Zetor

Mi smo sejanje uvek terali setvospremirajućom brzinom...
 
Soju moze 3jer iako propusti seme neprimetinse jer sejem na 3cm, a kukuruz na 25 pa ako neuhvati seme ostane razmak od 50. Verovatno moze brze, a mi imamo i vremena i nezurimo pa polako. Na kraju drzimo oko 1300 obrtaja ali opet to zavisi od masine najvise.Sto se tice povrsine isto neposejemo mnogo jer na svaki krug kontrolisemo jel lepi seme,jel baca - dok okrenemo drugi pogleda na one male kao prozorcice i na tocak okrenemo cisto da ispadne seme dva.Ako neko seje isto zetorom neka napise i mene bi zanimalo kao i kolege.
 
Ja sam na leto palanirao probati nekog trobraznog ravnjaka 3x30. Jeste da je sa 58ks slab za 3x30, ali mislim da ce ici na 20cm kada orem za psenicu.
Mislim da je 69 jaci od 60, mislim da oni imaju klipove 102x110, a kod mene su 100x110.
A neko je vec probao.
https://m.youtube.com/watch?v=-ShfKw8p9Mc

manjevicu ja sam bio na prezentaciji indijskih masina sa tafeom duplakom 5900, vukao sam neki indijski plug 2*35, al na merenju je imao 85cm zahvata radnog u 4 sporoj na 1800 obrtaja isao je 26cm u dubinu i neki trobrazdni isto indijski 3*35 sa zahvatom na merenju 118cm na 18cm dubine u trecoj sporoj na 1800 obrtaja, zemlja je tip gajnjaca, uslovi su bili vlazniji - citaj kaljavije pomalo je nabijalo pod krila i spadalo samo, a na kraju prezentacije sam morao da vadim blato ispod krila pajserom i parcela nije orana bar 10 godina...

malo su nelogicne mere zahvata i radne mere, s napomenom da je plug isao sa slobodnim lancima i da nije bilo kose vuce - ustelovan plug
 
Ma kod mene da je malo jaci 65-70ks isao bi sa 3x30 bez problema. Imam jedan deo atara gde je laka zemlja. A gde je teza neka vuce i dve.
 
Bio sam danas da spremam njivu i nesto poceo da me zeza hidraulik (Zetor 5011)kao sto neko u skorije vreme rece:''dides a on odjednom skoci ili padne dole i cupka''.Mislim da je do rucica,jer na kraju mi otpala rucica za plivajuci(ona do sedista)izvukla se iz lezista za santimetar,kad je guras unutra oseti se otpor opruge ali nereaguje.Dali je pukla ili se smakla i kako do nje na laksi nacin?::pomoc:;
 
Skidanje poklopca ne gine. Sve sarafe koji drze poklopac odvrni i dizi, nema nista da se otkaca i ubada ko na IMT. Onda pregledaj poluzje sve ce ti bit jasno.
 
Ne bih ti to preporucio. Jer na poklopcu je komplet razvodnik i sva moguca poluzja hidraulike. Kad poklopac skines imas pristup svoj hidraulici sem pumpe. A nije to strasno. Poklopac skines i stavis za 20 min.

2ldissw.jpg
 
Meni je bila pukla osovina te poluge treba rastaviti skroz , skoro sve poluge treba poskidati u poklopcu . Meni se lim na kome se pričvršćuje sedište naslanjao na tu ručicu i on je odvalio . To sam tek video kad sam skinuo poklopac , loše bile gume na kome leži kabina.
 
Mityoo nek je sa srecom.
Kako su se pokazali zetori 6711 i kako se krecu cene takvog traktora u odlicnom stanju?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
6711, da je sve.u perfektnom stanju, ide oko 3000e. Njemu je preckik klipa 100x110, nije kao na 6911 102x110.
Ako je 6718, on je malo skuplji zbog siroke kabine.
 
Meni je to nesto malo para.
Meni jedan trazi 2500e za takvog zetora sve ispravno,motor odlican.Gume nove,akumulator nov.
Sutra-prekosutra dobijam slike pa cu okaciti.


Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh