Traktorske kose

Koliko ja znam ima segerov prsten,ne znam za žicu
 
Moguce da je zica umesto zegera,muka za izvaditi.Valjda ce se naci neko ko je rasturao Sipa
 
a sta mislis da su je ovi u IMTu smislili,i te sa okruglim diskovima su radjene po licenci,a kose sa 5 diskova susa elipsastim
Ma gde mi nesto da smislimo,naravno da je necija licenca,samo neznam cija.Cuo sam da su elipsaste kao bolje,kao francuske.Generalno nisu lose te kosacice kad su u pravim rukama.:ppozdrav:
 
Ma gde mi nesto da smislimo,naravno da je necija licenca,samo neznam cija.Cuo sam da su elipsaste kao bolje,kao francuske.Generalno nisu lose te kosacice kad su u pravim rukama.:ppozdrav:

Ma i ja sam tako nesto cuo, i sutra planiram da je rasturim (kad se probudim:osmeh:) jer dugo nije radila a i treba neki zupcanik da se zameni, pa cu to sutra da vidim. Samo sam pricao sa ocem i on je gledao kada je rasturana (prethodno kada je taj zupcanik pukao) da se sve lako da zameniti i da nije nista previse komplikovano, cak i ako strada, a znam kada smo je kao novu koristili da je bila stvarno extra. Nazalost moram da se pohvalim i da smo jednu cev od dva cola sa njom prerezali :sta:
 
Znaci moze umesto brusilice da posluzi:osmeh:Pazite kad je budete pakovali da je uzubcite dobro.
 
Te sa elipsastim diskovima i jesu stizale iz francuske a ram i ostala bravarija je iz boljevaca.Ali zato deo skup u pi........cku materinu.Rezni apart se sastoji od zupcanika nema sestougaone sipke i aluminijumskih kucista nego gvozdena grdosija i samo teraj...
 
Kod ove obicne ova alu kucista veoma brzo riknu.Sto fabricka izdrze ova mala privreda nece nikad.Kad sam pitao u rumi na vaseru jedan set za disk je bio 9000din.Znaci,zubcanici,alu-kuciste,lezaji.Sve to puta 4 pa i nije jeftin remont
 
Kod ove obicne ova alu kucista veoma brzo riknu.Sto fabricka izdrze ova mala privreda nece nikad.Kad sam pitao u rumi na vaseru jedan set za disk je bio 9000din.Znaci,zubcanici,alu-kuciste,lezaji.Sve to puta 4 pa i nije jeftin remont

Pa dobro, ali ceo set da ode to treba na banderu da se pusti:osmeh: ipak nije to strasno za po neki deo od svega toga, a lako se zameni. Evo, vec imamo informaciju da je "Francuz" skuplji, pa ce mu opet doci na isto.

Znaci moze umesto brusilice da posluzi:osmeh:Pazite kad je budete pakovali da je uzubcite dobro.

Hvala puno, mozda se sutra javim sa jos nekim pitanjem ::super::
 
Poslednja izmena od urednika:
Molio bi za malu pomoc ,od pre 2 godine imam Sip 165 kosacicu i prezadovoljan sam. Prvi problem se javio pre par dana pojavio se "luft" u donjem disku pa smo ga odsrafili i skinuli i skinuli ono kuciste u kome su lezajevi -plovina kuglica nedostaje .... E problem je kako da skinem onaj "prsten" koji u sebi ima neku zicu kao osigurac-to sam cuo ,taj prsten drzi najveci lezaj na svom mestu , kako da ga skinem?
Ako si već svukao kućište (pogača) pomeri veliki ležaj nagore sa prstenom da bi mogao doći do prstena
 
ako je umjesto segera žica okrugla čelična , najlakše ćeš je izvaditi ako joj za jedan kraj zavariš sa CO2 aparatom nešto nalik šrafcigeru , sve ostalo su muke ježeve ako ta žica nije odsječena pod uglom
 
Kod ove obicne ova alu kucista veoma brzo riknu.Sto fabricka izdrze ova mala privreda nece nikad.Kad sam pitao u rumi na vaseru jedan set za disk je bio 9000din.Znaci,zubcanici,alu-kuciste,lezaji.Sve to puta 4 pa i nije jeftin remont

Idi bre , a kod mene ta obicna radi od 89godine , smo sam jednom promenio lezajeve u reduktoru i prediktovao ga
 
Kakve su to žice,ja se do sada nisam sa time sretao da drži ležaj-znam za seger i za maticu
 
Idi bre , a kod mene ta obicna radi od 89godine , smo sam jednom promenio lezajeve u reduktoru i prediktovao ga
Kod mene ima tih kosacica u selu i kvare se stalno,dal lose ljudi to odrzavaju ili su vec izdrndane.Kod burazera se kvari stalno,nema sta joj nije menjo.Pre par dana jedna glava mu se totalno raspala,u sastavne delove.Mora sve novo.:ppozdrav:
Meni se licno svidjaju te kosacice,mislim da mogu lepo da sluze u pravim rukama.
 
jeste presječen , inače nebi mogao ni da se ubaci

@mirko 015
jeli vam nekada palo na pamet da je usled godina rada došlo do debalansa diskova
ja planiram odnijeti cijele glave na balansiranje , mogu da se stave i u auto balanserku ako imš alate za takve stvari
 
Evo moje IMT 165 cm kose:

10gz2fm.jpg

2m4da3b.jpg

mbmnwl.jpg
 
jeste presječen , inače nebi mogao ni da se ubaci

@mirko 015
jeli vam nekada palo na pamet da je usled godina rada došlo do debalansa diskova
ja planiram odnijeti cijele glave na balansiranje , mogu da se stave i u auto balanserku ako imš alate za takve stvari

Naj vaznija stvar je da uvek ima ulja , cak i dok je parkirana . Parkiranje kose :spavam: dovesti kosu na zeljeno mesto , prebaciti kosu u radni polozaj ( znaci da legne ) pa otkaciti .
Time se postize da zubcanici leze verovatno u ulju dok u vertikalnom polozaju 1 pa mozda i drugi su sigurno na suvom i usled kondenzacije verovatno su skloni i rdjanju iliti habanju .
Posto su to kose sklone da se srafovi na reduktoru olabave i pocne da cure nasi ljudi su opet skloni da sipaju i malo vise ulja u nju i ona usled previse ulja i visokog broja obrtaja , a narocito ako je ulje hvalitetno ( pa naravno na tocenje jer ionako ce da iscuri ) propisaju semerinzi , i tako mi srbi dolazimo do pocetka kraja eksplatacije jedne rotokose :sjasi:
Da ne spominjem da sam video vise kanti zelene boje koje se prilikom transporta ulja u njima naduvaju i izbace cep
 
Nazad
Vrh