IPARD fondovi EU

Bradonja,ja sam ubedjen da se ti nebavis poljoprivredom! :ppozdrav:
 
Svako ima neki porok koji se pre ili kasnije ispolji.Bar nije kao bibliotekar koji je u fazama nervnih ispada nabijao redom na znate šta. :haha:
 
Da da daaa...

Nije Srbija par vojvođanskih ratara u pokušaju momci. A nije ni Ipard samo subvencionisani traktor.

Biće s proleća da se skače kao opareno kad ispadne da je više traktora i mehanizacije otišlo u centralnu Srbiju nego u Vojvodinu. Isto onako kao što neki dan skočiše ovde prisutni kako nije istina da je vrednost poljoproizvodnje u 2016. za 500 miliona dolara veća u centralnoj Srbiji.

A kad se raspišu konkursi za preradu i diversifikaciju prihoda onda će tek biti vike...

Probajte se raspitati dokle se sa legalizacijom stiglo po Negotinu, a dokle po ovdašnjim opštinama.

- - - - - - - - - -



Imam onformaciju koju niti mogu proveriti niti me nešto posebno interesuje da je proveravam.

Ali sam voljan izneti je ovde pa kome treba nek proverava...

"Svi objekti na gazdinstvu moraju biti legalizovani, pa i bakin stari kokošinjac, inače ništa od para. Bez obzira po kom osnovu se konkuriše"

Info je od "druga iz struktura". Koliko je tačan, rekoh da ne znam...

...Moguće da će legalizacija biti jedan od uslova(ne bi me čudilo,Srbija je to)...



I ???

Sad ispade i za srpske subvencije za 2017. za farmsku opremu urgentno se sređuje legalizacija, a ?!

Tcccc... Važno je da sam ja Nostradamus...
 
Poslednja izmena:
Ništa loše nisam rekao po pitanju postova već šala nadovezana na ostale kolege,naravno dobronamerna.Lično sam shvatio da sve mora biti legalno a pošto na konkursu učestvuju poljoprivrednici logično je da se prvo krene od samog domaćinstva i da ono kao važan faktor mora biti u tip top stanju po svim osnovama pa između ostalog i pitanju legalizacije.Kod mene u opštini iz priče sa jednom kućom koja se bavi legalizacijama objekata neće biti legalizovano ni 10% objekata a nije neka stavka niti se zahteva i komplikuje.
 
Stavka su rokovi, naročito za Ipard... Slabi kapaciteti lokalne administracije.

Dodatno otežava što se zakon o izgradnji oslanja na urbanistička planska dokumenta, a zakon o legalizaciji se na to ne osvrće i onda se postavi pitanje: legalizovao sam ali to nije u skladu sa urbanističkim dokumentom, da li će Ipard to tolerisati ?

Prema trenutno raspoloživim informacijama Ipard to neće tolerisati, a tako će i ostati garant...

To znači da sa sa tako legalizovanim ne može konkurisati za Ipard, već da ti treba legalizacija na način da se uklopiš u planska dokumenta.

Pa smišljaj način kako to da izvedeš.

A posle Iparda dolaze fondovi članstva, a onda to znači da bi sve sada "prosto" legalizovano ostalo bez bilo kakve šanse za ikakvo sufinansiranje ikada.
 
Poslednja izmena:
Meni nije jasno zasto si tako uporan u necemu sto je logicno ko dobar dan, biti maksimalno ispravan u svakom vidu.
Pa nisi time otkrio Ameriku, treba svima da bude jasno da ukoliko ulaze u igru Iparda treba da igra po njihovom ako zele takvu igru, ako ne, niko silom nikog ne tera.

- - - - - - - - - -

Biće s proleća da se skače kao opareno kad ispadne da je više traktora i mehanizacije otišlo u centralnu Srbiju nego u Vojvodinu. Isto onako kao što neki dan skočiše ovde prisutni kako nije istina da je vrednost poljoproizvodnje u 2016. za 500 miliona dolara veća u centralnoj Srbiji.
Zbog ovakvih stvari pisao sam ti da dusu dajes za te medije koje te tako informisu! Ne budi smesan i ne veruj glupostima koje citas.
Nije nikakvo iznenadjenje ako idu vise traktora nize od Dunava. Pitas li se ti dali ti koverti iz agencije sa dokumentacijama idu direktno za Brisel ili prvo u BG u ministarstvu pa tek posle za Eu?!
Ranije si stvarno imao i neke dobre postove i dosta je bilo i zanimljivih, ali zadnjih dana ne znam sta ti je.
 
Peet sto padas na te provokacije. Takvima je dusevna hrana tvoja i slične reakcije. Naprosto ne treba uopste reagovati. Zna se sta je Vojvodina u poljoprivredi i tu u opste nema vise sta da se dokazuje.
 
Goran G žao mi je kad pročitam ovako nešto ove retke vrste još više.Koliko semena kukuruza nama stigne iz EU dali znamo dali je gmo ili ne?Od hemije koliko hemije stigne u Srbiju iz EU?dali znamo šta sadrži ta henija NE...Koliko mesa sumljivog kvaliteta stigne kod nas iz EU?Tako da ne bi me čudili da su ga oni otrovali pa polSali kod nas i da mi budemo krivi za to,znaš onu foru sa Nacistima posle rata u zub cijanid i ćao samo što ga ovi aktiviraju daljinski kad bude nad Srbijo.Znam da sam ironičan ali moram malo...
 
Hala 60x18m ide pod brusilicu. Ne može toliko da se proširi građevinska parcela zbog zone dalekovoda.

Zidana ograda dvorišta će se okratiti do visine 90cm.

Septička jama, stara, porozna, isprazniti i zatrpati. Nova, neporozna, može legalizacija, ali je mala za broj članova gazdinstva pa će se verovatno raditi nova sa validnom dozvolom.

Dva prozora prema komšiji se moraju zatvoriti.


Za drugu lokaciju, vlasništvo nad parcelom će se svesti na jedno ime i onda će biti sve u redu sa običnom legalizacijom. Kako i zašto to ne znam, ne upuštam se u te porodične odnose.


Treća lokacija, prenamena zemljišta, ispada iz igre, to bi bila iluzija ispravljati. Skuplja dara nego mera i pitanje u kom roku bi se to dokonalo sa administracijom.


Što se tog dela Ipard priče tiče, rešeno. Svi su prijatno iznenađeni razumevanjem i ljubaznosti administracije, nadasve brzinom komunikacije sa okrugom i ministarstvom, a mi neki se obaziremo da nas odnekud ne zgazi tramvaj... Aj sa srećom.


Dalje, potencijalni ino-isporučioci opreme na zahtev za informativnu ponudu su malo zatečeni, rekli da nisu očekivali...


PS

Da napomenem, iz jedne Ipard agencije su ovog kandidata otkačili iz taka, u drugoj čekaju da se direktor vrati sa puta, ali verovatno ne, u trećoj su pristali da za "razumnu" i neformalnu naknadu pomognu, pa ako se "samostalno" uspeju rešiti nedostaci onda će pristati na ugovor.
 
Poslednja izmena:
Bradonja ajd sad ti meni reci sta sam ja bolji sto smo sve legalizovali odavno i platili daleko vece takse. I imam li pravo da mi bude krivo i cemu mi koristi to postenje? I sta ce mi pomoc za opremu kad mi se ne isplati raniti toviti i sa ovim sto imam bez dinara ulaganja. Cime da je platim. Vidis li ti cenu tovljenika?? Kakv ipard i kome?
 
Mi isto imamo sve legalizovano, i efekat je samo sto placam veci porez! Komsija nema nista legalizovano, cak ni kucu ucrtanu i nikom nista. Placa porez na NJIVU. Ja sam godinama majmun tj drzava me pravi takvim.
 
Ne pitaj ono sto znas a ne pricaj ono sto ne znas i reci mi koji ce mi moj oprema za stocaqrstvo? Pitam samo za to sto rece da nije traktor sve, pa trenutno jeste traktor sve, a jos malo od ovi glavonja nece biti ni on.
 
Nazad
Vrh