Ćurke i način njihovog držanja

super, bas su ubave...posebno onaj par dole....haha :D koko su stare, kolko kila, kakav problem imas, ako nije tajna.... :ppozdrav:
 
jovanips je napisao(la):
super, bas su ubave...posebno onaj par dole....haha :D koko su stare, kolko kila, kakav problem imas, ako nije tajna.... :ppozdrav:

Pa zar nisi video problem.Njih četvorica navalilo na nju a ona kao i svaka vrtirepka se izvuče a onda nastane rat među njima i to je veliki problem.
:haha: :haha: :haha: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Prošle godine sam lepo odgajio 5 ćurana a sad ih imam 6 i baš su dobri. Međutim poneki put imaju proliv, zašto se to dešava i koji preparat da im dam da bi to prošlo?
 
komsija je napisao(la):
Koliko odprilike kalira na iznutricama i periju kad se zakolje, da li neko zna:haha:

Danas provereno i to izgleda ovako:Živa ćurka 17.kilograma.Zaklana - uređena i sa jestivim iznutricama, glavom i nogama (jer je kupac insistirao da u se daju i noge zbog pihtija) ravno 15,100 grama.Vaga elektronska - baždarena.Video svojim očima.Pivo nisam stavljao na vagu.E sada ovi mlađi neka računaju u procentima. :ppozdrav: :cao:
 
to mu dodje 7,5%....pa super, sta li je onda onaj pisao u knjigu, ako mu je sve tako tacno, onda :sta: :sta: :sta: E valjevac molim te mi odgovori na onoj poruci sto sam ostavio na str.tovni pilici, posto si ti expert u toj oblasti.....pozzz :ppozdrav:
 
Drugari bio sam najblizi, omanuo sam samo pola kilograma. Mislim da je ova kilaza sto je Valjevac naveo najbolja za prodaju, curka ni mala ni velika bas taman.Samo jos da cena bude ok i na konju smo!! :) Pozz
 
Eto..7,5% to je bolje nego sto sam i predpostavljao...Hvala Valjevac...sto se tice cene ja mislim da ispod 480 din. nebi trebalo biti.
 
Ja sam moje već ugovorio po 450 din. Od njih 10, prodao 6 ćurana i 2 ćurke. Koljem ih 30 oktobra, a dao sam ih na tri rate, po 3 000 din 15 i 28 oktobra, kad je plata kod nas, i ostatak do 15 novembra.
NJih deset će me ukupno koštati 30 000 din, a za ovih 8 trebalo bi da bude oko 70 000, i meni dva najveća ostavljam.
:ppozdrav:
 
Imam veliki problem! Curani su poceli da "gaze" curke. evo bas juce su njih cetiri navalili na jednu i slomili je , morao sam da je zakoljem. Jel ima neko ovakav problem??
 
Nesa-Kamenica !
Da taj problem sam ja imao prosle godine .Moraces ih razdvojiti jer drugog nacina nema da ih sprecis,mislim Curane.

Post je spojen: [time]1286946924[/time]
_________________________________________________
Nesa-Kasmenica.
Evo odgovora sto se tice tezina pri klanju obziorom da sam ih u Subotu klao.
Kod Curaka 22kg -zive vage 17,3kg ociscene.
Curani 27.6kg-zive vage ,22.3kg ociscene .
Hranjene Gedi koncetratom od dvojke do cetvorke ,sala -masnoce skoro nimalo ,dok je prosle godine kad sam ih mesec dana cistio Kukuruzom i Psenicom bilo .
Inace sto se gubitaka -uginucatice tu nemogu da se pohvalim ,od 6 Maja do pre dve nedelje 22%.
Ali i ako hranim u poslednje vreme vec pet godina ,a ranije "Pazinke" desetak godina/bez uginuca/ovo mi je prva godina kako se to desilo u tolikom %.
Naime problem je bio u ispustu ispod Oraha ,ali nije to glavno vec kisna godina i pojava kisnih glista koje kod ovih curaka/nabavljenih u Beceju/izazivaju oboljenje Jetre ili pak ako je bilo a kod mene je bilo u tri strahovita navrata grmljavinje od srcane kapi -infarkta.
Problem je sto to tek ujutro primetis pa nema klanja jer su vec ukocene .Ali pojava krvi na nosu to jasno potvrdjuje.
Ako bilo kome ovo bude odgovor na neke nedoumice bice mi drago -pozdrav Nasa!
Post je spojen: [time]1286972306[/time]
_________________________________________________
Nesa-Kamenica !
Eto navek nesto zaboravim ,prodajna cena je bila Curke-480din/kg,a Curana 450 din/kg.I sve sam ih/12 /rasprodao ,sebi ostavio cetiri.
 
da li je to kilaza ociscenijh ili zivih :sta: :sta:, ukoliko je ociscenih onda je to extra.koji koncentrat si koristio ::namigivanje:: poZzZ
 
da ne preterujemo to je mera zivih.pod jednom nastresnicom su ne kisnu ..plasim se hladnog jutra da ne kalirajuzato sam poklao muske a mogao sam da teram jos mesec ipo dana jos da su bile u zatvorenom ::namigivanje:: koncentrat "INBERG" :bravo: :D
 
aha uredu, pa upravu si, ipak je kilaza zadovoljavajuca.pa nebi bilo lose kad bi im obezbedio neki zatvoreni prostor, nemora to da bude nesto specijalno, improvizuj, od kartonskih kutija, slame, grana, tako nesto.....pozzz :cao:
 
Pozdrav svima!! Nesto ste se svi ucutali, nigde nikoga na forumu:haha:? Jedno pitanje: jel neko probao da daje tritikal curkama pred klanje? Ono kao da se ociste od kocentrata??
 
pozdrav i tebi, pa ceo forum kao da je utihnuo, nema zive duse, nzm sto.... :nono: ja nisam probao, i neznam nikog ko je probao, ja im do 4 meseca dajem koncentrat, a od 4 sve i svasta,pa tako da se ociste, i nikad mi do sad meso nije smrdelo na koncentrat...raspitaj se jos negde, mozda ce ti neko nesto ivse reci o tome. ::namigivanje:: :cao:
 
Nazad
Vrh