Zetor

Gde bi mogo da narucim delove za Zetor da mi posalju na kucnu adresu? Konkretno me zanima razdelnik za glavne kocione cilindre sto odgovara i za Ursus 355-360. I ako neko zna za koji Zetor je predvidjen taj razdelnik?
 
Kad mi je dosao prvi put u dvoriste imao sam neki dogovor sa njim da mu dnevnica bude 5000 do 5500 din.
U zadnje vreme malo je poceo da kenja da mu je to malo pa sad na razdvajanju traktora doveo i sina, mada uvek sam mu bio i ja i sin Deni 89 pri ruci. Na kraju trazio je 80 e, posle neke rasprave i zamerke koje sam mu rekao, dao sam mu trazenu cenu. Pored toga rekao sam mu da u buduce ako zeli jos da mi dolazi u dvoriste da obavezno postuje ranji dogovor!
Da je dobar majstor jeste, plus dolazi kad ti treba sto mnogo znaci, ali braco sta je mnogo mnogo je!
@Pidikanac hvala druze! Vise bi voleo da uz casu nekog pica caskamo malo!
 
Na kom Zetoru je električni obrtomer,dali neko zna? Dali se taj kopča na W+ na alternator,ili radi na neki drugi princip? Dali postoji još neki deo između alternatora i sata?
 
Na kom Zetoru je električni obrtomer,dali neko zna? Dali se taj kopča na W+ na alternator,ili radi na neki drugi princip? Dali postoji još neki deo između alternatora i sata?

Zetorov elektricni obrtomer nema veze sa alternatorom, ima poseban davac na motoru koji je spojen na sat, postoji samo problem ako sat nema struje ne broji radne sate ali obrtomer radi uvijek.
 
Ja sam čuo da ima i električnih obrtomera

Od serije x011 su elektricni ako ne i prije , a objasnio sam ti kako rade, nedobijaju signal od alternatora.

- - - - - - - - - -

Zasto ne probas naci neki mikrokontrolerski pokazivac obrtaja koji moze da se steluje i da dobija impulse direktno sa induktivnog davaca sa nekog sarafa na kotacu? Imas po Srbiji dosta male privrede koja radi elektroniku , mozda imas gotov uredjaj.
 
Treba mi okrugli,da stavim na Torpede,umesto traktormetra,da pokazuje obrtaje motora i radne sate,jer mi je pun ku...fer menjanja sajli,a i menjanja kaiševa,tj vađenja sajle zbog kaiševa
 
Treba mi okrugli,da stavim na Torpede,umesto traktormetra,da pokazuje obrtaje motora i radne sate,jer mi je pun ku...fer menjanja sajli,a i menjanja kaiševa,tj vađenja sajle zbog kaiševa

Mozes kupiiti i brojac radnih sati, mislim da kosta 15-20e. I montiras ga negde sa strane u kabini. Cetvrtast je, mali.
 
Dali ima neko na zetoru pokazivač brzine kretanja, ne obrtomer nego baš brzinomer? Konkretno mi treba za Zetor 7245.
 
Zna li neko nekog dobrog majstora za hidraulike od zetora?
Jeb...ava me nesto gadno na onu rucicu do blatobrana dugacku za dizanje i spustanje orudja oce kad spustam orudje dole da na primer do pola spusta,a onda od pola od jednom podigne orudje znali iko sta bi to moglo biti?
 
Pogledaj prvo onu malu od kontrole vuce gdje ti stoji , a takodje i da li je prenos od top linka na kocku ok.

Ne sjecam se vise koji su simptomi kad ti pukne onaj mali kao krizic unutra u kocki.
 
Nazad
Vrh