Traktorske kose

Znam,al' je ti mislis da su oni deca i da nece videti udarac?
 
pozdrav,znal neko sta bih moglo bit nekidan kad sam kosio sa IMT diskastom kosom udarim u kamen i sad kad upalim pocne da bruji?.Znal ko sta bih moglo da bude,dal joj nije sta unutra popucalo ili se iskrivilo.?Nisam udario celim diskom vec je samo zakacio i pukao je jedan noz.hvala unapred pozz

jesi sil stavio taj nož novi?
i jesi li stavio oba nova noža na taj tanjir ? možda ti noževi nisu iste težine ako si ostavio onaj stari
 
jesi sil stavio taj nož novi?
i jesi li stavio oba nova noža na taj tanjir ? možda ti noževi nisu iste težine ako si ostavio onaj stari

Nisam stavio drugi novi noz,i dalje je ona sto se malo iskrivio i preko pola puko.Idem sutra da kupim novih nozeva pa cu zamenit pa onda upalit da vidim kako reaguje.pozz
 
stavi iste noževe na disk i neće biti problema , diskovi se okreću velikim brzinama i mala razlika u težini i ona igra kao kafanska pjevačica
 
ja koristim TERMOMETAL , kvalitet zadovoljavajući a cijena smiješna , komplet od 8 komada je nekih 500 dinara

kupio sam i postavio nove nozeve ali opet nesto jeci kad dodam gas na traktoru.Ne mogu da ocjenim koji tanjir ali jedan bas ono bruji i nekako ječi.Zvao sam ove iz servisa al Boga pitaj kad ce se oni smilovat da dodju.
 
kupio sam i postavio nove nozeve ali opet nesto jeci kad dodam gas na traktoru.Ne mogu da ocjenim koji tanjir ali jedan bas ono bruji i nekako ječi.Zvao sam ove iz servisa al Boga pitaj kad ce se oni smilovat da dodju.

Rekao bih da je tu neki ležaj u pitanju, oni na RK (rotaciona kosa) počinju da se čuju na velikim obrtajima, kod mene se jedan čuje al radi se o ležaju donjeg diska i nije mnogo, al se čuje tek kad se da dobar gas.
 
Evo pocetak razvaljivanja roto kose SIP 165, otvorio sam kuciste reduktora i ustanovio da nema kvara/stete...

357kfwn.jpg


2lnazd.jpg


14ujt01.jpg


Pitam se da li da stavim hermetik na poklopcu pre vracanja i da li da zamenim ovu staru mast, u stvari ne znam da li je cista mast ili nesto drugo jer je redje od tovatne masti... mozda je izgubila svojstvo, od 89te...
Dajte komentare...
 
Eee, a ja se pitao zasto su SIP kosačice nešto bučnije od Fahr. Kod SIP su koristili konične zupčanike sa pravim zubima, a kod Fahr su koristili konične zupčanike sa krivolinijskim zubima (ne hipoidno ozubljenje ili kosi zubi.već krivolinijski, što me začudilo). Pravi zubi se uzubljuju odjednom cijelom dužinom boka zupca, a kod krivolinijskih i hipoidnih uzubljenje započinje postepeno pa su jako tihi (npr. konusno-tanjirasti hipoidni par u diferencijalima se živ ne čuje kada je ispravno uzubljen). Prvi put vidim neku SIP otvorenu pa nisam ni znao koja je vrsta zupčanika unutra. Krivolinijski i hipoidni koničnu zupčanici su mnogo tiši, manje se griju i mnogo duže traju, ali su daleko skuplji i složeniiji za izradu.
 
ili ti mast pomešana sa motornim uljem tj da nebude jako retko ni jako gusto u jednu kantu naspeš ulja i dodaš mast ,od gore stavi silikon i gotovo ja sam tako radio na sip 165g kad je pukla osovina

Ja sam u mojoj prošle godine mijenjao mast, to je drugi put od kad je imam. Kada je stigla (prije 10 godina) u njoj je bila neka prastara stvrnuda mast, pa sam to povadio i zamiješao u kanti SAE 90 i mast sa onim mikserom za malter. Prosle godine sam ponovio postupak, povadio staru i isto tako napravio novu mjesavinu, odlično radi s takvim podmazivanjem već 11 godina kod mene.
 
tako je i kod mene-sipaj malo motornog ulja i masti i stavin hermetik da bolje dihtuje.Verovatno ti je kajla u pitanju,i to može biti uzrok čim se noževi sudaraju.nemoj dirati osovine ako je sve u redu,jer bi ti sad odozgo mogao naštelovati da noževi dođu na sredinu.Znači sklopiš i onda skineš donji disk,samo ne znam da li ćeš moći oceniti koji je disk u pitanju ili moraš oba skidati ako ne strefiš koji je u kvaru
 
Nazad
Vrh