IPARD fondovi EU

Ti najbolje znaš dal ti treba il ti ne treba i šta ti treba.

Ipard nije program za početnike već za ozbiljne preduzetnike, profesionalce. Da već aktivnim i jakim privrednicima da vetar u jedra.

Samo ograničenje snage na tih 100kw, jel toliko beše, ti govori da je ta linija namenjena klijenteli "robni proizvođač" stočar-voćar-povrtar.

To je ovde bar tri puta prežvakano.
 
Bio sam na tri ta predavanja, al tada nije bilo reklamiranja tih nekih agencija, pa mi to treba, da prosledim dalje :osmeh:
 
Da li ce moderatori smatrati reklamom ako neko postavi u ovoj temi kontakt od kunsultantske kuce,ja imam jedan?
 
Eto, još novosti, gledaju se sva gazdinstva na istoj adresi (sabira površina upisane zemlje), i mora posebna prostorija za hemiju po EU standardima i atest prskalice...

- - - - - - - - - -

Plus što su svi trgovci traktora krenuli nezasito da dižu cene.
 
Eto, još novosti, gledaju se sva gazdinstva na istoj adresi (sabira površina upisane zemlje), i mora posebna prostorija za hemiju po EU standardima i atest prskalice...

- - - - - - - - - -

Plus što su svi trgovci traktora krenuli nezasito da dižu cene.
Tacno, gledaju se sva gazdinstva sa iste adrese a neke agencije to tretiraju kao negativan stav i slabu sansu za odobravanje traktora.
Navodno, traze samo jedno gazdinstvo na adresi i sto vise vlasnistva.
 
Jebali ih traktori. Dok je nasih majstora koji znaju da oprave cekicem i brusilicom i dok je Belarus-a i delova za IMT, bole me za njihove traktore. Meni je to na prvom bilo prezentovano kao Meka i Medina, a na kraju ispada da treba mecku roditi da bi se to dobilo.
 
Jebali ih traktori. Dok je nasih majstora koji znaju da oprave cekicem i brusilicom i dok je Belarus-a i delova za IMT, bole me za njihove traktore. Meni je to na prvom bilo prezentovano kao Meka i Medina, a na kraju ispada da treba mecku roditi da bi se to dobilo.
Hahaha,lepo si me nasmejao,ja sam to napisao još posle one prve prezentacije u privrednoj komori u NS-u,I dalje tvrdim da nije nemoguće ali se treba dobro potruditi.

- - - - - - - - - -

Dobro,prvi konkurs za traktore izlazi 24.01.2018 a drugi krug za traktore i ostalo u junu pa do tada ces videti kako su prosli ovi iz prvog kruga...Inace ce trebati roditi mečku sa sve mečićima da bi se ispunili svi uslovi koji se traze ali,nista nije nemoguce.Posle pauze si se izgubio u masi i nisam te vise video u sali..
Moje vidjenje još pre nove godine...
 
Fenomenalno zvuci na uvce! 65% povracaja plus 20% od Pdv-a. Krajnji cilj je odlican ali stici do toga je jako trnovito. Plus najveca prepreka BG i razmatranje ko prolazi ko otpada.
 
Kad sam ja pisao o ovim problemima,eto sad kad ste se malo uputili i bili na predavanjima o ipardu vidite i sami...Mnogi mi nisu verovali ali eto i da vam kažem nešto još nije kraj izmenama i zajebancijama...
 
Znam samo jedno...tu će sigurica imati samo oni koji vam budu radili projekat.Pa recimo na 100.000eura uzimaju 5000eura.Od tih 5000 eura odmah se daje 1500eura .Proso ne proso das 1500eura.Ukoliko se prodje daje se razlika mada i posle toga može doći do problema i potraživanje novca nazad.
U svakom slučaju siguran dobitnik je samo jedan.
 
Znam samo jedno...tu će sigurica imati samo oni koji vam budu radili projekat.Pa recimo na 100.000eura uzimaju 5000eura.Od tih 5000 eura odmah se daje 1500eura .Proso ne proso das 1500eura.Ukoliko se prodje daje se razlika mada i posle toga može doći do problema i potraživanje novca nazad.
U svakom slučaju siguran dobitnik je samo jedan.
Nije bas tako Diklofen jer retko koja budala je spremna da unapred daje od 1000 do 1500 e a da lako bude odbijen.
Ima jedan broj agencija koje uzimaju 7-10% od cene traktora, od toga tek kad odobravaju platis 75% a ostatak po povracaju.
VGP koji predstavljaju Hattat traktore rade sa nekom agencijom gde oni iz starta uplacuju 20% agenciji uz neki ugovor i obavezu kupovine njihovog traktora da bi potom dobivanja " loto srecke" sledi uplata agenciji od jos 30% a na kraju prilikom povracaja ostatak. Ovi uzimaju 10% od ukupne vrednosti traktora. Tako da najveci problem predstavlja taj da budes "izvucen" a posle toga jeste zajebano ali uz vece zalaganje bice u redu.
 
Nazad
Vrh