Ćurke i način njihovog držanja

Beca je napisao(la):
Da li ste počeli da ugovarate prodaju, kako se kreću cene ?

Pa ja se nadam da ce biti izmedju 450-500 din/kg, jel ima neko nepisano pravilo da je curetina uvek duplo skuplja od piletine, a posto je piletina 220-240 din/kg, onda bi trbalo da bude to to.
 
Beca je napisao(la):
Hvala komšija na informaciji. Voleo bih da Valjevac okači neku sliku onih njegovih crnih ćurki i napiše kako napreduju.
:ppozdrav:
Trenutno imam problem sa belim tovnim ćurkama, o tome ću se oglasiti na forumu za par dana i sa foto - dokumentovano, a posle će na red doći crne i o njima ću nešto napisati a dotle :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Pozdrav!!! Jel moze neko da mi kaze:haha: Zaklao sam danas curku jer je polomila nogu i imala je 7 kila ociscena sa puna 4 meseca, jel to mala kilaza:haha:
 
drugar po meni je to mala kilaza....mozda je problem u koncentratu, ili hibridu...... :sta: :sta: sa 4mes.ociscena je trebala da ti ima bar 10kg.
 
Pa i meni se cini malo iskreno. Ja pravim kocentrat. jedinicu i dvojku sam koristio jabuku a od trojke pravim kocentrat po tablici. Da nije problem u tome sto nemam svetlo u prostoriji gde su curke preko noci:haha:
 
e, pa naravno da je to jedan od mogucih problema.....pa curke nocu moraju imati svetlo, kako bi jele i nocu, a samim tim i postizale veci prirast...moras svetlo pod hitno da obezbedis..pa sad jos malo kad mrak pocne da pada u 5, sta ces onda da radis,dnevni prirast ti nece biti ni 50gr.a zavrsna kilaza celih 15kg....znaci bez svetla nista :ppozdrav: pozz
 
ma nista, slobodno pitaj uvek kad te nesto muci.to ti je odlicna ideja, jos koliko odmah...... ::namigivanje:: poZZ :cao:
 
za pilice sam siguran 100%, a za curke prepotstavljam, mislim sto bi bilo manje......da vidimo sta ce drugi da kazu, ali najverovatnije je ovako....znam da je mnogo, ali mora..... :sta: ::namigivanje:: pozzz
 
Uuuu prijatelji mnogo je to!!! Primera radi kada zakoljete pile od 3 kg zive vage dobijete 2,5 2,6 kg mesa, bez glave, perja, nogu i creva. Dzigerica i bubac naravno idu uz pile kada se prodaje. Ja bar tako radim. Za curku od prilike, nisam siguran, ono sto se odbacuje dakle perje, glava, noge i creva ode od 1 do 1,5 kg u proseku. Ja mislim da ne bi trebalo vise da kalira. Mericu bas kad budem klao ali mislim da ne gresim. Pozz
 
mladjoni1982 je napisao(la):
Uuuu prijatelji mnogo je to!!! Primera radi kada zakoljete pile od 3 kg zive vage dobijete 2,5 2,6 kg mesa, bez glave, perja, nogu i creva. Dzigerica i bubac naravno idu uz pile kada se prodaje. Ja bar tako radim. Za curku od prilike, nisam siguran, ono sto se odbacuje dakle perje, glava, noge i creva ode od 1 do 1,5 kg u proseku. Ja mislim da ne bi trebalo vise da kalira. Mericu bas kad budem klao ali mislim da ne gresim. Pozz
Post je spojen: [time]1286363256[/time]
_________________________________________________
valjevac je napisao(la):
mladjoni1982 je napisao(la):
Uuuu prijatelji mnogo je to!!! Primera radi kada zakoljete pile od 3 kg zive vage dobijete 2,5 2,6 kg mesa, bez glave, perja, nogu i creva. Dzigerica i bubac naravno idu uz pile kada se prodaje. Ja bar tako radim. Za curku od prilike, nisam siguran, ono sto se odbacuje dakle perje, glava, noge i creva ode od 1 do 1,5 kg u proseku. Ja mislim da ne bi trebalo vise da kalira. Mericu bas kad budem klao ali mislim da ne gresim. Pozz

Greška u koracima.
Mladjoni delim tvoje mišljenje
 
aaa nee ljudi, knjiga Tov Curaka, autor neki Bratislav, kaze da se prilikom klanja curke, izgubi priblizno 25% od ukupne t.mase. Navodi primer da curan koji je ucestovao u eksperimentu rase converter, starosti 5mes.ima 21kg.zive mase.kada je zaklan, osuren, ocisen, opran od krvi, i kada je ocedjen ima tacno 15,75kg.dakle vi sad tumacite, sta tu valja , a sta ne.. :ppozdrav: pozzz :cao:
 
Zamolila me jedna komšinica da joj sutra uredim dve ćurke.Kada to obavim napisću ono što sam tom prilikom izmerio.Nema laži nema prevare.Hi
Nišlija nemoj da se ljutiš niko ti to ne osporava ali mislim da je 25 % ili jedna četvrtina mnogo.
Javljam se sutra po ovom pitanju
 
ma valjevac, sto bi se ljuti, taman posla...pa nisam ja to izmislio, ja samo kazem sta sam procitao...ajde pa kad ih uredis, pusti nam informacije.... :D
 
valjevac je napisao(la):
Beca je napisao(la):
Hvala komšija na informaciji. Voleo bih da Valjevac okači neku sliku onih njegovih crnih ćurki i napiše kako napreduju.
:ppozdrav:
Trenutno imam problem sa belim tovnim ćurkama, o tome ću se oglasiti na forumu za par dana i sa foto - dokumentovano, a posle će na red doći crne i o njima ću nešto napisati a dotle :ppozdrav: :ppozdrav:
vd0r5w.jpg

Čik raskrstim sa belim ćurkama, obraćam pažnju na crne, i onda ću vam sve referisati jer su crne i za mene malo poznate.
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh