IPARD fondovi EU

Efekat IPARD-a uspešan.Zamlatiti poljoprivrednike preko zime da ne traže i zaborave subvencije,plavi dizel,Tenis....uspeo im IPARD 100%.
Stoka smo mi ne viđena.
Ima nesto u ovome sto si napisao. Prevelika halabuka se pravi a radi se o nekih 200-tinak traktora ili okvirni iznos od 10-12-15 mil evra za celu drzavu, mislim da je mala pomoc.
Poredjenja radi Prosperitati tj Madjarsska vlada je, samo za svoju nacionalnu manjinu u Srbiji dala/pomogla sa 150 mil evra.
 
Svi pricate o kupovini novog traktora preko neke fondacije...ALO a niko ne pominje nafta otisla gore, inputi u poljoprivredi sve poskupjuju , evro nika jeftiniji...a naj bitnija stvar nas proizvod tipa kukuruz, soja, secerna repa psenica NEMA CENU ili NEMA KUPCA ili NIKOM NE TREBA......
 
Neki od kolega se vode teorijom čula rekla kazala. Morate se detaljno informisati i onda će veoma lako doći do zaključka.
Za IPARD nam je potrebno da pre svega gazdinstva budu uređena u pogledu dokumentacije, dozvola, registracije a zatim i u pogledu mehanizacije, objekata pogotovo objekti za držanje životinja. Bez obzira što tražite povraćaj za traktor celo gazdinstvo mora bitu uređeno u skladu sa zakonom a to se najviše tiče stočarstva. Dobrobit životinja od mnogih zanemarivana sada izlazi u prvi plan. Tako da ako želite traktor a imate malo stoke bolje da ih se rešite. Nisam još video poljoprivrednika koga nije zabolela glava a nadao se da će dobiti taj vid pomoći. Lično i ja sam u komplikovanoj situaciji pa neka nam je Bog u pomoć
 
Odslušano predavanje o Ipardu u Kanjiži sinoć.

Više je ličilo na stranački skup nego na stručno predavanje, valjda zato što je organizator parastranačka organizacija, nekakvo udruženje poljoprivrednika.

Predavači, sem što veze nemaju o temi, otvoreno lažu slušaoce, a ovima to prija...

Bili su zlatni, svi... I predavači i publika... A tek gosti visokog nivoa...
 
Poslednja izmena:
Moji strikani su se nešto razmišljali ali kad se sve stavi na papir. Mnogo njakanja sa papirima, cene traktora ludacke. Pogotovo sto mora tier 4. Svi bi da se ugrade, ovi za biznis planove, ovi digli cene traktora...
Retki su i oni koji imaju na stanju traktore sa tier4 motorima.

Recimo NH ima gomilu traktora na stanju, a nijedan ne ispunjava uslove za IPARD.

A uostalom, evo jedna profaktura, ali pre toga, čašu vode i kocku šećera.
24e8109dbcdab2de38f53724305bbb2c.jpg
c815e0b5d8a2d5ee7cf3e2fe18f7a84b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozes li postaviti celu specifikaciju opreme?Zar nije najmanji uslov tier3( bez ad blue)?
 
Da,sve se navodi: prednji tockovi,zadnji tockovi.....kao kod automobila,uskoro ce na spisak opreme stavljati broj navrtki,broj platni...samo da bi spisak opreme bio sto duzi.
 
Kao kad stave auto oglas auto poseduje klimu,centralnu bravu,alu felne,elektro podizaci stakala...pa ja sam sve to imao na Ford Granadi jos pre 30 god.Misl revolucija..
 
Koliko znam Tier4 je obavezan. Nije mi tu sad ceo spisak, ali bukvalno se sve naplacuje.

Evo još nekih. Jedino Claas-ovu ponudu nemam slikanu. Najpovoljniji je.
e2f50807805bc4e56974f49730c5ae69.jpg
7af36b80d0688ab30fd0fddea9915945.jpg


Od svih pobrojanih, najpametnije bi bilo otići negde preko i doterati Case 2166/2366. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dobro,normalno je da se sve naplacuje.Ti traktori se prave po narudzbini: kupca ili komercijaliste koji je sklopio narudzbinu.
 
Veličina guma, prednja hidraulika, prednja i zadnja suspenzija , PTO napred ,dodatne komande , vrste menjača , motora .........ali ići tako sitno da traktor ima brisače , ili radna svetla, dobra sedišta ili kompresor , ili neke druge sitnice, pa baš zato što su to sve Brendovi oni sve te osnovne stvari treba da imaju jer su ih uveli u serijsku opremu još pre 25 god, ali ovi naši hoće da ga naručiš što očerupanijeg da bi se ugradili na tkz dodatnoj opremi , kakav je traktor u Austriji ili Nemačkoj , Francuskoj takav neka bude i ovde i cena je takva i tačka. pa ko može kupiće to a ko ne može ima jeftinijih varijanti sa istoka!
 
Ljudi, nemojte se cuditi sto se to sve stavlja na papir iz vise razloga. Prvi i osnovni je to sto su naveli na papiru, tako i treba da bude, u protivnom kupac ima pravo da ih tuzi za opremu koja je placena a nije isporucena. Drugo je to sto su poludeli svi zbog Iparda pa podigli cene 10-30% kao iz topa.

Nevezano za ovu temu ali vezano za polemiku oko opreme-posedujem automobil BMW iz '99, godine koji je uvezen polovan od prvog vlasnika i uz koji sam dobio originalnu servisnu knjizicu u kojoj je udaren pecat sa 0 servisa iz Minhena i nalepnica sa spiskom dodatne opreme koja je porucena uz auto. Nista cudno a i kako peva Corba: "Na zapadu nista novo".. Za ostale ne znam ali za Almex znam da porucuju odredjenu opremu, retko koji traktor dodje klot ali moze da se desi.
 
Ova cena za 5110g je smejurija. Pa taj traktor je u rangu Case JX serije a kosta kao ozbiljan traktor.
 
Nazad
Vrh