Traktorske kose

Bane 93, prodaj tu kosacicu sto pre i dok mozes. Ajd stavi sliku da budem siguran da je taj model u pitanju sa aluminijumskim kucistima i sestougaonom osovinom kao pogonom iz reduktora. Ako je to onda si se prilicno sj.... i pokusaj da je se otarasis.
 
pa ne mora imati ventil na traktoru za tu kosačicu. Ja sam je imao i imala je hidraulični klip za dizanje. Crijevo za dizanje nisam nikad spajo. Lagana je i nije je problem ručno digunti. Meni se nije nešto pokazala i prodana je nakon 1 g. korištenja, poslije nje sam uzeo bubnjastu 165. Barem se ne moram toliko brinuti ako zakačim kakv kamen da će se razletjeti.
 
bane oni podatci su ti iz kataloga od tog tipa kosačice i tako ih navodi proivođač a što se tiče prelijevanja ulja ako je ispravna nije moguće zato što na izlazu do reduktora ima jedna kuglica koja zatvori kad ti kosa nije u vodoravnom položaju a kad jeste ulje je u istom nivou i opet nema preljevanja
 
@bane 93 moguce da ta kosa nije original postro se desavalo da ljudi kupe prskalice ili neke prikljhuckae a da nisu originalk u Bijeljini! Ja sam kupio kod Stevica gdjhe je provjereno i ne kazem to zato sto je moja kosacica ali po meni je medju boljim kosacicama! JA bi prije uzeo IMT sa 4 diska da je u losijem stanj8u nego Sip sa dva diska!
 
@bane 93 moguce da ta kosa nije original postro se desavalo da ljudi kupe prskalice ili neke prikljhuckae a da nisu originalk u Bijeljini! Ja sam kupio kod Stevica gdjhe je provjereno i ne kazem to zato sto je moja kosacica ali po meni je medju boljim kosacicama! JA bi prije uzeo IMT sa 4 diska da je u losijem stanj8u nego Sip sa dva diska!
Pa te prskalice neoriginalne, su radjene u Srbiji i izgledaju tako da asociraju na Agromehaniku, ustvari je samo pumpa Slovenacka. Ali trebalo bi svakome biti jasno da kad stoje 2 slicne prskalice zajedno i imaju razliku u cijeni 300_400 km da normalno nisu iste, tako da ta prica ne stoji a pogotovu nema veze sa Bijeljinom kao prodajnim mjestom. Kratko receno plati pa se klati. Odoh u off....
 
Bane 93, prodaj tu kosacicu sto pre i dok mozes. Ajd stavi sliku da budem siguran da je taj model u pitanju sa aluminijumskim kucistima i sestougaonom osovinom kao pogonom iz reduktora. Ako je to onda si se prilicno sj.... i pokusaj da je se otarasis.

Postavicu kad slikam na njoj pise FPM 627-075,a na onoj plocici pise proizvodi IMT Boljevac.Mozda i nije original gledacu sad kad dodju da je nameste pa kasnije prodat,sta cu nema druge,pa cu onda kupit sa 4 diska IMT.
 
@bane 93 moguce da ta kosa nije original postro se desavalo da ljudi kupe prskalice ili neke prikljhuckae a da nisu originalk u Bijeljini! Ja sam kupio kod Stevica gdjhe je provjereno i ne kazem to zato sto je moja kosacica ali po meni je medju boljim kosacicama! JA bi prije uzeo IMT sa 4 diska da je u losijem stanj8u nego Sip sa dva diska!

Gledacu i ja sad kad je sredim i ako dobijem onaj povrat od 40%,onda cu je prodat,placena je 3200km valjda ce moci za 2000 da se proda i onda cu doplatit i uzet IMT sa 4 diska,nema druge....Ova moja je sa 3 diska.
 
MA nije to kosa kao sto je moja u mene je 627-716. Na naljepnici pise IMT 627-716 i nista vise a na onoj plocici pise samo IMT beograd i ispod nesto o njoj!
 
evo ako neko ima zainteresovan moj komšija bi mijenjao ovu PZ165 u dobrom stanju za neku sa 4 diska

image080l.jpg
 
Evo je identična kao i moja. I stanje je slično, jedino u mene je cerada u boljem stanju i ima još uvijek na sebi naljepnice. Kod ove kose mi se sviđa što se prilikom rada gotovo se ne čuje. Dok sve ostale kose se čuju dobro prilikom rada. Može biti da je do stanja kosilice. Jer u mome kraju svi imaju redom polovne kosilice koje zvižde prilikom rada. Ima jedno jedna "nova" kosilica (kupljena je prije 3 g. nova) Turska 135 ali i ona se dobro čuje.
 
Evo moje Fahr KM24 na Hurlimann H-360, prije neki dan kosio.

1yu3j5.jpg


2ex6jhf.jpg


xlgoat.jpg


x241v8.jpg


2cid2tu.jpg


Evo i zetove Claas, drži je napolju pa je svu uhvatila korozija i ofucala se. Na sebi je inače imala ono čudo što mlati travu al zet nije htio to da kupi pa su skinuli (skinuo je 300KM cijenu tako), zato sad ima ovu rupu u štitniku gore.

mm63c8.jpg


21llxf7.jpg


15i2avc.jpg
 
a nisam mislio baš na tolike daljine , komplikovane je preko granice , više sam mislio na moje okruženje
 
da ne otvaram novu temu, mislim da je ovde najpogodnije da pitam... da li mozda pasuje kosacica od kultivatora imt509 na mutu gorenje? unapred zahvalan ako neko zna bilo bi mi od pomoci :)) :ppozdrav:
 
evo iznenada prekjuče kupih još jednu kosačicu sa 4 diska , IMT
sve je u dobrom stanju osim reduktora , u njemu fali osovina na koju ide mala remenica i zupčanik koji je na njoj , takodje fali i srednji i mali zupčanik koji ide na šestokantnu osovinu i onaj do njega
pošto sam vidjao u Rumi ove reduktore kompletne interesuje me dali neko zna kolika im je cijena ?

image098tr.jpg


image099f.jpg


image100s.jpg
 
Nazad
Vrh