HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
nisam ja dzabe rekao da mi se ovaj nesvidja...


 
Poslednja izmena:
xaxaxa Miodraze malo se bolje informisi ;) aluminium nece oksidirati na kishi , ni felne na kolima ne oksidiraju kad su od aluminiuma jel :D :D aluminium oksidira u hemijskoj reakciji ... probao sam josh davno


Daner poslednja opomena pred trajni ban.Prestanite da pišete četerskim pismom.Ovde je to zabranjeno i ne primereno!
 
Poslednja izmena od urednika:
ok,hvala na informaciji .Malo sam se raspitao i recenomi je da su nasbolje ploce od prohroma , a jos bolje od inox-a 316L
 
Na dosta mesta sam video tekstove o HHO sistemima ali nigde nisam čitao iskustva ljudi koji to imaju u kolima ili mašinama.
 
Zvao sam druga kod kojeg sam ugrađivao plin u kola, inače momak je genije i učestvovao je u razvoju nekih modela plinskih uređaja, montirao je HHO generator na svojih troje kola i na kamionu od kolege, ni na jednim kolima nema uštede, u pitanju su sistemi sa elektronskom kontrolom ubrizgavanja plina, jedino na kamionu jer ide na ture od 5-6.000km ima neke uštede.
 
Nije mi namera da hejtujem, al nema od toga nista... Sto bi rekao moj brat: "verujem u samo jednu vodicu, a to je Sveta vodica", ili braca Ameri: "It's to good to be true"
 
Ludi napravio sam HHo koi proizvodi 1-1.5 litara hho gasa u minuti.Izuzetno je explozivan (ali izuzetno).Vuce oko 15A struje.Nije dovoljno gasa za trator ali cu ga ugraditi u auto (lada 2105) i testirati uredjaj pa posle testa pravim now za traktor.Ploce su ovoga puta prohromske ,a kao elektrolit koristin natrijum hidroksid i PREZADOVOLJAN SAM...bice i slika
 
Zanimljiva tema,komsija se neki dan ponovio ugradio je na 892 ovaj sistem oko 150e je platio,pa cucese se kaka je vajda od toga.
 
Javljaj obavezno ako saznaš komšijina iskustva sa tim u radu. Mislim da to nije preskupo. Ali nije za dvotaktne motore zbog podmazivanja. Ja imam želju da dodam to na traktor ali sam finansijski tanak i ne mogu da rizikujem da bacim taj novac. Ili još gore da izazovem havariju motora. Mislio sam da to dodam samo na usis vazduha ali je rizik da se previše pojača kompresija u cilindrima pa da izazove pucanje radilice ili nečeg drugog.
 
Neslazem se sa tim da nije za dvotaktne motore.Nesme da radi samo na hho ,ali sme kao dodatno i pokazalo se da na dvotaktne motore se dobija 50-60 % ustede i duplira se snaga motora.sad preko zime ugradjujem u jednu staru ladu, A sledece god oformljavam jedan skuter da se vozi samo na HHO.I naravno pravim za traktor.Za traktor sam vec poceo.Namera na traktoru mi je da postignem oko 50% ustede a treba ce mi 4 litre plina u minuti.Lada bi trebala da ima ustede 20-30%.
 
Svaka čast na uštedi.Ako ovako nastavite možda Vas pozovu da to ugradjujete na mlazne avione pa će imati duplo veći domet nego sada.
 
Zvao sam druga kod kojeg sam ugrađivao plin u kola, inače momak je genije i učestvovao je u razvoju nekih modela plinskih uređaja, montirao je HHO generator na svojih troje kola i na kamionu od kolege, ni na jednim kolima nema uštede, u pitanju su sistemi sa elektronskom kontrolom ubrizgavanja plina, jedino na kamionu jer ide na ture od 5-6.000km ima neke uštede.

Samo ću da se citiram, inače rekao mi je i da je HHO proglašen u Americi za jednu od najvećih prevara poslednjih godina!
 
Zaista je smesno kad vidim sta se ljudima sve prodavalo kao cudotvorna zamena za gorivo.Prisetite se onih magneta, raznih tableta za povecanje ekonomicnosti i slicnih budalastina.
 
to je cista matematika izracunaj koliko trosi struje a koliko dobijes gasa i rezultat je ne dobijes nista :kisa:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh