Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Vidis toga se nisam ni setio,ako mu budem simpatican mozda mi spakuje koju cisternu nafte da mi se nadje. :osmeh:
 
Ja radim u firmi i obradjujem 30 kj i da hocu da se rasirim nemogu. Pa radim i u firmi. nesmatram ni jedan posao hobi. A onima sto smeta sto ljudi rade i u firme a oni rade 200 ha zemlje nek se zaposle i oni da vide kad ih neko bude zejebavao koliko bi ostali na tom poslu za bednu platu.
A u sustini ovde su ljudi navikli da kukaju a svako normalan vidi da ko se bavi poljuprivredom ozbiljnije 50 kj pa na gore zivi lepo.
Budite zadovoljni ljudi koliko imate, mozda i jeste ali vam bode oci komsija sto ima malo vise od vas. :sjasi:
 
Tu gde nisu sredjeni imovinski odnosi, subvenciju ne dobija niko, to preskoci. Ali ono, dam ti zemlju ali necu da pisemo ugovor, takvi kod mene lete naglavacke iz avlije!
Bas tako,sa takvima se uopste ne prica,ko hoce subvencije za svoju zemlju,moze,nema problema,ali za toliko umanjujem kiriju,ko nece,u redu.Ali ima i onih koji daju i kiriju i subvencije samo da rade zemlju,to ne razumem,ali sta je tu je.
 
Bolje u Sibir da me posalju,nego u Svajcarsku. :haha:

Evo ja ozbiljno kazem ako neko hoce da mi plati letovanje u paritetu dan letovanja + dzeparac,a ja mu prepisem 1ha zemlje za jedan dan letovanja nek se javi. :osmeh:
 
A zasto uzimas zemlju u zakup bez ugovora?

Ne uzimam bez ugovora, dao sam primer, kako bi bilo kada bi drzava davala subvencije kako predlaze clan Macva.

@ddragan
Naravno da bi Pinci radio, inace bi mu propala ta silna mehanizacija :osmeh:

@Macva
Sto se tice neresenih imovinskih odnosa, takav problem imam i ja na jednoj zemlji koju radim u zakupu (vlasnik preminuo, naslednici nisu sredili papire), pa ne ostvarujem subvencije, ali zato tu zemlju dobijam jeftinije. Drugo, nije tako lako da prevedes zemlju sa dede ili babe na sebe kao sto ti kazes, tu ima puno zackoljica, deda nece da ti prepise ako ne brines za njega, deda ima mozda jos nekog unuka, ne samo tebe, pa zeli da svima da ravnomerno, ne mozes zivog coveka u grob da oteras i da mu uzmes zemlju, znas kakvi su stari ljudi, misle da svi hoce da ih prevare, da im uzmu njihovo sto su stekli.
 
Isto k'o sto je drzava pomogla radnicima koji su ostali bez posle u toku ove recesije,tako ce pomoci i seljaku zbog suse.
Није исто. По закону је држава била обавезна да прогласи ЕЛЕМЕНТАРНУ непогоду.
А радници евентуално могу да добију социјалну помоћ. Да је том раднику вода однела кућу, он би је добио. Пољопривреднику је суша однела годину-две рада, и није добио ништа.
Пробао сам нешто прошле године, али су ме вешто ескивирали због избора и немања власти. На моје подсећање да су они власт, онда су ми рекли да сачекам да се заврше годишњи одмори и да се формира комисија. Цео закон сам им ставио под нос ал џаба.
 
Ja radim u firmi i obradjujem 30 kj i da hocu da se rasirim nemogu. Pa radim i u firmi. nesmatram ni jedan posao hobi. A onima sto smeta sto ljudi rade i u firme a oni rade 200 ha zemlje nek se zaposle i oni da vide kad ih neko bude zejebavao koliko bi ostali na tom poslu za bednu platu.
A u sustini ovde su ljudi navikli da kukaju a svako normalan vidi da ko se bavi poljuprivredom ozbiljnije 50 kj pa na gore zivi lepo.
Budite zadovoljni ljudi koliko imate, mozda i jeste ali vam bode oci komsija sto ima malo vise od vas. :sjasi:
Koliko god da ti je bedna plata, verujem da sa tom platom + 30 kj imas priblizno primanja kao i ovaj sa 50 kj. Ima nas koji nemamo ni 30 kj, pa ne mozemo da dodjemo do zemlje u arendu, pa se ne jedimo, samo opusteno :ppozdrav:.
 
Није исто. По закону је држава била обавезна да прогласи ЕЛЕМЕНТАРНУ непогоду.
А радници евентуално могу да добију социјалну помоћ. Да је том раднику вода однела кућу, он би је добио. Пољопривреднику је суша однела годину-две рада, и није добио ништа.
Po ugovorima su i ovi kupci fabrika za par evrica bili duzni da zadrze radnike,osavremene proizvonju ali corak.
Kad bi i seljak ostao bez zemlje,kuce... i on bi dobijao socijalnu pomoc. Radnici su godinama radili u firmama bez plata i na kraju nisu dobili nista,firme prodane na kilu.
 
Po ugovorima su i ovi kupci fabrika za par evrica bili duzni da zadrze radnike,osavremene proizvonju ali corak.
Kad bi i seljak ostao bez zemlje,kuce... i on bi dobijao socijalnu pomoc. Radnici su godinama radili u firmama bez plata i na kraju nisu dobili nista,firme prodane na kilu.
Па ко је имао добру шему са Агенцијом за приватизацију, ту су радници тако пролазили. Донесеш неку канту и прикажеш то као инвестицију од пар мелеона. Раднике су држали, иде свака трећа плата, превентивно уништен СДК и нема проверавања уплата за ПИО. И све то је трајало док бизМисмен не распрода све што је вредно, а опет уз дозволу Агенције, која му то дозволи јер ће ето поштењачина да инвестира у фирму. Оће, ал у ону на неком острву. Опште познат механизам растурања. Који нема Бога да неко у фирми не види, а ћутали су. Па, шта онда хоће од нас. То сам и једном рекао на једној скупштини, да видиш како једни скачу, а други набијају главу у под.
Мада, морам признати да уопште не разумем те раднике шта су чекали. Па бре видиш да немаш плату, фирма се растура, и ти чекаш. Шта?
 
Subvencije treba ukinuti svima.Kad mozemo da placamo kj 5000 pa na vise onda nam ta sica od subvencija ni ne treba,vec se taj novac treba iskoristiti za otvaranje fabrika i novih radnih mesta.Onda odlucis hoces u fabriku ili na njivu.
onda bi trebao i zakon da bude drukciji o PIO ako oces placas ako ne nemoras....
 
Мада, морам признати да уопште не разумем те раднике шта су чекали. Па бре видиш да немаш плату, фирма се растура, и ти чекаш. Шта?
Ni ja ne razumem seljake svake godine kukaju kako se ne isplati a nikako da odustanu od zemlje ili one koji kukaju a nabijaju cene arende.
 
Nazad
Vrh