Zetor

Kad mi je dosao prvi put u dvoriste imao sam neki dogovor sa njim da mu dnevnica bude 5000 do 5500 din.
U zadnje vreme malo je poceo da kenja da mu je to malo pa sad na razdvajanju traktora doveo i sina, mada uvek sam mu bio i ja i sin Deni 89 pri ruci. Na kraju trazio je 80 e, posle neke rasprave i zamerke koje sam mu rekao, dao sam mu trazenu cenu. Pored toga rekao sam mu da u buduce ako zeli jos da mi dolazi u dvoriste da obavezno postuje ranji dogovor!
Da je dobar majstor jeste, plus dolazi kad ti treba sto mnogo znaci, ali braco sta je mnogo mnogo je!
@Pidikanac hvala druze! Vise bi voleo da uz casu nekog pica caskamo malo!

Iz kog sela je majstor? Da li je iz Lokava ili je iz nekog drugog sela?
 
Da li neko na 6011, 7011 ima prednje gume 7.50 16? Ja trenutno imam 6.00 16, ali su mi nekako male za njega, pa bih stavio 7.50 16, kada se ove istrose.
 
I ja pnovno uzeo jednog manjeg zetora i to 4911 pa ga ovi dana sređujem jer je dosat zapušten. Jel ono u transmisiju ide 90 ulje. Znam da i to ulje koristi se za hidrauliku. Da bezveze ne dajem više novca zatranshidrol 85 ako ide 90 bez problema
 
I ja pnovno uzeo jednog manjeg zetora i to 4911 pa ga ovi dana sređujem jer je dosat zapušten. Jel ono u transmisiju ide 90 ulje. Znam da i to ulje koristi se za hidrauliku. Da bezveze ne dajem više novca zatranshidrol 85 ako ide 90 bez problema
To i mene interesuje meni majstor rekao da nisam trebao da sipam 90 zbog hidrulike vec 85.
 
Zadnje su 14.9 28. Zadnje mi odgovaraju, taman za prskanje spartanje, setvu.
Nego one prednje nekako mnogo male, kao da je zaboden napred.

Na jednom 5211, koji smo kupili nov, napred su bile 6,00-16 a pozadi 14,9-16-28.Veoma cesto se 6011 ili 6211 moze naci sa 16,9-28 pozadi.Ali ako 14 odgovara za prskanje, to je onda ok.
 
Bolje bi bilo da ima 16.9 28 za transport i za spremanje. Ali s obzirom sta ja radim sa njim, odgovaraju mi i 14.9.
 
Bio je kod mene u selu 5245 sa 16.9-28, a prednjih dimenziju nisam zapamtio.
 
Ja sam na leto palanirao probati nekog trobraznog ravnjaka 3x30. Jeste da je sa 58ks slab za 3x30, ali mislim da ce ici na 20cm kada orem za psenicu.
Mislim da je 69 jaci od 60, mislim da oni imaju klipove 102x110, a kod mene su 100x110.
A neko je vec probao.
https://m.youtube.com/watch?v=-ShfKw8p9Mc
 
Poslednja izmena:
I ja pnovno uzeo jednog manjeg zetora i to 4911 pa ga ovi dana sređujem jer je dosat zapušten. Jel ono u transmisiju ide 90 ulje. Znam da i to ulje koristi se za hidrauliku. Da bezveze ne dajem više novca zatranshidrol 85 ako ide 90 bez problema

Ovdje su novi u svoje vrijeme 00x11 dolazili sa hipenolom 90 (karakteristicni miris) a i u uputstvima je stajalo da se sipa u mjenjac i bocne reduktore to ulje.

Zetor ima zupcastu pumpu , kod IMT koji imaju klipne to ulje pravi problem dok je hladan , treba transhidrol.
 
Na koliko obrtaja sejete sa Zetorima, da li mora da ide na 2000 obrtaja motora.
Kada bi isao na 1500-1600 obrtaja motora, onda bi bilo jedno 400 obrtaja kardana. Da li je to dovoljno? Ja mislio da probam cetvrtom na nekih 1600 obrtaja motora, pa da vidim kako bi islo. Gume su 14.9 28.
 
2 na 2000,isli smo trecom ali propustala masina-majevica nije precizno sejala. Mogli bi 3soju a kukuruz 2. Mozda je sporo al bolje ne znam :D
 
Nazad
Vrh