Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Ni ja ne razumem seljake svake godine kukaju kako se ne isplati a nikako da odustanu od zemlje ili one koji kukaju a nabijaju cene arende.
А па неки мисле другачије. Ено га онај један решио да изнајми. Појавило се доста земље на продаји. А тек они што су само ушли шпекулантски у пољопривреду, па тек они радо продају по овим ценама. Све у свему многи размишљају тржишно. Они који се воде емоцијама и инатом, пробудиће се мало касније са минусом или сазнањем да су нешто преплатили.
 
Koliko god da ti je bedna plata, verujem da sa tom platom + 30 kj imas priblizno primanja kao i ovaj sa 50 kj. Ima nas koji nemamo ni 30 kj, pa ne mozemo da dodjemo do zemlje u arendu, pa se ne jedimo, samo opusteno :ppozdrav:.
Ja se ne jadam naprotiv ja lepo zivim zadovoljan sam. Zato i radim puno da bi lepo ziveo. :osmeh:
 
[TABLE="class: tborder, align: center"]
[TR]
[TD="class: thead"]
post_old.gif
Jučer, 22:10
[/TD]
[TD="class: thead, align: right"]#2912
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: alt2"]hrvoje73
Početnik

Član foruma od: 08.02.2013
Lokacija: slav.brod
Poruke: 9
reputation_pos.gif



[/TD]
[TD="class: alt1"]
icon1.gif




sjeli novci na račun za ratarstvo 50% od punog iznosa[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Da legle pare ali u Hrvatskoj!:haha:
 
subvencije treba dati samo za zemlju u posedu , od nas poljoprivrednika gledam u mom okruzenju, ne znam dali 3 coveka u opstini imaju 100ha svoje zemlje , arenda je luksuz pa ko voli nek izvoli nek je radi ... tako bi se i sprecile malverzacije i cena subvencija bila veca

i limit treba udariti na drzavnu zemlju do 20-30ha po gazdinstvu, ovako sad bogati postaju josh bogatiji a siromasni josh siromasniji , do zemlje se doci ne moze od tih krupnijih , kako ja kao mlad poljoprivrednik da napredujem, kad sam stasao da radim sva je zemlja vec bila razgrabljena od strane 4-5 ljudi a vi ostali se slikajte.

dok svi mi grcamo i prezivljavamo oni sto rade 500-1000ha zemlje svake god od subvencija kupe traktor i to dobar traktor 50-100 000 eur , i kome sad drzava pomaze ?

zato i puca sistem nema potrosaca,

radi primera ne potrose isto para danas u prodavnici 2 coveka shto rade lupam 1000ha ili 50 porodica da rade po 20 ha , nema potrosnje nema ni proizvodnje itd , jel bitnije da jedan covek vozi traktore kombajne i kola naravno po 100 000 eur ili 50 porodica da ne bude gladno

ovim sistemom bogati postaju josh bogatiji a siromasni josh siromasniji

kad mi kazu na licitaciji pravo ima svako , pa gde ja mogu da se nosim sa nekim ko ima 1000ha zemlje a ja 16 , udariti limit i kraj i polako bi se mozda u selima i vracao srednji sloj stanovnistva

"ja ne znam zasto sam vam ovo ispricao al u svakom slucaju ne skodi "
 
Hoćete li vi jednom prestati da pišete četerskim stilom na forumu.To je ovde zabranjeno i ja vam više neću ponavljati!
 
Imaju ali su 100e po ha. Evo na primer u setvu zita ja sam ulozio 20 000 dinara po ha samo na jesen (sto je malo vise od 200e), a ostaje mi jos i da prihranim i oprskam. Tako da bice sigurno 300 eura po hektaru, a subvenicja samo 100, znaci ja 200 treba da dam iz svog dzepa. U Nemackoj je subvencija 680 eura po hektaru i imaju jos i subvenciju na nove masine... A sto se tice gusenja manjih poljoprvrednika, ja nemam nista protiv manjih poljoprivrednika, ali ocigledno vi imate nesto protiv nas "vecih". Svako neka radi ako misli da je sposoban da radi i da zemlju obradjuje kako treba.

e ovo je bas slika i prilika..kaze covek da ce iz svog dzepa uloziti jos 200evra po hektaru..lepo,a ti bi prijatelju da neko treci ulozi u tvoju zemlju sve i ti samo da uzmes parice sa racuna...i da od jedne zetve isplatis kombajn..pa ne ide to tako,moras da ulozis sam,a vidim poredis subvencije u nemackoj,a jel si uporedio i porez koji placa seljak u nemackoj i tvoj porez na zemlju ovde i cenu zemlje u nemackoj i tu kod tebe...vidis mom caletu nije bilo dobro ovde i otiso covek u nemacku i debelo ga placali nemci..ne znam sto i ti ne odes ako ti tamo bolje,vece subvencije..i tako to..i prijatelju nista nemam ja protiv vas vecih,ja sam samo da se poreskim prijavama dokaze odakle to sto ti veci imaju,da li su sav porez,prirez i razrez platili drustvu od kojeg ocekuju da u njega sve ulozi a taj veliki samo profit da zgrne..daleko bilo da sam protiv velikih koji su to posteno zaradili,ja sam protiv ovih drugih..a i ti drugi poceli da placaju,cim je Misko i ostali ce..u red.
 
e ovo je bas slika i prilika..kaze covek da ce iz svog dzepa uloziti jos 200evra po hektaru..lepo,a ti bi prijatelju da neko treci ulozi u tvoju zemlju sve i ti samo da uzmes parice sa racuna...i da od jedne zetve isplatis kombajn..pa ne ide to tako,moras da ulozis sam,a vidim poredis subvencije u nemackoj,a jel si uporedio i porez koji placa seljak u nemackoj i tvoj porez na zemlju ovde i cenu zemlje u nemackoj i tu kod tebe...vidis mom caletu nije bilo dobro ovde i otiso covek u nemacku i debelo ga placali nemci..ne znam sto i ti ne odes ako ti tamo bolje,vece subvencije..i tako to..i prijatelju nista nemam ja protiv vas vecih,ja sam samo da se poreskim prijavama dokaze odakle to sto ti veci imaju,da li su sav porez,prirez i razrez platili drustvu od kojeg ocekuju da u njega sve ulozi a taj veliki samo profit da zgrne..daleko bilo da sam protiv velikih koji su to posteno zaradili,ja sam protiv ovih drugih..a i ti drugi poceli da placaju,cim je Misko i ostali ce..u red.

Ja sam napisao i ovo:

Kolega @putin jel se vama moze objasniti da ja ne trazim subvencije na sva moja ulaganja nego sam iskoristio to kao primer da pokazem kolika je razlika u subvenicjama i ulozenom novcu, jer se pricalo da subvencije skroz treba ukinuti pa nek radi ko kako moze. I kada bi ih ukinuli ja nebi menjao zanimanje. Poljoprivreda je moja profesija, i nas 10-oro iz kuce zivi od nje i svi radimo u poljoprivredi, i odricemo se zimovanja, letovanja, skupih automobila...
 
e ovo je bas slika i prilika..kaze covek da ce iz svog dzepa uloziti jos 200evra po hektaru..lepo,a ti bi prijatelju da neko treci ulozi u tvoju zemlju sve i ti samo da uzmes parice sa racuna...i da od jedne zetve isplatis kombajn..pa ne ide to tako,moras da ulozis sam,a vidim poredis subvencije u nemackoj,a jel si uporedio i porez koji placa seljak u nemackoj i tvoj porez na zemlju ovde i cenu zemlje u nemackoj i tu kod tebe...vidis mom caletu nije bilo dobro ovde i otiso covek u nemacku i debelo ga placali nemci..ne znam sto i ti ne odes ako ti tamo bolje,vece subvencije..i tako to..i prijatelju nista nemam ja protiv vas vecih,ja sam samo da se poreskim prijavama dokaze odakle to sto ti veci imaju,da li su sav porez,prirez i razrez platili drustvu od kojeg ocekuju da u njega sve ulozi a taj veliki samo profit da zgrne..daleko bilo da sam protiv velikih koji su to posteno zaradili,ja sam protiv ovih drugih..a i ti drugi poceli da placaju,cim je Misko i ostali ce..u red.

Peca R svaka ti cast,pogodio si u srz problema...
 
subvencije treba dati samo za zemlju u posedu , od nas poljoprivrednika gledam u mom okruzenju, ne znam dali 3 coveka u opstini imaju 100ha svoje zemlje , arenda je luksuz pa ko voli nek izvoli nek je radi ... tako bi se i sprecile malverzacije i cena subvencija bila veca
Opet pitam, kako ce se tako spreciti malverzacije? Kako dokazati da vlasnik zemlje obradjuje istu?
 
Opet pitam, kako ce se tako spreciti malverzacije? Kako dokazati da vlasnik zemlje obradjuje istu?

ma jednostavno se to sprecava,potrebna je samo politicka volja da kojekakvi u ministarstvu ne uzimaju subvencije na nepostojeca ,fiktivna imanja,a onda samo kaznenom politikom,kazna za prekrsaj za subvencije 2..3 milona ili zaplena imanja,i sve se dovede u red,opste poznato da ovde samo treba po dzepu udariti..i onda se odvoji seme od kukolja lako.Ubedjen sam da ce se sve dovesti u red,samo da ovoga ne roknu te interesne grupe..
 
Opet pitam, kako ce se tako spreciti malverzacije? Kako dokazati da vlasnik zemlje obradjuje istu?


subvencije da se dobijaju samo za zemlju koja se vodi na vase ime i to je to(znaci da ste vlasnik) , za zakup ne davati subvencije i resen problem.
I uvesti malo kontrole po selima,svako selo svog kontrolora da ima, kod nas ih ima da iz iste kuce svako ima gazdinstvo i vodi se na drugoj adresi,cak i u drugom selu , njih 5-6 u kuci 500-600 hektara. Da im par puta upadne inspekcija a njih nema na toj adresi , ne moze se skroz iskoreniti ali moze vecina
 
ma nek nama daju gorivo i 200 evra po hektaru ako hoce da daju kako treba a ako nece menjacemo ih dok ne docu oni koji treba da daju,pa taman svi blokirali celusrbiju...
 
Ja odavno pisem da treba uvesti subvencionisanje samo zemlju u licnoj svojini.Cist seljak obradjuje svoju zemlju,i u redu,dobija subvencije.Neko postavi pitanje sta sa onim ko zivi u gradu a ima 10ha zemlje,neka ima,negova je,ali ako je u gradu,verovatno je zaposlen i nema pravo na subvencije,ne moze i plata i subvencije,znaci ta zemlja ostaje bez subvencija.Ko hoce da radi arendu,neka radi,ali o svom trosku.Samo na ovaj nacin moze da se suzbije manipulacija oko subvencija.Neprihvatljivo je i da veliki posedi dobijaju subvencije,oni su subvencionisani i po drugim osnovima,imaju otkupe,zadruge,farme i sta sve znam.Pa ljudi shvatite da se ovaj program ministarstva naziva "porodicno poljoprivredno gazdinstvo".Pa je l porodicno poljoprivredno gazdinstvo farma sa 500 i vise krava i 1000-2000 junedi u tovu,farme svinja,koke nosilje sa 100000 u jatu i sta sve ne.
 
Nazad
Vrh