Zetor

Mislim da je Dragan82 trabao da posalje jednog 6945, ili 6745. ali je bez kabine. Vidi sa njim.
A imas jedan 6945 u Rumi, sa dve brzine kardana, ceskom kabinom, ali trazi covek 6000e.
 
Ne mogu sliku videti u vecoj rezoluciji,tako da,ne mogu da kazem ni da jeste ni da nije.Uglavnom,ovaj ima nekolko torpeda i ursusa u dvoristu.
 
Bas taj Milan. Ima jednog Torpeda i Ursusa u dvoristu.
Bili skoro clan Okrim i ja do njega. Sve sto je rekao preko telefona, slagao je.
 
Ja sam kupio mog zetora od prvog vlasnika iz Crepaje a on je bio posrednik u kupovini tj on mi je prodao traktor. Sve je navodno bilo besprekorno, a onda sam morao da platim popravku menjaca oko 700e. Imao je tada u dvoristu jos dva, tri traktora.
 
Nije to taj,on je uzeo od lika sto ima nekog malog zetora 3511 dve godine je u oglasima ceni ga 3500 evra.
 
Ja sam kupio mog zetora od prvog vlasnika iz Crepaje a on je bio posrednik u kupovini tj on mi je prodao traktor. Sve je navodno bilo besprekorno, a onda sam morao da platim popravku menjaca oko 700e. Imao je tada u dvoristu jos dva, tri traktora.
Jel mi mozes napisat sta si sve radio na mjenjacu i oko mjenajca pa je izaslo toliko para?
 
Jel mi mozes napisat sta si sve radio na mjenjacu i oko mjenajca pa je izaslo toliko para?

To im je mana taj iglicasti lezaj u gornjem snopu koji kad ode, onda ode ta osovina pa zupcanici. Ko nema kabinu i ne mrzi ga moze sinuti poklopac i pajser i provjera tog lezaja , kad on nebi odlazio to bi radilo vjecno.
 
Kada sam odvezao traktor na popravku menjaca, rekao sam majstoru da zameni sve sto ne valja jer radim traktor za sebe. I kada je rasturio menjac, zvao me je i rekao da u gorem stanju nije naisao. Onda smo deo po deo odvajali sta valja a sta ne, i eto cifre od 45000 din za delove + pratece stvari i ruke od 200e.
A sada posle svega ovoga mi ispada iz 4 brzine pod opterecenjem. Nije potrebno veliko opterecenje vec manje i on zna da ispadne. Na nizbrdici nema sanse da ispadne jer drzi kao lud cak i sa prepunom prikolicom.
Vec sam pitao za pomoc oko toga i mislim da je odgovor bio da se prvo pogleda osigurac, ali zamenio sam i njega. Onda da se skine poklopac pa da se vidi da li moze nesto strugar da resi??
 
ljudi jel neko kacio masinu za kukuruz za zetora sa prednjom vucom interesuje me dal moram da prebacujem markire na svokom kraju jer zetori koji nemaju prednju vucu kod nih nemora ide markir po tragu od tockova traktora
 
vise puta sam pisao o majstoru iz cantavira koji servisira hidraulike. odradi sva sto treba i kutiju i cilindar i podesi poluge nije skup nekih 6-7000 kosta remont,moj je savet da svi koji imaju problem sa tim donesu hidraulik i remontuju ga, ja sam mog na zetoru 8045 remontovao i odlicno se pokazao. pozdrav svima :cao: :cao: :cao:
IGORE dali bi mogao da mi posaljes adresu tog majstora iz CANTAVIRA ZA HIDRAULIKU I MOB AKO IMAS HVALA
 
Narode, uradio sam generalnu na Zetoru 5211 i ugradio manometar pritiska ulja.
Problem je u tome sto pritisak skace na 10 pa cak i vise bara ali onaj regulator pritiska koji je u kocistima filtera ulja ne odradjuje posao i ne skida pritisak.
Nekada propusti ulje a nekada ne, vadio sam ga napolje i pokusao izribati malo ali to nije dalo nikakav rezultat.
Da li je neko imao taj problem, da li se menja samo taj regulator ili mora celo kuciste filtera ulja?
Molim Vas za pomoc ako je neko vec patio sa tim!
 
Kod generalke se mjenja i taj ventil koji je tvornicki podesen i blombiran i samo se zamjeni i ne bi trebalo da ima problema a i nije skup. Jedino kad ova serija nije nesto jako razlicita ali na malo starijoj seriji x011 je ventil na drugom mjestu ako me sjecanje dobro sluzi i oblika je seskanta 10-tak cm duzine.
 
Nazad
Vrh