Traktorske kose

evo iznenada prekjuče kupih još jednu kosačicu sa 4 diska , IMT
sve je u dobrom stanju osim reduktora , u njemu fali osovina na koju ide mala remenica i zupčanik koji je na njoj , takodje fali i srednji i mali zupčanik koji ide na šestokantnu osovinu i onaj do njega
pošto sam vidjao u Rumi ove reduktore kompletne interesuje me dali neko zna kolika im je cijena ?

image098tr.jpg


image099f.jpg


image100s.jpg
zadnji put kad sam pitao 320 evra nov kompletan,a polovan od 30 do60
 
pozdrav,znal neko sta bih moglo bit nekidan kad sam kosio sa IMT diskastom kosom udarim u kamen i sad kad upalim pocne da bruji?.Znal ko sta bih moglo da bude,dal joj nije sta unutra popucalo ili se iskrivilo.?Nisam udario celim diskom vec je samo zakacio i pukao je jedan noz.hvala unapred pozz

I napokon dosli iz servisa problem je bio samo sto fabricki zaboravili da stave onaj zeger(osigurac) ispod 3 diska i zbog njega jecala kad smo povukli da skinemo 3 disk onu subaru ono se isčupa sve kompletno i lezajevi i sve.Vratimo sve ponovo stavimo zeger i uzupcimo lijepo i radi extra.
 
ajde da ja tebi prodam onda kosačicu , biće jeftinija od reduktora :haha:

imam ja reduktor na mojoj , mogu njega da prebacim , ali svejedno moram ga nabavljati tako da ću vidjeti kakvo je stanje sa polovnima u Rumi
planirao sam ovu da sredim i ostavim sebi a onu moju da prodam jer mi se ne svidjaju diskovi na njoj kako se preklapaju
a i ova mi je ispala povoljno pa joj nisam mogao odoljeti
 
e sad jedan mali problem.. pazljivo sam citao postove poznavaoca imt rotacionih kosacica i njihove oznake, a moja nosi oznaku 678 na poslednja tri broja (prva tri su izbrisana) i ne uklapa se u nijedan od pominjanih modela. Ima cetiri diska. O cemu se tu radi? Koja je sad to moja kosacica :osmeh: jel uvezen kosioni aparat ili nije :sta:
 
Moj prvi komsija je radio u IMT-u i otiso u penziju,bio u tom inzinjerskom timu(sve sami strucnjaci),on kaze da su se te oznake serija proizvoda toliko menjale bespotrebno a nista se bitno nije menjalo na gotovom proizvodu.Sto bi rekao @pocerina,sto su imali to su i lepili,tako nakraju dodje:ppozdrav:
 
Tako je sad sam pogledao u katalog(imam ih donosio komsija)Znaci,IMT 627.678-4 diska sa mehanickim podiznim sistemom
 
Tako je sad sam pogledao u katalog(imam ih donosio komsija)Znaci,IMT 627.678-4 diska sa mehanickim podiznim sistemom

Tako je. Podize se mehanicki. Samo me zanima da li je to ona serija koja je kosni aparat dobijala iz Francuske, ili se kod nas pravio. U tom slucaju bi bio manje kvalitetan, po iskustvima korisnika. Hvala puno na informacijama::svaka cast::
 
Molio bi za malu pomoc ,od pre 2 godine imam Sip 165 kosacicu i prezadovoljan sam. Prvi problem se javio pre par dana pojavio se "luft" u donjem disku pa smo ga odsrafili i skinuli i skinuli ono kuciste u kome su lezajevi -plovina kuglica nedostaje .... E problem je kako da skinem onaj "prsten" koji u sebi ima neku zicu kao osigurac-to sam cuo ,taj prsten drzi najveci lezaj na svom mestu , kako da ga skinem?
 
Tako je. Podize se mehanicki. Samo me zanima da li je to ona serija koja je kosni aparat dobijala iz Francuske, ili se kod nas pravio. U tom slucaju bi bio manje kvalitetan, po iskustvima korisnika. Hvala puno na informacijama::svaka cast::
Ova tvoja po katalogu je IMT domaca tehnika,nije francuska licenca.Francuska licenca ima elipsaste diskove ako se nevaram.
 
Popravljo sam mnoge,ali Sipovu nisam.Pa zar nemoze nekako sarafcigerom da se izvuce osigurac ako vec nemoze sa zegericama
 
Nazad
Vrh