Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Ne bih da ulazim u raspravu,cinjenica je,da kad je zemlja u licnom vlasnistvu,manipulacija nema,posedovani list i licna karta,sto je na tvom imenu subvencionise se,ostalo ne.Clanovi porodice naravno da mogu i treba da rade,kazem za nosioca poljoprivrednog gazdinstva.

Znaci, po tebi treba da se subvencionise samo zemlja koja se vodi na nosioca gazdinstva. A ostala zemlja, koja je u vlasnistvu clanova gazdinstva, tu zemlju ne treba subvencionisati, pogotovo ako, npr. taj clan gazdinstva radi, tj. zaposlen je, jel da? Jel' sam dobro razumeo?
 
Ne bih da ulazim u raspravu,cinjenica je,da kad je zemlja u licnom vlasnistvu,manipulacija nema,posedovani list i licna karta,sto je na tvom imenu subvencionise se,ostalo ne.Clanovi porodice naravno da mogu i treba da rade,kazem za nosioca poljoprivrednog gazdinstva.
ti ili si iz grada iliovde samo ubijas dosadno vreme,ili ti je deka ostavio ui nasledstvo milione pa se sprdas ovde
meni se sve od zemlje vodi na dedu penzionera koji spada u nekomercijalan gazdinstva,znaci da bi se vodilo na mene ili oca mi trebamo da ubijemo dedu pa da postanemo komercijalno gazdinstvo a ne da napravim ja sa dedom ugovor o zakupu i da ostvarujem prava na kulture kao komercijalno gzadinstvo
znaci ja sam manipulant,pokusavam da prevarim drzavu za sicu
 
A sta je sa ljudima koji su u gradu i izdaju svojih 10-ak hektara? Je l' i oni treba da ostvare subvnecije?
Mislis da ces od njega dobiti pravi odogovor na pitanje? Pa, on je vec par puta napisao nesto tako "pametno", a nikako da odgovori na kontra pitanja. Tada bi prostor za manipulacije bio poprilicno velik.
 
subvencije 400 evra po hektaru za psenicu jecam grahoricu grasak 500 evra po grlu 350 evra za tov... 500 evra po hektaru za kukuruz, 300 evra za krompir, za voce 600 evra po hektaru..... ja ovo zovem subvencijama.... prva vlada koja bude radila na racun nas poljoprivrednika trebala bi ovakav plan i program da donese i + struja placanje umanjeno za 50% za one koji ostanu na selu, gorivo tokom jesenjih i prolecnih radova 50% jeftinije za poljoprivrednike koji ce posebnom poljo-karticom imati pravo na to sa rokom od 3 meseca kupovine znaci septembar oktobar novembar a prolece 15 mart, april, i 20 maj :) ovim ce vratiti ljude na selo drugacije nikako ovakve subvencije -ja sam ZA :osmeh:
Koliki sveukupni porez plaćaš godišnje? Kada budeš plaćao oko 1000 eura mesečno verovatno ćeš i dobiti tolike subvencije.
Još bi ubacio u ove želje letovanje u Grčkoj a zimovanje može i na Kopaoniku.

- - - - - - - - - -

ti ili si iz grada iliovde samo ubijas dosadno vreme,ili ti je deka ostavio ui nasledstvo milione pa se sprdas ovde
meni se sve od zemlje vodi na dedu penzionera koji spada u nekomercijalan gazdinstva,znaci da bi se vodilo na mene ili oca mi trebamo da ubijemo dedu pa da postanemo komercijalno gazdinstvo a ne da napravim ja sa dedom ugovor o zakupu i da ostvarujem prava na kulture kao komercijalno gzadinstvo
znaci ja sam manipulant,pokusavam da prevarim drzavu za sicu
Ako je deda penzioner onda neka bude penzioner.
Shodno tome ne vidim u čemu je problem.Ne treba da ubijete dedu nego da promenite nosioca gazdinstva.
 
ovo sam napisao zbog Macvinog posta
da samo vlasnik zemlje treba imati pravo a ne clanovi gazdinstva da budu nosioci vec samo vlasnik sa liucnom kartom
 
Zemlja koja je u vlasnistvu babe,dede,keve caleta u 2 poteza se dokaze da je tvoja ili se prebaci-to nije problem.
Ali sta se desava sa zakupom od Djoke,Laze,Janka Marka,tad uzmu i pare za arendu i subvencije,i fala bogu da nece nista u zivotu da rade.
Mozda i clan Macva daje zemlju u arendu pa bi mu tako odgovaralo.
 
Ako je neko lud da da 300 evra za kj i jos i subvencije vlasniku, sretno mu bilo! Sta se to vas tice? Jesu to vase pare?
 
tu se slazemo apsolutno
par hektara pod zakupom od djoke i mike svako pametan napisace ugovor sa njima i naplatiti on a ne da oni dobijaju pare i jare
 
Da u pravu ste,prethodni post sam napisao na ono sto je Macva napisao da samo ako vlasnici dobijaju subvencije nema muckanja pa sam naveo jedan primer.
 
Uzmes zemlju u zakup, platis dobro, subvenciju ti uzme vlasnik zemlje, jer on sa posedovnim listom i sa licnom kartom dokazuje da je vlasnik, a ti radis tu zemlju i sa 1 katastarskog jutra ti ostane manje novca-profita nego vlasniku koji nista ne radi (on uzima i subvenciju i novac od arende). Kad bi tako bilo, ko bi radio svu tu zemlju?
 
Imaju ali su 100e po ha. Evo na primer u setvu zita ja sam ulozio 20 000 dinara po ha samo na jesen (sto je malo vise od 200e), a ostaje mi jos i da prihranim i oprskam. Tako da bice sigurno 300 eura po hektaru, a subvenicja samo 100, znaci ja 200 treba da dam iz svog dzepa. U Nemackoj je subvencija 680 eura po hektaru i imaju jos i subvenciju na nove masine... A sto se tice gusenja manjih poljoprvrednika, ja nemam nista protiv manjih poljoprivrednika, ali ocigledno vi imate nesto protiv nas "vecih". Svako neka radi ako misli da je sposoban da radi i da zemlju obradjuje kako treba.

a sta bi ti da ti drzava poseje i prihrani a ti da ovrses i prodas
 
Mislis da ces od njega dobiti pravi odogovor na pitanje? Pa, on je vec par puta napisao nesto tako "pametno", a nikako da odgovori na kontra pitanja. Tada bi prostor za manipulacije bio poprilicno velik.
Odgovori ti meni,kako bi prostor za manipulaciju bio veliki.Ako je neko u gradu,onda verovatno radi,znaci ne potpada pod subvencije,mozda nisam napisao do kraja onako kako sam mislio.Samo cist seljak i svoju licnu zemlju.Miroljub da prevede zemlju sa dede na sebe,ako se bavi poljoprivredom,a ne da zbog nekih drugih stvari ne prevodi.Ovo sve pisem,jer znam sta se radi,ima ljudi koji,ali bukvalno,ni biciklo nemaju,a vodi se da obradjuju od 90-100ha zemlje.Ja dobijam subvencije na svoju zemlju i nesto na kiriju,ima zemlje koju radim ali nisu sredjeni imovinski odnosi i na tu zemlju ne dobijam subvencije.
 
Tu gde nisu sredjeni imovinski odnosi, subvenciju ne dobija niko, to preskoci. Ali ono, dam ti zemlju ali necu da pisemo ugovor, takvi kod mene lete naglavacke iz avlije!
 
ako imas desu zivog onda nema potrebe da mi pricas da prebacujem,prebacio bih ja ali deda ko deda neda do smrti ko i svi matori voli da bude vlasnik do sudnjeg dana,aj sto nece da prebaci meni nece ni sinu :haha: a recimo ja licno dizem sada neke zasade voca i moram da pravim sa dedom ugovore o zakupu na 30 god,daje deda da se radi i sve ok ali vlasnistvo nikako iako svi ziviomo zajedno,deda lepo prima penziju,krcka je i nema nikakv rashod ali voli da bude gazda (jbg seljacka posla) tako da mi ne preostaje nista drugo osim ugovora na 99 god dok ne dodje u moje vlasnistvo,a ko ima nekog atsrijeg sa istim misljenjem i principom kao sto je moj deda razume o cemu je rec,a oni koji su licni vlasnici zemlje neka procitaju ovo sto pisem pa neka prebacuju to na svoje mladje
a sto se tice onog zivi u gradu i ima zemlju taj ima subvencije a vi se cudite
decko iz okoline cacka,ja mu licno vozio jabuke (sadnice) inace na polozaju u nekoj banci covek se ubi od subvencija nije vazno gde zivis i sta radis vec kakve veze a takvi koji imju veze promace subvencije i na zemlju nekog ko nije registrovao domacinstvo a i na kraju krajeva ova drzava je isuvise uzela od nas i uzima stalno tako da treba uzeti sve od nje sto se moze uzeti bez imalo stida
 
Nazad
Vrh