Ćurke i način njihovog držanja

pozdrav svima,evo slike mojih ćurki.
23k2hee.jpg

23rjzmc.jpg
 
Kao sto je obecano, tako i ucinjeno. Sveza cena ociscenih curki ovog ponedeljka u "Koki" 329din./kg.
DOO "NASA KOKA", prodajni objekat br. 48, Svetosavska 68, 11460 Barajevo. Pa izvolte, proveravajte. A jos bolje, trk po curke dok opet ne skoci evro. Ko hoce Kokin telefon, i to fiksni, nek mi baci pp.

Rado, curke su ti lepe ko uslikane. Pozz
 
Rado super su ti curke,bas lepo izgledaju,posle onog uginuca moje su za sad dobro,sta ti radis sa njima kad su ove vrucine,sem sto su u debeloj hladovini,pozdrav.
 
rado curke su ti fenomenalne,svaka cast.pu pu, da ih ne urocim :cool:haha kolko imaju i kila i meseca...... ::namigivanje::
 
Hvala,hvala!Vrucina im i nije neki problem.Imaju hladovinu i vodu.Više me strah kiše i leda.
Ne znam koliko imaju kila.Starost je oko 4 mjeseca.Pokušavao sam da im dajem ovas kao "agika 2",
medjutim nece ni da ga pogledaju.Uzeo sam džak ovsa ali neoljuštenog.Možda je trebao biti oljušten?
Uglavnom,kod mene ovas nije prošao.Ne znam da li da probam sa ječmom?
Ove crne mrlje koje imaju po sebi su od prerađenog ulja.Naime,našle su kanticu u kojoj sam držao prerađeno ulje i prosule je po sebi.Odmah sam se sjetio riječi gosp.Karalića da je najsigurnije držati ih zatvorene i hraniti njihovom hranom.Tako su gubici svedeni na minimum.Sad je moguće da mi meso miriše na auspuh golfa turbo dizela. :haha: :haha:Ali šta ću kad volim da ih gledam dok pasu i šetaju.Odmaraju me.Pozdrav svima,Rado.
 
Opet Ti kazem , Rado ...Svaka Ti cast, izuzetni primerci :D
P.S. Ja mojima dajem u sledecu recepturu (starost polovinom maja) : 2 Kg zita, 1 Kg kukuruza, 1/2 Kg koncentrata cetvorke.
Veruj mi na rec da su izuzetno prihvatile taj vid ishrane :D
Ekonomski mi je jako prihvatljivo, a i ciste se ...A napreduju i dalje.
Pokusaj, mislim da ce prihvatiti taj vid ishrane sa odusevljenjem, jer su vec u tom uzrastu kad im ne smeta ostala zrnasta hrana, samo da nije monolitna, tj. jednostrana.

Post je spojen: [time]1281430286[/time]
_________________________________________________
I, ispust sam iskljucio u potpunosti, nepotreban je.. Samo rizikujem da se razbole ili da nastradaju od nekog predatora.
naravno, da su domace curke , onda bi to bilo u redu, ali nase su curke hibridi i nepotrebno je drzati ih uopste na ispustu. Njihov cilj je tov , zar ne? Pa samim tim , kad im je kretanje na ispustu uskraceno, daju i bolji i brzi kvalitet mesa. Jer, sve sto seta to razvija muskulaturu i meso je zilavije.. A sto je staticno (uz minimalna kretanja, na mekanoj podlozi)to je meso mekanije i ukusnije.
Zito je za idealno za kvalitet mesa, kukuruz za telesnu masu, a koncentrat jer u sebi ima i odredjenu dozu ishrane, tj. komponenti koja je neophodna za imunitet nasih curki.
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
rado ja samo koncentrat dajem do 3-ceg meseca, nakon toga pocinjem sa svakojakom ishranom, koncentrat obavezno, i plus sve i svasta, dvadeset dana pred klanje ukidam koncentrat, i tada ima dajem sve zivo, osim koncentrata, znaci detelinu, lubenice, sljive, ako ih uzmem kasnije, pa u vreme kada se kolju, ima tikve, onda im tikve kuvam sa ostalim vocem, i stavljam u tu kasu stocno brasno kako bi bilo gusce, od toga se posebno tove...znaci 20 dana pred klanje, ukines koncentrat, i to je to.pozzz :cao:
 
Rado curke su extra....i snezhno bele :Dza razliku od mojih......bash ne vole kupanje! :osmeh:

Na ovas se teshko navikavaju.....ako ima shta drugo, nece ga ni jesti! Zato ga ne troshi dzaba ako ne mislish da pedjesh potpuno na njega.....a i sada je vec i pomalo kasno za to!Samo ih `rani ko dosad i bice ok!

evo i mojih prljavusha! ::namigivanje::.........nishta od slika...nece da mi uploduje?!?
 
Rado, mozes ti da prekines sa koncentratom kad god hoces, nakon sto su pojele po kilo jedinice, POD USLOVOM da im obezbedjujes dosta raznovrsne hrane (ovde se podrazumeva da je to hrana dostojna curke, a ne neke pomije za svinje). Ovo sto ti prica Jovanips je odlican metod i osigurava da curke budu napredne i zdrave, a meso takodje i zdravo i veoma ukusno. Nemoj da se plasis da nece dobiti na kilazi. Tovna zivina je GENETSKI DIZAJNIRANA da sve sto pojede pretvara u kilograme mesa. To svakom treba da bude jasno. To je narocito ocigledno na primeru onih koji ih monolitno hrane (daju samo 1 vrstu namirnice). Svako obicno zivince bi od toga MRSAVILO, sto je dokazano brojnim eksperimentima koji se mogu naci u literaturi i zivotu. Medjutim, TOVNA zivina se TOVI sta god da jede. To naravno ne znaci da tako treba postupati, jer kilaza nije i garancija kvaliteta. Meso velike i teske curke moze ipak biti nutricionisticki "prazno", ako ona za zivota nije dobila odgovarajuce vitamine i nikad videla sunca.
 
e chikenloveru apsolutno si u pravu, slazem se sa tobom u potpunosti ::svaka cast:: ali Karalic kaze da monolitna ishrana nije kvalitetna, i da se curke na takvoj ishrani nece toviti, sad neznam ko je upravu od vas dvoje.ja mislim da bi mogle da se tove na monolitnoj ishrani, pa isto kao i Agika sto njenim daje samo ovas od zrnaste hrane, pa isto tako i kokoskama se daje samo kukuruz, pa ipak nose, a budu i teske.Znaci moze i monolitna, ako drugo nema, isto kao Kad nema kise, dobar je i grad ::sramota::.Nego da vas pitam nesto, jel mogu u prekrupu od kukuruza da stavim pilicim kad ih budem cistio malo soli, da bi bolje jeli, ja im stavim uvek po malo, ali neznam kolko ustvari treba, da bi to bilo slano kao koncentrat, da jedu dosta. :sta: i jos nesto, posto mi preteko jedan dzak od 10kg jediice, jel mogu kasnije da ga razblazim sa prekrupom, pa da od njega napravim dvojku, ili trojku, da se nebaca ::namigivanje:: PoZzzZ
 
Jovanips, lepo si ti shvatio, kad nema kise, dobar je i grad. Curka ce da pojede sta joj das, ukljucujuci zice, kablove, koske...salu na stranu, jesce i TOVICE se. Pitanje je sta ko zeli da postigne. Ako zelis debelu curku, mozes to da ostvaris i sa monolitnom ishranom. Ali, ako hoces da se osiguras da ce curka biti ZDRAVA, a posle meso KVALITETNO (ne samo ukusno), onda samo nastavi kako si i do sad radio, tj. mesaj joj hranljive papice ko za bebce. Sto se tice mogucnosti...eee, to je druga prica. Ja jedne godine nisam imala para, pa sam opet othranila curke - prakticno na kukuruzu, a skupljala im detelinu, koprivu, razne biljke i kosenu travu, te visak iz baste, itd. I da znas kakve su bile, ni jedna ispod 20 kg nije imala., a koncentrat nisu videle.

Moj dobavljac trenutno nema dvojku i rekao mi da razbijem jedinicu sa mekinjama i prekrupom dok mu ne stigne tura. Tako da ocigledno moze.
 
Za @chickenlover !
Nesmem da ureknem i javicu se sa nedelju dana ali MONAZEL cudo ucini ,jos jednom hvala na savetu ,kao uostalom i Karalicu za ispust ,sve je stalo ali se konzument ili ti apetit uduplao.
Ja imam nekih problema sa prstima i cirkularom pa kad me to prodje poslacu vam i fotke.
Pozdrav svima i mnogo uspeha ,srece naravnpo !
 
Rado , minimum dvadeset dana pred klanje se ukida svaki vid koncentrata. I ne nasedaj na razne price, curka jede iskljucivo peletiranu ishranu, (ili zrnastu) ni pod tackom razno ne pokusavaj da dajes prekrupu ili stocno brasno. Moze ti doci do uginuca. Ako te bude interesovalo sto , poslacu Ti na P.P.
A za konverziju se ne sekiraj... A i to cu Ti poslati na P.P. :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Da, da, curka je imbecil, vidi samo male granule peletirane hrane i nikad ne bi pojela nista drugo, narocito ne sve sto su ljudi ovde nabrojali da su u njima nasli. Da, da, to smo mi ludaci izfantazirali, i kukuruz i ovas i koprivu...sve je to plod nase ludacke maste. Ako nema malih industrijskih granula, curka se odmah seli u bolji "hotel", makar on bio na nebu, u curecem raju. Tamo, u vecnim lovistima, sigurno peletiraju sve sto stignu, dok mi ovde na zemlji samo sanjamo da jedemo socnu curetinu, koju smo odgajili na nekim "izmisljenim" namirnicama. Da, da...i svinje verovatno lete.
 
Brasnasta smesa jeste jeftinija,ali daje losije proizvodne rezultate zbog rastura hrane i moguceg zagusenja dusnika,obolenje organa za varenje i organa za disanje.
U poredjenju sa drugim zivotinjama,curke su stalno u opasnosti da zbog uslova drzanja i njenog fizioloskog statusa , obole od organa za disanje.U podnom sistemu drzanja zivina je u stalnom dodiru sa fecesom, koji delom, moze da ostane na perju u okolini kloake.Kretanjem, kupanjem u pesku, kao i ciscenjem perja ili preseljevanjem iz objekta u objekt,jedinke su u prilici da udahnu i deo fecesa.To ne dovodi samo do mehanickog nadrazaja , vec povecava osetljivost organa za disanjei omogucava na taj nacin infekciju nepozeljnim uzrocnicima.
Peletiranjem hrane se unistavaju vecinom svi poznati mikroorganizmi.
I, jos nesto..Prica o svinjama u temi o curkama je kao sabirati Babe i zabe :haha:
 
Karalicu, ja se izvinjavam, al da si ti u pravu, curka bi odavno bila samo muzejski eksponat na odeljenju za izumrle zivotinje. Mislim, tako obicno biva sa stvorenjima koje snifovanje sopstvenog izmeta tera u samrtni ropac, narocito kad su sklone da se uneredjuju gdegod stignu bez ikakvih skrupula. Obzirom na to, verovatno je najpozeljnije da nam genetski inzenjering ispostavi curku koja dise na skrge, nikad se ne "kupa" u pesku, a po mogucstvu nikad ni ne vrsi nuzdu - cime bi se osiguralo da je niko, nikada, nigde ne usnifuje. U medjuvremenu, predlazem odgajivacima curki da se hitno udruze u sindikat i zahtevaju bar jednu gas masku po glavi curke pri svakoj isporuci.

Dok ne udovolje nasim zahtevima, ispomagacemo se gnjurackom opremom i unesrecene curke, osudjene na vlstitu kaku, obilno inhalirati cistim kiseonikom. Ko nije opremljen, neka odmah pocne sa prvom pomoci - usta na usta.
 
Nazad
Vrh