam postavim neku sliku.

15d9y84.jpg


2m2fcxu.jpg


slike su slikane u junu :cool:
 
nije to mala farica od 1500 curaka uopste, jako je lepa farma :cool:, iznenadjuju me ova koritanca za ishranu koja su jako lepo osmisljena, vidim hranite curke sa gebijevim koncentratom, kako ste zadovoljni? koj hibrid je upitanju?pozzz :cao:
 
kakvi mala farma!! Pa treba prodati tolike curke! Jel imate ugovorenu prodaju? Koliki je objekat, vidim da je bas dugacko. Svaka cast na slikama! pozz
 
Rasa je napisao(la):
Pozdrav svima,nov sam ovde i jako mi je zanimljiv ovaj forum jer moji roditelji imaju malu farmicu 1500 tovnih curki,pa sam zeleo da razmenjujemo iskustva i da vam postavim neku sliku.

Rašo, pre svega dobro došao na naš Forum, 2mala farmica" super izgleda !!!

Pored ovog "predstavljanja" fotografijama trebalo bi da napiašeš i par rečenica, odnosno predstaviš malo šire svoj biznis na mestu za to predvidjenom: http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/

:ppozdrav:
 
Pozdrav narode

Moji za svaku novu god prodaju na ugovoreno curke. Gajimo moze se reci usput po 20 - 30 kom.
Neada smo vise gajili, ali druge obaveze preovladaju.

Evo jedne slicice
zl5a9c.jpg
 
jovanips je napisao(la):
nije to mala farica od 1500 curaka uopste, jako je lepa farma :cool:, iznenadjuju me ova koritanca za ishranu koja su jako lepo osmisljena, vidim hranite curke sa gebijevim koncentratom, kako ste zadovoljni? koj hibrid je upitanju?pozzz :cao:

Hvala na lepim komentarima,sve ovo je rezultat dugogodisnjeg rada sa pilicima i curkama.Da,curke hranimo Gebijevim koncentratom vec par godina i mi smo prezadovoljni njima kao i napredkom curica u ishrani njihovim koncentratom. :D
Post je spojen: [time]1288683395[/time]
_________________________________________________
crni gruja je napisao(la):
farma je super . gde plasirate to malo 1500.kom.. :D

Hvala,pa kao i u svemu uvek je problem plasman,ali godinama smo uspeli da prikupimo krug ljudi sa kojima saradjujemo i kojima prodajemo curke zive vage,nista nije unapred ugovoreno.Prosle godine smo ih imali oko 1000 kom i prodati su bez problema,ove ih imamo 1500 kom i nadam se da cu pored starih musterija prosiriti krug za par novih.
Post je spojen: [time]1288708814[/time]
_________________________________________________
mladjoni1982 je napisao(la):
kakvi mala farma!! Pa treba prodati tolike curke! Jel imate ugovorenu prodaju? Koliki je objekat, vidim da je bas dugacko. Svaka cast na slikama! pozz

Hvala na komentaru.Za sada nemamo ugovorenu prodaju,jos uvek se oslanjamo na stalne kupce,mada bi iskreno voleli ukoliko bi uspeli pronaci firmu koja bi vece kolicine otkupljivala od nas.U tom slucaju bi mogao i veci broj njih da se tovi jer prostora imamo u novim objektima koji su sagradjeni prosle i ove godine
Post je spojen: [time]1288734697[/time]
_________________________________________________
evo jos neka slika objekata u kojima gajimo curke :cao:

16jeal3.jpg


156vhj7.jpg
 
Lele, a ja mislio da ljudi ne gaje više od stotinak komada. U mom jatu imam 9 komada (svi ćurani ), a 1 mi je uginu od infarkta pre 10 dana. Bio najkrupniji u leglu ( 13kg ). Inače ovu turu (drugu u ovoj godini) sam nabavio 26.8. sa 8 nedelja starosti. Mada ne verujem da su toliko stari jer su bili mnooogo sitni kad sam ih nabavio. Planiram da ih čuvam do 20.12. pa onda na klanje. Prodaja mi je obezbeđena kod mojih kolega - može dimljeno, a može i sveže. Neznam kako se kreću cene ali sam i prethodnu turu prodavao po 400din/kg a i sada ću po istoj ceni. Neznam da li je sve ovo isplativo. Nije kako sam zamišljao slušajući priče raznih uzgajivača.
 
Ljudi jel' ste poceli sa klanjem, pa nemate vise "materijala" za pisanje ili sta :haha: Ja sam poklao jedan deo i kilaze su:
Curani:17-19 kg (ocisceni)
Curke: 12-15 kg

Moze i bolje, ali ja volim kad one setaju po guvnu i cupkaju travu, pa makar i kalirale u kilazi :ppozdrav:

P.S: Svaka cast za farmu!!
 
Dobar dan svima.Cestitke za farmu g-dine Rasa,prijatno sam iznenadjen.Mozete li malo da nam opisete koliko posla imate oko njih,kako cesto cistite,hranite,sipate vodu itd.Ove plave posude koje se vide i izvana,je li to za vodu?I posto radite i sa pilicima i sa curkama,koje Vam se vise isplati?
p.s.Ja sam svoje poklao(10 kom).Kilazom nesto i nisam zadovoljan(12-14kg) ali je kvalitet mesa za cistu desetku.

Pozdrav svima
 
Eto mene jopet.......dobar vam dan......mi smo nase poklali pre tri nedelje, mesec dana ranije nego inace.
Pa da kazem da sam zadovoljna....morali, jer su pojeli i onu dokupljenu hranu a to je vise nego sto je dosad ijedna tura pojela, a da nije bilo nekih Extra rezultata. Nisam imala vremena da ih merim, moji ,,koljaci ,, rekli-nisu losi, ali nista vise. Od osam curaka veliki zamrzivac od 300l je dopola pun, imacemo sta da jedemo! Jedino sto ove god nisam prodala ni jednu, sve sam nama ostavila.
Ja sam davala tritikal u odnosu: tri mere ovsa, jedna kukuruza i jedna tritikala.
Ako im je sta stetilo, jeste veca doza kukuruza...odmah proliv, a cak ni kad su jeli cist tritikal (kad dete hrani) nije bilo nekih promena.
Kazem, nema nekih extra razultata jer mislim da hibrid nismo potrefili...a dogodine cu da nadjem one lepotane iz Temerina....pa makar da su iz Tunguzije stigli! :haha:

Svaka cast za farmu.....treba to i `raniti i raditi! :bravo:
 
moj drugar kad kolje pilice stavlja ih u proseceni balon za vodu od 5 kila a glavu im provule kroz otvor i reze im glaveeee
 
:haha:
mislis na one golisave slikice......neeeeema!
ne brzaka su me smuvali moji,,koljaci,, za taj vikend, jer bih morala da ih cekam celu nedelju a `rane vise nema....pa se nisam od jurnjave setila toga......pa kad ih nisam ni izmerila! :sta:
Juri bakrac, bocu, brener....pa silne posude...pa onda daj ovo, donesi ono....spala sam s nogu sluzeci......ludnica.....al brzo bilo, duze je trajalo pakovanje mesa u mrzizivac! ::namigivanje::

iskreno......imala sam i bolje ture! kad su uslovi isti a rezultati slabiji ...onda je do hibrida definitivno!
supa je i dalje super, belo meso tamanimo sve zvizdi! :osmeh:
u to ime :ppozdrav:
 
2hwpaf5.jpg


Sutra završavam sa belim hibridom a posle svu pažnju usresređujem na ove crne ili američke bronzaste.
O njima ću pisati kasnije.Ujutru i uveče koncetrat a preko dana "širok Dunav ravan Srem" - ravnica i sve u njoj - od lucerke, kupusa, svog povrća i voća.
:ppozdrav:
 
Pozdrav svima! Prvi put sam na forumu i red je da napišem nešto o sebi. Imam 53 god. oženjen, otac dve kćeri. Pored redovnog posla unazad 12 god. bavim se i uzgojem ćuraka. Najviše je bilo 25 a najmanje 6 kom. i zadovoljan sam. Proteklih godina stekao sam odredjena iskustva koja bih želeo da razmenjujem ovim putem. Još jednom pozdrav.
 
Nazad
Vrh