Motorne testere

Brate on na novoj testeri vec ima novu pumpu sto mislis da ce druga biti bolja

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Moze biti fabricka greska..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja imam i villager 560s nema nikakvog curenja za sada, treca godina, može da se desi kad se turira na prazno pa ostane na lancu dosta ulja da se slije malo ali to je jedna kapljica a ne curenje.
 
Poslednja izmena:
Ja imam i villager 560s nema nikakvog curenja za sada, treca godina, može da se desi kad se turira na prazno pa ostane na lancu dosta ulja da se slije malo ali to je jedna kapljica a ne curenje.
Ma nije to, ovde očgledno i konstantno cure. Kod kolge slabije, ali biće sve gore vremenom. Nikako da nam napiše koja je testera u pitanju.
Brate on na novoj testeri vec ima novu pumpu sto mislis da ce druga biti bolja
Zato što mu curi ulje a nema gde drugde sem na pumpi. Rekao sam već da može na crevu i eventalno rezervoar da je šupalj, ali je najverovatnije pumpa. To što je nova nije garant da je ispravna. Ne znam da li držao u ruci te pumpe? Kada vidiš kako je konstrusana jasno ti je da može doći neisprvana (da curi) iz fabrike.

Najbolje da isprazni rezervor, sipa benzin i vidi da li i koliko curi. Onda skine pumpu, zapuši crevo na otvoru gde dolazi pumpa i vidi da li onda curi.
Ako ne curi onda nema greške pumpa je.
 
Juče isprobana u radu još jedna aku testera. Ovo je u stvari rebrenbdirana Makita iako nosi natpis Dolmar(ili obrnuto).. Makita je kupila dolmar, ko nezna.
Ova testerica se zaista lepo pokazala obzirom da troši samo jednu bateriju.
Ima i turbo mod, ali tada baš srče bateriju.
Lanac je 3/8 piko mikro, 1,1.
Sa baterijama 5,6 ili 8 Ah vrhunska alatka.
Skoro duplo je lakša od one moje stare Makite duc353 koja koristi dvije baterije.
Znači, za krčenje i rezanje do 15-20 cm radi se vrlo udobno..
9d54cdd2a00db16e8aba3b11e23aad6c.jpg
01f0dd8cc1391c95e01f3439f1b2383b.jpg
be7a6754f70e5213c66068cb8e8276ca.jpg


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Koliko je teska sve tako sa lancem, macem i baterijom, ako te ne mrzi a pri ruci ti je da izmeris.. ?
Pitam zbog visinskih radova gde i 0.5 kg ima znacajnu ulogu..
 
Mislim da je ispod 2,5 kg sa baterijom, mačom i lancom..ali izmeriću tačno.
Imao sam dosta tih jednoručnih benzinskih testera(ms200, ms192, echo, solo itd) ali ovo po lakoći daleko prevazilazi sve to.
Samo se čuje kretanje lanca po maču, pošto je motor brašles.
Zaista fina sprava..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Za šumu bi ipak trebala ona veća Makita duc353. Reže brže od benzinjare..
Vidim da sada imaju i modeli od 80V sa ozbiljnim reznim garniturama 3/8 i mačevima od 45cm.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Mislim da je ispod 2,5 kg sa baterijom, mačom i lancom..ali izmeriću tačno.
Imao sam dosta tih jednoručnih benzinskih testera(ms200, ms192, echo, solo itd) ali ovo po lakoći daleko prevazilazi sve to.
Samo se čuje kretanje lanca po maču, pošto je motor brašles.
Zaista fina sprava..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka

Jesi li imao Echo CS-2511TES ?
Nju sam pikirao da kupim ove godine, bas iz razloga najmanje tezine na trzistu..
A sve vise gledam da ljudi pocinju da koriste i te aku testere, pa sam u dilemi.
Trebala bi mi neka lagana a da moze da pruzi proporcijalnu snagu ove Echo 1.5 hp.. Naravno da ne bude teza od nje, jer onda nema poente..
 
Nisam imao tu, ali sam je prošle godine malo osmotrio na sajmu u NS.
Izgledna solidno, lagana jeste, ali za te pare neznam, ipak bih možda radije išao na Stihl ms192/193, ako već nećeš aku testeru.
 
Ja sam primetio da je ljudi dosta hvale, da je kvalitetno uradjena i naravno zbog te izuzetno male tezine.
Mislim da je ta tezina jedini razlog visoke cene jer koliko znam trenutno nema konkurenciju...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da, ona je svega 25cm3.
Nisam baš siguran u trajnost tako malog motorića, ali japanci su to, možda su uradili dobar i dugotrajan stroj..

Evo malo poređenje jakih aku testera i klasičnih benzinjara..


 
Poslednja izmena:
Moja testera curi samo kada je na velikoj toploti ostavljena u zatvorenom kako sam rekao.
U normalnim uslovima ne curi, radi normalno.
I to curenje se pojavilo prosle jeseni.
 
Nisam imao tu, ali sam je prošle godine malo osmotrio na sajmu u NS.
Izgledna solidno, lagana jeste, ali za te pare neznam, ipak bih možda radije išao na Stihl ms192/193, ako već nećeš aku testeru.

Ove velike testere nema sanse aku da zamene... to ko vise sece nema sta tu da trazi..
A ove sitne i za kucnu neku upotrebu su zanimljive, visinske radove i slicno..

Gledao sam i Stihl MS 194T, ona je 3.3 kg i 1.9 hp.
Echo je 2.3 kg i 1.5 hp.

Duza je vodilica i lanac za po 5 cm.. a 0.49 kg staje ulja i benzina u Stihl u Echo staje 0.33 kg..
Znaci dodje jos blizu pola kg na te dve razlike..

Sad ce neko reci sta picedlaci ovaj u kilo i po... Pa ko nije probao ne znam sta da mu kaze, MS 180 na zemlji mozes da radis sa njom ceo dan kao da si drzao penkalu u ruci, a na visini kao da drzis testeru od 60 kubika, razlika je ogromna.

A neke kineske sam vec probao u radnji kako leze u ruci, pricam o ovim jednorucnim i to je tesko kao tuc da ti sa njom manevrises jednom rukum na 15-20 metara visine gde ti druga ruka i tezina te testere sa kojom radis vredi zlata, hocu reci testera se na velikoj visini uglavnom drzi kontra nego sto bi trebalo ne ide na dole, nego sa strane i jako je tesko drzati jednom rukom ove teze jednorucne testere..

Zato sam najvise zainteresovan za Echo zbog tezine prvenstveno a kasnije dole kada se spustis nize i vec moze sa merdevina na dohvati onda moze da se uzme i veca testera za ono sto Echo ne moze da presece...
 
Ja sam nabavio 200T da odmorim ruke od H66 bar za ova manja stabla i rezanje granja.

Te echo vidim da je popularna kod stranaca, sigurno je kvalitetna. Ako ti nije slaba za tvoje potrebe.
 
Moja testera curi samo kada je na velikoj toploti ostavljena u zatvorenom kako sam rekao.
U normalnim uslovima ne curi, radi normalno.
I to curenje se pojavilo prosle jeseni.
Koje marke je tvoja testera?!? Ako ti ne smeta ne diraj ništa. Može ona tako godinama. Dokle god podmazuje lanac ne smeta.
Ako krene više da curi kažem ti okreneš je na starnu de čep bude na pudu. Ako prestane da podmazuje kako treba ili curi toliko da te iritira rekao sam ti šta je problem.
Moja testera curi samo kada je na velikoj toploti ostavljena u zatvorenom kako sam rekao.
A na ovorenom ne curi? :)
 
Može li se ubaciti na 550xp vodilica sa .325 sa 1,6 utorom 33 zuba, s obzirom da vidim da Husqarna daje najdeblju opciju 1,5 njihovih vodilica za tu testeru i jel ide onda drugi lančanik?
 
Vilager 500s,nov,kao da nema dovoljno obrtaja,smesa ok,niti suva niti previse masna svecica.
Ima li resenja,ili sam navikao na moju husku 460,pa je to max od vilagera sto on moze ?
2.2kw,opet mislim da bi trebao bolje da radi
Ima li ko savet ili sta god

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Nazad
Vrh