Zetor

E hvala Grabik, do sada nisam imao iskustva sa generalkama pa ne znam. Znaci ne moram menjati celo kuciste filtera nego samo taj ventil?

Da na 5011 ventil je od gore i izgleda drugacije, na 5211 je sa strane.
Nema tu nikakve plombe niti vidim mesto gde je bila.
Inace nije isto na celoj seriji x011 ili x211 jer su cetvorocilindrasi imali potpuno drugacije uljne filtere.
 
Problem kod 6211 gasi se,nesto sa gorivom nije uredu. Radi i stane,kad hocu da napumpam na pumpicu nece da vuce gorivo,malo drmnem casicu,cujese onako "ccss" udje vazduh u casicu i opet napumpam,radi neko vreme i opet isto. Kao da casica bude pod vakumom,drmnem je udje vazduh i proradi. Jednom poceo da se gasi, drmnem casicu,udje vazduh i nastavi da radi ok.
Sta mislite u cemu je stvar?
 
Problem kod 6211 gasi se,nesto sa gorivom nije uredu. Radi i stane,kad hocu da napumpam na pumpicu nece da vuce gorivo,malo drmnem casicu,cujese onako "ccss" udje vazduh u casicu i opet napumpam,radi neko vreme i opet isto. Kao da casica bude pod vakumom,drmnem je udje vazduh i proradi. Jednom poceo da se gasi, drmnem casicu,udje vazduh i nastavi da radi ok.
Sta mislite u cemu je stvar?
Jel kad pumpas uvlaci klipcic kao da je unutra vakum?Moguce da ti je zacepljen dovod.
 
Jel kad pumpas uvlaci klipcic kao da je unutra vakum?Moguce da ti je zacepljen dovod.
Ne znam stavjena je nova pumpa letos sa drugacijim sistemom za pupmanje, samo pumpas nemora da se odvrne rucica za pumpanje. Siguran sam da ima vakum u casici jer kad je drmnem udje vazduh, bas se cuje.
Isto sumnjam na dovod zbog loseg goriva, orao sam sve lepo jesenas, sipao-pri dnu bure bilo i od onda zeza.
Kako proveriti dovod? Skinem crevo pa na kompresor produvati nazad u rezervoar?
 
Ne znam stavjena je nova pumpa letos sa drugacijim sistemom za pupmanje, samo pumpas nemora da se odvrne rucica za pumpanje. Siguran sam da ima vakum u casici jer kad je drmnem udje vazduh, bas se cuje.
Isto sumnjam na dovod zbog loseg goriva, orao sam sve lepo jesenas, sipao-pri dnu bure bilo i od onda zeza.
Kako proveriti dovod? Skinem crevo pa na kompresor produvati nazad u rezervoar?
Ja sam kontra duvao na rezervar a sa druge strane odvrnes ili kod filtera ili ac pumpe,meni je bilo parce zabodeno dole na samom izlazu iz rezervara.
 
Skini komplet crijevo od rezervara do pumpe i produvaj. Pogledaj i u rezervat kad vec skines crijevo i ispustis naftu imal kakvog taloga, nekakve krpetine ko sto bude obicaj.
 
Ove nedelje menjali smo lamele po prvi put na Zetoru 5011, inace traktor je kupljen nov 1982!
Promenili smo obe lamele (vucnu i kardansku), druk lezaj, par opruga, zabice, semering i jos par sitnih stvari. Nosio sam kod strugara na ravnanje zamajac i potisnu plocu i zajedno sa majstorom ovo (ne) zadovoljstvo kostalo me oko 25000 din. Pitao bi vas ako ste skoro razdvajali traktor zbog lamele, koliko vam uzima majstor sa ruke?!
Meni se cini da sam ga preplatio za tih 5 sati aktivnog rada!
 
- - - - - - - - - -




- - - - - - - - - -

1_tmb_58312359_6011%202.jpg
[/url


- - - - - - - - - -

Ovo je taj 6011 o kom sam pricao da ga je uzeo moj zet, u traktoru je nov motor 6901, sa par stotina sati ugradjen u Ch. Traktor je placen 13.000 KM. I sve je u super stanju.

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Ovo gore je 6340 u akciji ciscenja snijega oko Bozica.

- - - - - - - - - -

Ovo je ujakov 6340 opremljen za donosenje silaze i rolo bala.
Na njemu je pripasan utovarivac od Same silver.
 
Ove nedelje menjali smo lamele po prvi put na Zetoru 5011, inace traktor je kupljen nov 1982!
Promenili smo obe lamele (vucnu i kardansku), druk lezaj, par opruga, zabice, semering i jos par sitnih stvari. Nosio sam kod strugara na ravnanje zamajac i potisnu plocu i zajedno sa majstorom ovo (ne) zadovoljstvo kostalo me oko 25000 din. Pitao bi vas ako ste skoro razdvajali traktor zbog lamele, koliko vam uzima majstor sa ruke?!
Meni se cini da sam ga preplatio za tih 5 sati aktivnog rada!
Pa moglo je da te ne košta ništa da si me pozvao u pomoć odnosno koštali bi te samo delovi :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh