Motorne testere

Imao si sretće mogao je mač i da se slomi.
 
Jel zna neko kako se koristi ovaj originalni stari stihl sablon za ostrenje?







Nema na sebi neku sifru pa da ga nadjem nekako na youtube
 
Jel zna neko kako se koristi ovaj originalni stari stihl sablon za ostrenje?







Nema na sebi neku sifru pa da ga nadjem nekako na youtube
Користио сам једном приликом, имао је мој рођак али јефтини примерак. Мени се свидело, причврстиш за мач, подесиш углове, наоштриш један зуб колико треба подесиш дубину и оштриш једну страну. Исто радиш и са другом страном. Ако ти не треба шаљи, по разумној цени.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Od tih gizmosa jedino bih mozda pazario sto omogucava obaranje rankera na lancu,moze i odokativno...pogledam sa strane i vidim da li ima razlike naspram zuba i ako nije skoro skidano po par puta turpijom\ili naslonis ravnu turpiju pa pogledas-samo da se ne skine previse ali ako nista drugo ovo deluje brze...
 
@markokg1982

Ево снимак како се подешава и користи алат. Имао сам такав модел, али од неког лошег материјала па се стега брзо сломила. Иначе, одлична ствар, поготово за јако оштећене ланце. Ради исти посао као машине за оштрење ланаца, али се може користити и у шуми.

 
Hvala za video. Ovaj sablon na ovom videu mi je nekako lagan i nekvalitetan. Ovaj koji sam ja nabavio je stara garda, dosta masivan i tezak. Skroz nov. Ali iskreno nisam znao kako se koristi. Bas cu probati.
 
Ja ljudi imam jedan "problem" :)

Imam husqvarnu 266 se, novu kupljenu, u perfektnom stanju obzirom da se generalno jako malo koristi.

U januaru sam bio kod druga na slavi, i poklonio mi je njegovu husqvarnu 365 u ne bas sjajnom stanju. Drug je kupio dve druge nove testere i ovu 365 mi ubacio u gepek.
Ja je odneo kod mog odlicnog majstora, i donesem odluku da je dovedem u full stanje. Uradjena je komplet generalna tj i donji i gornji sklop, i sve je stavljeno kvalitetno i originalno. Tu su naravno i sve sitnice tj kanap, svecica, creva, filteri tj svaka sitnica.

Razmisljao sam ovako: dobicu proveren noviji model, koliko toliko laksi model, zicane amortizere, laksi pristup filteru za vazduh, brzu testeru, manje vise dekompresor, laksi pristup stelovanju ulja, "automatski" sauh.

Poredjenje ova dva modela tj 266 i 365 za sada.
266 ima jacu kompresiju, jaca je na nizim obrtajima ali je sporija na visim obrtajima, poskakuje u mestu kada joj gas das.. Sirova snaga. Ova 365 mi je nekako meka i nezna. Trazi ozbiljniji gas ali svakako daleko od toga da nema snage. Jednostavno nadomesti tom brzinom sve i ide kroz drvo kao sir.

Pitam ja ovog mog majstora koji stvarno zna znanje, koju bi on izabrao a koju prodao. On se smeje i ne zna sta da mi kaze.

I sad se vi pitate: koji ja problem imam. Pa eto, ne znam koju sebi da ostavim :D ali mislim da cu ostaviti 365 samo zbog lakog pristupa filteru za vazduh.

I 365 je sva nekako tamna zbog godina, dok se moja zbog dobre nege zuti kao limun. Zamenio sam joj deklu filtera za vazduh i deklu maca i skoro sam kupio i novu kocnicu lanca, i sad mi je tek nekako nakaradna na oko. Muke zive :D

Neko vase iskustvo?





 
Poslednja izmena:
Meni je bitniji snaga nego brizna reza, mada verujem da se moze i 365 nastelovati da radi kao 266. Novije su brze ali to je valjda obican karburator nije autotune.
 
Iz mog skromnog iskustva, popravljana testera mi nikad više nije radila kao kad je bila fabričko stanje.
Eto ja imam 365cu više od 15 godina. I dan danas radi kao prvog dana kada sam je kupio novu. 50kubika drva godišnje iseče. Oštar lanac i ide kao zmija kroz drvo. Imam za nju mač od 75 cm koji povremeno koristim kod golemih gula. Eto i njega nosi poprilično dobro....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Isekao sam sa ovom 365 jednu punu prikolicu srednjeg bagrema i jedan ceo objekat stare gradje. Ni jednu zamerku nemam. Radi odlicno, ler gas ni trunku promenila nije. A snage ima. Nemam se na sta zaliti.
 
I ja mnoge stvari volim da vratim ponovo u zivot pa nekad cak ne obaziruci se sto ce ta rabota biti totalno neisplativa.
Slazem se sa ovim sto je kolega napisao, da to ne moze raditi koliko nova ista takva.
Moj glas ide za 266 da ostane, mada ovde ima dosta kopetentnijih ljudi od mene, pa sacekaj da se ukljuci jos neko.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Obe su dobre testere. Nove masine ne volim cackati , pogotovu karburator. Samo kada se mora, prvo proveriti filtere, izduv, da li negde ne vuce fals vazduh, membrane...
 
Moj glas ide da ostaviš obe. Hleba ne traži.
Mi, koji nemamo šume, niti nekakvog preteranog sečenja tokom godine, imamo 2 motorne testere (jedna trenutno u kvaru a druga je nova) i jednu električnu (ako se računa). Ali vrv nisam merodavan jer volim gvožđe.
 
Ja ljudi imam jedan "problem" :)

Imam husqvarnu 266 se, novu kupljenu, u perfektnom stanju obzirom da se generalno jako malo koristi.

U januaru sam bio kod druga na slavi, i poklonio mi je njegovu husqvarnu 365 u ne bas sjajnom stanju. Drug je kupio dve druge nove testere i ovu 365 mi ubacio u gepek.
Ja je odneo kod mog odlicnog majstora, i donesem odluku da je dovedem u full stanje. Uradjena je komplet generalna tj i donji i gornji sklop, i sve je stavljeno kvalitetno i originalno. Tu su naravno i sve sitnice tj kanap, svecica, creva, filteri tj svaka sitnica.

Razmisljao sam ovako: dobicu proveren noviji model, koliko toliko laksi model, zicane amortizere, laksi pristup filteru za vazduh, brzu testeru, manje vise dekompresor, laksi pristup stelovanju ulja, "automatski" sauh.

Poredjenje ova dva modela tj 266 i 365 za sada.
266 ima jacu kompresiju, jaca je na nizim obrtajima ali je sporija na visim obrtajima, poskakuje u mestu kada joj gas das.. Sirova snaga. Ova 365 mi je nekako meka i nezna. Trazi ozbiljniji gas ali svakako daleko od toga da nema snage. Jednostavno nadomesti tom brzinom sve i ide kroz drvo kao sir.

Pitam ja ovog mog majstora koji stvarno zna znanje, koju bi on izabrao a koju prodao. On se smeje i ne zna sta da mi kaze.

I sad se vi pitate: koji ja problem imam. Pa eto, ne znam koju sebi da ostavim :D ali mislim da cu ostaviti 365 samo zbog lakog pristupa filteru za vazduh.

I 365 je sva nekako tamna zbog godina, dok se moja zbog dobre nege zuti kao limun. Zamenio sam joj deklu filtera za vazduh i deklu maca i skoro sam kupio i novu kocnicu lanca, i sad mi je tek nekako nakaradna na oko. Muke zive :D

Neko vase iskustvo?





Novo je novo. Ja volim sve da popravim i namestim, ali novo je novo.
 
Znaci, da zakljucim da komplet sredjena motorna testera, ali bas komplet, ne moze biti pouzdana kao nova. To je i logicno ali ne vidim zasto ne bi radila godinama za moje manje potrebe?

A misljenje o stihl ms 261? Svi znamo za legendarnu ms 260 ali 261? Stize mi ovih dana iz inostranstva.
 
Testera koja se dobro pokazala.
E sad kakav primerak ćeš dobiti to je već druga priča.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Izgleda da ima dve verzije. Klasican karburator, malo jaca od 260, tj 3,8hp, a ima valjda i neka sa autotune od 4,1hp. Nekako mi to mnogo izvuceno iz iste kubikaze.
Kad stigne, videcu sta se desava.
 
Nazad
Vrh