HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj auto sigurno ima komp.Jedino ne znam koji to senzor prepoznaje HHO kao izduvne gasove i pravi probleme.Senzor za izduvne gasove se zove lambda sonda,nalazi se na izduvnoj grani ili kobri gde se dve cevi spajaju u jednu.Prepoznaje po izduvnim gasovima kad je lose sagorevanje i tad pali zutu lampicu,cek endzin.
HHO se ubacuje u usis,ako se ne varam,pa kao takav sonda ne moze da ga otkrije jer je ona na izduvu.Znaci ostaje da je losa smesa HHO i benz i lose sagorevanje zbog toga.E to sonda moze da registruje i tu je problem.
Znaci da je sa smesom i sagorevanjem sve ok ne bi se palila zuta lampica.:ppozdrav:
 
Iskreno da ti kazem neznam tacno da ti objasnim .Ali znam da kada se ugradjuje Plin,hho.... mora da se ugradi uredjaj za varanje kompa.
 
U "Teoriji zavere" ima i malko istine, jer mnogim bogatašima nije u interesu da se ovakve tehnologije razviju, i ima dosta primera gde se to i javno obstruisalo, npr. šta je Ford morao da uradi sa njihovim projektom električnog automobila "EV-1". Druga stvar je ovako nešto napraviti u kućnoj izvedbi, ali sigurno da se nešto može izvesti, sa više ili manje uspeha.
 
U "Teoriji zavere" ima i malko istine, jer mnogim bogatašima nije u interesu da se ovakve tehnologije razviju, i ima dosta primera gde se to i javno obstruisalo, npr. šta je Ford morao da uradi sa njihovim projektom električnog automobila "EV-1". Druga stvar je ovako nešto napraviti u kućnoj izvedbi, ali sigurno da se nešto može izvesti, sa više ili manje uspeha.
Posle tri godine rada sam saznao kolika je energija vode i koliko enerije ima u prirodi.Ali sam se iskljucivo bavio vodom.Naj novije sto pravim je da jednu ladu preradim na cistu vodu.Palila bi se na benzin dok se ne zagreje a nastavila bi na vodi.
Ako bog da i traktor ce raditi na 80% vode
- - - - - - - - - -

Znam ja tvoje dozivljaje,zato i pisem sve ovo.
Vise neznam ni ko zna
 
Taj HHO je izuzetno zapaljiv i to u teoriji moze da funkcionise,a posebno kod starijih masina jer su to prosti uredjaji.Kao kad bi venturi plin ugradio na Stilo 1.6 16V,nije to to.Zato postoji sekvent,a verovatno bi mogo i neki osavremenjen HHO.
Kako se sve to pokazalo u praksi proverava brat od mog druga,on je sam pravio uredjaj i napisacu ovde potrosnju kad budem saznao rezultate.
 
Pavle skoro sam siguran da tvoj automobil ima komp.A sto se tice automobila sa kompom stvari su komplikovanije.Senzor prepoznaje HHO kao izduvne gazove i povecava smesu goriva tako da je u tom slucaju potrosnja ista ili cak veca...

- - - - - - - - - -

Ne znam sta Stilo ima a sta nema ali auto je 2003 godiste i bez tog cuda je uvek lepo radio a i sad kad sam uklonio to crevo i skinuo one kleme kojima je bio nakacen na akumulator evo ponovo lepo radi.Nema vise ni one lampice ni onog da pise na tabli sve je sredjeno.Potrosnja benzina je oko 7 litara i za mene je to odlicna potrosnja.Zet je posizio kad je video da sam skinuo to cudo pa je opet zakazao kod majstora da se to ponovo instalira.Tacno trazi djavola al to je njegov auto pa neka radi sta mu je volja.
 
HHO gas, ne da je samo lako zapaljiv, nego je i jaaako explozivan, i treba dooobro paziti kada se radi sa njim.

- - - - - - - - - -

Pa to je ono što sam ranije napisao, treba mu da se privikne :haha:, s tim što on to nemože sam, nego mu treba pomoći-usaglasiti sistem da radi na novu vrstu smeše, a za to treba ozbiljniji majstor, jer taj auto ima računar koji je predviđen da radi na benzin, i treba ga naučiti (programirati) da bi radio na ovu vrstu goriva, a to je jako komplikovano. Kod tih sistema se uglavnom ugrađuje prekidač u kabini, sa kojim se on uključuje i isključuje, i nema potrebe ga demontirati, već samo isključiti na prekidaču.
Nema struje=NERADI :osmeh:
 
Fiat stilo ima komp i to mu stvara problem.Poruci mu da mora da ugradi elektroniku za varanje lande sonde i tada nece svetleti lampica a i bice ustede.
 
Ja to cudo ne bih stavio vise nikad u bilo sta ali zet je resio da ide kod nekog drugog majstora u Beograd koji je navodno ekspert za te stvari.Taj ce navodno da prepravi racunar i da ubaci neki novi program naravno za dodatnih 150 evra.Bog zna na cega ce sve ovo izaci ali eto do sad je baceno bez veze novca za koji se moglo kupiti poprilicno benzina.
 
veruj mi isplatice se. :D .Msm neznam sta on ocekuje ali ako je benzinac racunaj na nekih 15-20% ustede.Sa svom potrebnom elektronikom.I plus sto ce bolje vuci...
 
Od te price imaju korist samo oni koji to ugradjuju i prodaju naivcinama.Evo zet se malopre vratio od majstora i sad navodno sve radi.Ostavio je majstoru 200 evra okruglo za ovu preradu.Kao da su ga omadjijali pa im sve veruje prica kako auto ide bolje i kako sad sve radi perfektno.Ja sam seo da probam auto i ne vidim ama bas nikakvu razliku izmedju onog kad sam sve skinuo i ovog sad.Stvarno je sugestija cudo kako covek moze da poveruje u sve i svasta.
 
Fiat stilo ima komp i to mu stvara problem.Poruci mu da mora da ugradi elektroniku za varanje lande sonde i tada nece svetleti lampica a i bice ustede.

Sinko lambda sonda na automobilu vrsi ocitavanje izduvnih gasova i te podatke salje u kompljuter koji naspram tih podataka pri ubrizgavanju regulise smesu(kolicinu) vazduha i benzina.
Varanje lambda sonde nije preporucljivo jer se moze povecati potrosnja benzina.
Sto se tice HHO uredjaja dobar je za naivne.
 
Moj zet je bas takav naivan i povodljiv on je uvek kupovao sve i svasta pocev od onih cudoptvornih benzin pojacivac tableta pa do magneta i sve zarad da se vozi za badava al od ta posla ne bese nista.
 
Sinko lambda sonda na automobilu vrsi ocitavanje izduvnih gasova i te podatke salje u kompljuter koji naspram tih podataka pri ubrizgavanju regulise smesu(kolicinu) vazduha i benzina.
Varanje lambda sonde nije preporucljivo jer se moze povecati potrosnja benzina.
Sto se tice HHO uredjaja dobar je za naivne.


Svaka ti cast dobar je za naivne kad das te pare posle se sam ubedjujes da stedi i 80% a ustvari ne stedi nista.. Mnogi u mom selu su hteli to da ubace u automobile dizelase,pa cak i moj cale,pa sam mu objasnio kako moze da dodje do ustede kad Bos pumpa ubrizkava istu kolicinu goriva kao i bez toga?? Oni samo sprovedu crevo sa tim gasom u usis i plus gorivo iz bos pumpe moze doci samo do havarije na klipovima jer imamo vise goriva od propisanog,drugo bi bilo da oni presteluju pumpu visokog pritiska i smanje ubrizgavanje goriva a ne samo sprovedu to crevo u filter usisa i teraj njuma u dzep 400 evra i svi srecni ali sutra.. Pa taj generator bi odavno napravio sam da verujem u to ali nema toga nista...
 
Odsad više ne otvaram temu "zabava , smešne slike.." , ha-ha , ovde čovjek može dobro da se ismije . Te štedi ovolko , te onolko , te može na čistu vodu . Neko pita što se to ne radi serijski , a najsmešniji odgovori , kao mogu auta da se proizvode na vodu , ali nije automobilskoj industriji u interesu da im auta manje troše slabo bi se kupovala , ha-ha-ha . Dobri ste .
 
Svaka ti cast dobar je za naivne kad das te pare posle se sam ubedjujes da stedi i 80% a ustvari ne stedi nista.. Mnogi u mom selu su hteli to da ubace u automobile dizelase,pa cak i moj cale,pa sam mu objasnio kako moze da dodje do ustede kad Bos pumpa ubrizkava istu kolicinu goriva kao i bez toga?? Oni samo sprovedu crevo sa tim gasom u usis i plus gorivo iz bos pumpe moze doci samo do havarije na klipovima jer imamo vise goriva od propisanog,drugo bi bilo da oni presteluju pumpu visokog pritiska i smanje ubrizgavanje goriva a ne samo sprovedu to crevo u filter usisa i teraj njuma u dzep 400 evra i svi srecni ali sutra.. Pa taj generator bi odavno napravio sam da verujem u to ali nema toga nista...

Ubrizgavanje goriva kod diesel motora vrsi PVP preko dizni. Pumpa visokog pritiska i njen rad steluje se na BOSH stolu potpuno nezavisno od motora. I koja tako nastelovana diriguje rad motora. Sam protok goriva PVP pod odredjenim gasom mora da izbaci pa se nikakvim (kvazi prevarantskim) uredjajima potrosnja goriva ne moze smanjiti osim stelovanjem pumpe visokog pritiska.
Lepo si objasnio samo sam hteo da te dopunim :ppozdrav:
 
Pa za 400e ubaciš plin u auto i voziš 100% jeftinije ali kad su ljudi naivni. Ja sam čuo slučaj kad je majstor dokle podešavao to čudo da je eksplodirao motor od ogromne količine goriva. Izvodljivo je to da motor koristi vodonik kao gorivo za pogon ali to je još uvek u razvijanju jer treba da preprogramiraju računar auta da delom troši drugo gorivo pored benzina ili dizela a za takve poduhvate treba i drugi računar koji kontroliše samo vodonik+ glavi računar za auto koji je fabrički ugrađen isti princip kao kod plina da plin ima poseban računar za njegovu komandu ali zavisi od glavnog. To će kod nas funkcionisati jedino za 5-10god jer još nigde nisu uradili serijski na vodonik sve su samo prototipi ali ima nečeg u tome.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh