Motorne testere

Vilager 500s,nov,kao da nema dovoljno obrtaja,smesa ok,niti suva niti previse masna svecica.
Ima li resenja,ili sam navikao na moju husku 460,pa je to max od vilagera sto on moze ?
2.2kw,opet mislim da bi trebao bolje da radi
Ima li ko savet ili sta god

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Naravno da je max. Kinezi vrte do 12000 obrtaja, 12500 plafon i to bolji kinezi.. za tog Villagera konkretno pise 11000 obrtaja.. a ta husqvarna vrti oko 14000.. 572 xp vrti preko 15000.. naravno pricamo o brzinama bez opterecenja a sa montiranom reznom garniturom, kinez bi se na tim brzinama raspao sam sa sobom..
 
Au radio sam 'servis' na OM I mal me srcka nije strefila. Na kraju izaslo 100 evrica...majstor ko majstor sve sto imalo nije valjalo zamenio.mac,lancanik,amortizeri,opruga kocnice,creva...jeste ko nova sada ali pomislih dal je vredno
 
Da ima toga...da ne zalazim u cenu servisa kvalitetnih\brendiranih masina(testere,masine za pranje ili nesto trece) tj naplacivanje usluga ali ispada i da je samo malo neispravno(ne neki glavni deo ili delovi) popravka skupa nasuprot cene\vrednosti same masine...tako da pitanje da li se isplati popravljati skoro ispravnu masinu.
 
Završena njiva koja je čišćena od novembra (pisao u temi trimeri, ali sad je u pitanju kubicaranje i seča donesenog drveta).
Elem, ima svega i svačega, tankog,ali i onog malo debljeg...sve u svemu oko 15 kubika...Posekao sam oko polovine, nije bilo više vremena...




U ramove sekla H 357xp


 
Pozdrav. Imam villager 620s, staru mesec dana. Odjednom je izgubila ler gas, ne može da se našteluje. Ako ne držim gas, odmah se ugasi. Šta može da bude? Hvala
 
Konacno stigla mala zujalica, bila mi je zelja da je uzmem do kraja ove godine ali ispade da je uzeh mnogo brze nego sto sam planirao :)


Valjda ce se dobro uklopiti u ekipu.

UJ1bdA7.jpeg
 
Radi samo kada držim gas.
Da li rukom možeš da držiš mali gas? Nešto što bi odgovaralo nekom leru tj. da ne krene lanac da vrti. Ili radi samo pri većim obrtajima?
Da li pri većim obratjima radi normalno?
Ako je odgovor potvrdan i ako si brobao štelovanja, što kaže zemljak mebrane prvo probaj i čišćenje karburatora. Ne bi trebalo kod nove da bude problema mada nije nemoguće.
 
Poslednja izmena:
Da li rukom možeš da držiš mali gas? Nešto što bi odgovaralo nekom leru tj. da ne krene lanac da vrti. Ili radi samo pri većim obrtajima?
Da li pri većim obratjima radi normalno?
Ako je odgovor potvrdan i ako si brobao štelovanja, što kaže zemljak mebrane prvo probaj i čišćenje karburatora. Ne bi trebalo kod nove da bude problema mada nije nemoguće e mogu
 
Evo ti iz prve ruke, obe su sa pripadajucim macevima i lancima fabricke, napunjene skroz, znaci radno stanje.

rNn2eB1.jpeg


Sto se tice tezine razlika je bas bas osetna, u ruci lezi fantasticno, upravo je za to kupljena, na 15 - 20m visine MS 180 mnogo teska, a aku lisicarka ne moze da iznese sve sto treba.

Odmah sam nasao manu, ali nisam jedini.. cepovi se jako tesko odvrcu nisu to bas najsrecnije resili, ima ova fora da izvuces poteznicu pa da nju gurnes u utor cepova i da se onda lakse odvrce..
Ko nece sa tim da se zeza, imaju cepovi od Husqvarne pod kataloskim brojevima 577 87 86-01, 577 87 86-03, 505 41 52-01, to su oni na preklop kao kod Stihla, podignes odvrnes, zavrnes spustis... ti cepovi pasu ovde samo se zamene i nema problema.

t8e4QZF.png
 
Nazad
Vrh