Subvencije poljoprivredi za 2013 godinu

Mislio sam da preskočim ovu temu ali nisam mogao. Samo da pitam ove što zagovaraju samo subvencije za vlastitu zemlju, jel trebaju i oni što loču ispred prodavnice od jutra do sutra, idu da kradu drva kad padne sneg i bave se samo ogovaranjem i podjebavanjem a dali su zemlju u arendu da dobiju stimulaciju od države za svoj ''rad''.
 
Naravno da treba.Mislite da je lako ceo dan sedeti ispred prodavnice i brojati koliko je ko prikolica robe provukao i voditi politiku celog sela a uz to se još i žrtvovati zarad prehlade grla od ladnog piva. :haha:
 
Poslednja izmena:
Polako ljudi, ovde svako iznese neko misljenje kako bih se smanjile malverzacije i zloupotrebljavanje subvencija.Niko od nas nije ministar pa da ce se svako misljenje progurati u zakon.Mislim da prijateljsko razmenjivanje misljenja ne skodi,a cim ne skodi, znaci da koristi, tako bar kaze Lane Gutovic.To sto neko "loce ispred prodavnice,ogovara i podjebava"je licna stvar svakog pojedinca,nije u redu,ali sta da radis.To sto kradu drva je za zatvor.Ali cinjenica je da je zemlja onoga ko poseduje posedovani list na neku zemlju,i moze da radi sa njom sta hoce,a mi koji radimo tudju zemlju,mozemo da ga kaznimo tako sto necemo uzimati kiriju pa neka se zemlja zaparlozi,sta nas briga.Ne mozes nikog osudjivati za ponasanje koje nije u suprotnosti sa zakonom.
 
Boli nekog za iznosenje nasih misli i ideja,kad bi izneli prase ali peceno mozda bi neko od ovih nadleznih i prihvatio nase iznosenje,ali ideje jok! :osmeh:
 
Mislio sam da preskočim ovu temu ali nisam mogao. Samo da pitam ove što zagovaraju samo subvencije za vlastitu zemlju, jel trebaju i oni što loču ispred prodavnice od jutra do sutra, idu da kradu drva kad padne sneg i bave se samo ogovaranjem i podjebavanjem a dali su zemlju u arendu da dobiju stimulaciju od države za svoj ''rad''.

kako taj sto loce ispred prodavnice da ostvari pravo na subvencije ako samo loce znaci ne radi , odakle mu racuni za dizel gorivo, semena, djubrivo ? znam za gorivo se uvek lako snalazilo za racune ali za semena i za djubrivo uglavnom retko ko da ima viska racuna

ma sve se moze samo kad se hoce , uvek postoji nacin ...
 
Trebalo bi da se umesto isplate subvencija u kesu propise raspodela podsticaja vidu odredjene kolicine djubriva ,semena,nafte po ha,znaci da se su subvencije u repromaterijalu,koji dalje povecava produktivnost proizvodnje...
 
kako taj sto loce ispred prodavnice da ostvari pravo na subvencije ako samo loce znaci ne radi , odakle mu racuni za dizel gorivo, semena, djubrivo ? znam za gorivo se uvek lako snalazilo za racune ali za semena i za djubrivo uglavnom retko ko da ima viska racuna

ma sve se moze samo kad se hoce , uvek postoji nacin ...

Ove godine trebaju računi za seme i veštak? Dobro nije sve definisano ali koliko se dosad moglo zaključiti pola ide na lepe oči a pola je povraćaj za gorivo. Tako je bilo i prošlo godine.

- - - - - - - - - -

Polako ljudi, ovde svako iznese neko misljenje kako bih se smanjile malverzacije i zloupotrebljavanje subvencija.Niko od nas nije ministar pa da ce se svako misljenje progurati u zakon.Mislim da prijateljsko razmenjivanje misljenja ne skodi,a cim ne skodi, znaci da koristi, tako bar kaze Lane Gutovic.To sto neko "loce ispred prodavnice,ogovara i podjebava"je licna stvar svakog pojedinca,nije u redu,ali sta da radis.To sto kradu drva je za zatvor.Ali cinjenica je da je zemlja onoga ko poseduje posedovani list na neku zemlju,i moze da radi sa njom sta hoce,a mi koji radimo tudju zemlju,mozemo da ga kaznimo tako sto necemo uzimati kiriju pa neka se zemlja zaparlozi,sta nas briga.Ne mozes nikog osudjivati za ponasanje koje nije u suprotnosti sa zakonom.

Ne osuđuje ponašanje nego kažem da takvima ne treba davati subvencije samo zato što su vlasnici zemlje jer je defakt i ne rade.
 
Ma jebes subvencije gde gorivo da kupujemo!!!
Gde da se kupuje gorivo ne znam,nikakvo obavestenje jos nije saopsteno.I danas sam zavrsavao jos nesto oko registracije i niko nista nije znao da kaze,sem da jos nije izdato saopstenje.Ne bih me puno iznenadilo da sa saopstenjem izadju 25 aprila,a da racuni vaze od 1 maja.Mozda je najsigurnije kupovati na NIS-ovim pumpama,upisivati BPG i traziti od pumpadzije da potpise racun.
 
Za prolecnu radove 60L/ha kupiti u periodu od 1.aprila do 31.maja
za jesenje radove 60L/ha kupiti u periodu od 15.septembra do do 30.novembra tekuce godine.
Podsticaj od 50rsd po litri.
Ovo su podaci iz sluzbenog glasnika ali nigde ne pise na kojim pumpama cemo moci da kupujemo naftu po sub.cenama :sta:
 
Za 100din imam ispod ruke naftu,a oni nek se je** sa svojim uredbama!!
Nek daju svom tati da on baca djubrivo,zatvara brazdu i radi predsetvenu pripremu posle 1 aprila.
 
ja jos za proslu godinu nisam dobio... ::lose:: a predao 3dana pre isteka roka...juce gledao racun, kad ono nista...
 
Za prolecnu radove 60L/ha kupiti u periodu od 1.aprila do 31.maja
za jesenje radove 60L/ha kupiti u periodu od 15.septembra do do 30.novembra tekuce godine.
Podsticaj od 50rsd po litri.
Ovo su podaci iz sluzbenog glasnika ali nigde ne pise na kojim pumpama cemo moci da kupujemo naftu po sub.cenama :sta:

Ako je ovo tačno onda je žalosno-smešno.Pa ne možemo svi nagrnuti 1-og i svi dobiti,samo ako nam vremenski uslovi ne idu u prilog pa da ne može u njive do 1-og
 
Nazad
Vrh