Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

subvencije da se dobijaju samo za zemlju koja se vodi na vase ime i to je to(znaci da ste vlasnik) , za zakup ne davati subvencije i resen problem.
Bas naprotiv, stanje ce da bude jos gore, jer ce subvencije uzimati vlasnici, a ne oni koji obradjuju, nece biti ugovora o zakupu, dakle, sve ce biti van pravnog okvira, a realno takve stvari bi se tesko mogle iskontrolisati.
 
znači baba i deda od 70 godina nemogu da rade zemlju daju u zakup po 250-300e po kj i jš i subvencije da dobiju ko tu koga stimuliše možda baba dedu :haha:
Ovo je dzaba pisanje,samo pisemo o arendi,i sta ce biti,ko ce dobiti subvencije.Radim i ja kiriju,na nesto kirije dobijam subvencije na nesto ne,nisu sredjeni imovinski odnosi.Niko mene nije naterao da radim kiriju,to je moje igranje i ta igra ima mene da kosta.Pa mi smo siromasna drzava da subvencionisemo ko zna koga i ko zna na koji je nacin dosao do tih hektara.Onaj ko ima 20-30-50 ha a daje u kiriju,taj nije seljak i ne treba mu dati subvencije,to se lako ispita.Najvise zemlje u arendu je od starackih domacinstava sa posedom od 4-5-6ha,to i nisu neke pare,nekih 40000din.E,sad onaj koji radi zemlju od 20-tak takvih starackih domacinstava,i ne uklapamu se u kalkulacije,sta da se radi.U Srbiji ima 87%domacinstava koji imaju posed do 7ha,sto bih on punio budzet iz kog ce se isplacivati vrtoglave sume pojedincima za subvencije.
 
Ne ispita se lako. Najbolje bi nam bilo ako bi subvencije bile vezane za euro, tako da ako dinar pada subvencije ostaju iste, da budu 150e, ali da budu stalne i da se ne menjaju svake godine. I ako se kaze da budu, onda da budu a ne da moramo da opominjemo vladu izlaskom na puteve. To bi bilo najbolje.
 
Ovo je dzaba pisanje,samo pisemo o arendi,i sta ce biti,ko ce dobiti subvencije.Radim i ja kiriju,na nesto kirije dobijam subvencije na nesto ne,nisu sredjeni imovinski odnosi.Niko mene nije naterao da radim kiriju,to je moje igranje i ta igra ima mene da kosta.Pa mi smo siromasna drzava da subvencionisemo ko zna koga i ko zna na koji je nacin dosao do tih hektara.Onaj ko ima 20-30-50 ha a daje u kiriju,taj nije seljak i ne treba mu dati subvencije,to se lako ispita.Najvise zemlje u arendu je od starackih domacinstava sa posedom od 4-5-6ha,to i nisu neke pare,nekih 40000din.E,sad onaj koji radi zemlju od 20-tak takvih starackih domacinstava,i ne uklapamu se u kalkulacije,sta da se radi.U Srbiji ima 87%domacinstava koji imaju posed do 7ha,sto bih on punio budzet iz kog ce se isplacivati vrtoglave sume pojedincima za subvencije.
Druze to sto se ti igras sa zemljom u kiriju to je tvoja stvar,mozes i u parlogu da je ostavis ako ti se isplati drugi rade tu kiriju da bi zaradili ne da bi se igrali kako si napisao.
Ista cak i veca ulaganja su u zemlju u zakup nego na svoju zemlju.
Pises ovde da ovi od 7 ha pune budzet iz kog ce se davati ko zna kome subvencije.Da li si ti svestan koliko puta vise puni budjet onaj koji radi do 100ha,preko poreza za repromaterijal i akciza za gorivo samo.Cudno je kako pojedini vide kad drzava treba da pomogne poljoprivredniku,a kad seljak gura novac drzavi tu se prave ludi,to verovatno tako treba.
 
I ja radim da bih zaradio,tako sam samo napisao!Niko mene ne tera da radim tudju zemlju,zato smatram da niko nije u obavezi da mi daje subvencije.Nisam imun na pare,nisam bogat,i ne izigravam Robin Huda,samo bih koliko-toliko posteno,mi u ovoj nasoj drzavi svega imamo,samo nam fali postenja.Sta koga interesuje sto su mi veca ulaganja na zemli uzetoj u arendu,nego na sopstvenoj,ne moram da radim.Sad ovako,u Srbiji ima preko pet miliona hektara obradivih povrsina,od toga,preko cetiri miliona je u rukama sitnog seljaka,a nesto preko miliona je u rukama velikih posednika i drzave,pa sad vidi ko vise puni budzet.Pojedinacno ste u pravu,vise puni budzet onaj sa 100ha,nego onaj sa7ha.
 
pa baš i jeste pošteno da subvencije dobije onaj ko radi zemlju bez obzira dali je njegova ili ne ili bi najbolje bilo da subvencije budu taman toliko da se njima mogu izmiriti svi troškovi iznajmljene zemlje
 
Davace ove godine subvencije svima i to po sistemu registrujes gazdinstvo i upises tamo kako hoces da dobijes i koliko novca i dok dodjes kuci novac ti vec na racunu.Pa i tada ce biti zasto je tako i to nije posteno.Neka rode dobro nasi hehtari i subvencije nam ni ne trebaju.Ne treba biti alav jel ce nam te subv. glave doci.
 
osnovno pitanje koja je svrha subvencija i zašto se daju ? da se pomogne siromašni seljak ? pa subvencije dobija i nemac a nije siromašan! ili je cilj subvencionisati da se ne bi odustalo od proizvodnje ? ili da se koliko toliko smanji cena proizvodnje i stvorila mogućnost otkupa po nižoj ceni ? i iz kog razloga nemci( i ne samo nemci već svi u evropi )iako toliko bogati dobijaju subvencije i to poprilične i zašto ih subvencionišu ?
 
osnovno pitanje koja je svrha subvencija i zašto se daju ? da se pomogne siromašni seljak ? pa subvencije dobija i nemac a nije siromašan! ili je cilj subvencionisati da se ne bi odustalo od proizvodnje ? ili da se koliko toliko smanji cena proizvodnje i stvorila mogućnost otkupa po nižoj ceni ? i iz kog razloga nemci( i ne samo nemci već svi u evropi )iako toliko bogati dobijaju subvencije i to poprilične i zašto ih subvencionišu ?
To mozda u svetu,kod nas se dobijaju da komsiji crkne krava. :osmeh:
 
pa u ovoj temi svako piše kako bi trebalo da se daju subvencije ,ko bi trebao a ko ne da ih dobije ,hobistima bi trebalo oduzeti i to malo zemlje pa da im hobi bude pecanje ,postoje pravi poljoprivrednici a i oni koi to nisu kao da ovi drugi proizvode u ilegali i sve se svodi na to daj meni a njega ko šiša on radi u firmi i njemu netreba dokle zavisti i ljubomore
 
Misljenja sam da subvencije budu po pristojnoj ceni (150 e) min ili ako nema novca neka skinu nam sve akcize pa nece biti prepirke . Ako zaista u budzetu nema za 100 ha neka bude za 70 na primer ili 50 .. Takodje onaj pokusaj da se pravna lica subvencionisu ne svidja mi se , ali na zalost mi se tu ne pitamo , nego nam je sudjeno da se glozimo a neko to sve koristi debelo !
 
mišljenja sam da u ovoj temi treba pisati da li je počela isplata subvencija ,šta treba od papira kada je u pitanju refakcija ,za šta će sve biti povraćaj novca i tome slično a sve do sada se svodi na predloge kako,kome ,koliko ,imate sajt ministarstva poljoprivrede pa njima upućivajte predloge brate mili kako se ko dokopa ove teme tako odma predlaže mere podsticaja u poljoprivredi
 
Nazad
Vrh