HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za one koji neznaju ovako izgleda generator HHO gasa
hho height.jpg
a ovako se povezuje
HHO-shema.jpg


---------- Poruka napisana u 14:52 ---------- Prethodna poruka je at 14:45 ----------

Evo jednog korisnog sajta koji je detaljno objasnio HHO sistem.Na tom sajtu se govori o ugradnji u automobil ali je isti princip i sa traktorom. http://hhogenerator.webs.com
 
ima jedan covek u okolini ks.dva coveka su isla da ga pitaju kako je napravio traktor na vodu.on nije hteo da im kaze.
 
mene nekosta nista ,sve sam pravio i sve sam imao, trebalo mi je dva parceta pleksiglasa ,i tabla aluminijuma, bubler sam napravio od malog kanistera samo sam kupio creva i srafove , a kada bi sve kupovao i sam sklapao izaslo bi me oko 2-3 hiljade
 
I ja razmisljam o tome da dodam na traktor. Kola su na tng pa ne bih komplikovao a manja je i usteda. Jos nisam siguran da li je stetno za motor i da li je isplativo. Sad citam na sajtu sto je objavljen u par postova iznad i nije mi logicno, mnogo je ubedljivije zvucalo na cbc forumu ali ima skoro 300 strana o tome i proletos je zakljucana tema. Koliko vodonika se dobije iz litre destilovane vode?
 
kolicina dobijenog hho gasa zavisi od generatora ali u proseku oko 1-2 litre sa klasicnim hho generatorom,ja ocekujem sa ovim mojim do 2l,Drugo je pitanje bilo dali steti motoru.Odgovor je ne,naprotiv produzava mu vek .Nema izgarenja ,prema tome i duze traje motor...........

---------- Poruka napisana 05-06-12 u 13:35 ---------- Prethodna poruka je 04-06-12 at 20:27 ----------

ovako izgleda bubler sto sam ja napravio
f9fdax.jpg
 
A ko je tražio da isključiš? :osmeh: Inače zanimljivo mi je ovo sa HHO sistemom,pratim temu i kao i ostali čekam slike home made generatora. Samo napred Miodrage!
 
slike ce biti jos malo .danas sklapam generator i postavljem sliku generatora.Verovatno cu snimiti probni test i ako sve radi stavljam u traktor.

---------- Poruka napisana u 18:26 ---------- Prethodna poruka je at 16:11 ----------

iii gotov generator jos samo da se poveze
zu5ymq.jpg

2ptco49.jpg

2rrl8vo.jpg


---------- Poruka napisana u 21:13 ---------- Prethodna poruka je at 18:26 ----------

meni se iskremno nesvidza generator tako da cu da napravim drugi........
 
nemora od prohroma ja sam pravio od aliminijuma (on ne oksidira),ali je od prohroma najbolje.U zavisnosti koliko stavite ploca toliko ce te dobiti gasa .
 
mora prohrom i to neki otporan na kiselost ... ne mozesh da pravish kakav bilo i od prilike , ako vec hoces za traktor moras praviti uredjaj bar za 3-4000 kubika motor ... ovo sto si namestio nebi bilo dosta ni za juga 45 :D

i kad namestis moras testirati koliko se pravi gasa u minuti

a premeriti se da lako naspes u flasu od 2l vode i gurnes crevo u flasu (da voda moze pored creva izlaziti napolje) drugi kraj creva ti ide na izlaz hho , sad tu flasu sa crevom stavis u vodu ali okrenes da grlic flase bude dole ... das napon na hho i ako za 1 minut hho uspe isterati vodu iz flase imas generator od 2l u minuti ... al 2l u minuti je dovoljno za 2000ccm motor znaci za traktor treba bar duplo
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh