HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Propaganda,reklamiranje,ovo,ono=mami pare.Naivan smo narod a toga nismo ni svesni.Svakodnevno selom idu kojekakvi prevaranti i nude raznorazne sprave a neko i nasedne.Kao što su letos išli neki likovi navodno iz Lelekoma distribuiraju uređaj za zaštitu od udara groma.Kod nas nova digitalna centrala sa optičkim kablovima koji idu ispod zemlje,ako tu opali grom onda nek idemo svi u.....
 
to je cista matematika izracunaj koliko trosi struje a koliko dobijes gasa i rezultat je ne dobijes nista :kisa:
pa i nije cilj da se za pogon motora koristi samo on ,nego da pomogne da u potpunosti sagori gorivo koje dolazi u motor jer motor negde oko 30 % goriva izbaci na auspuh, dok sa hho generatorom gorivo u potpunosti sagori i imas jos i smanjenje stetnih sastojaka u izduvnim gasovima.
E sad sto pojedinci obecavaju nemoguce i naplacuju cenu koja treba da pokrece motor bez dodatnih goriva e to je veoma veliki problem oderu te kada ono nije to sto su ti obecali.kada sam napravis nemoze da te izadje vise od 4000 dinara pa i ako nema neke spektakularne ustede nema veze bar ste pomogli o ocuvanju planete zanasu decu.
 
Koliko sam ja ovog druga koji je to trebao da prodaje i ugrađuje shvatio tu može da se ostvari ušteda isključivo na ogromnim potrošačima tipa traktori od 200+ ks i tako nešto jer on mi je rekao na Land cruseru od 3000ccm su radili uporedni test pun rezervoar sa i bez HHO i nikakva razlika nije bila i da napomenem to nije bio običan HHO nego onaj sa elektronskom kontrolom rada i brizgačima.
 
Pre dve nedelje moj zet (administrativni ne-radnik) je ugradio to cudo u svoj automobil fiat stilo 1.6. 16 v.Dzaba sam ga odgovarao da to ne cini i da od ta posla nema nista li avaj on se zajunio i oce pa oce .Kaze citao je u novinama gledao na Hrvatskoj televiziji, bio je i na sajmu automobila i tamo se licno uverio da taj gas "radi posao".Pride kaze taj sto ce da mu ugradi tu napravu daje i garanciju i tako ode on mecki na rupu.Ja sam bio protiv a on i cerka za, i tako nadglasase me ( citaj uzese mi novce na zajam).Da bih se osigurao da ce mi se moje pare vratiti ja lepo uzmem od njega co2 aparat za varenje koji mi bas treba i dogovorimo se da ukoliko mi novce ne vrati do proleca aparat je moj.On mi izracuna da ce samo na gorivu do proleca ustedeti vrednost pozajmice a posto sam ja skeptik u sve njegove navode pade i opklada pride u dve gajbe piva.
Isli smo do Zagreba sa ukljucenim tim sistemom i punim rezervoarom.Zabelezili smo potrosnju a u povratku smo iskljucili taj sistem.Vozilo se istim tempom oko 100 na sat tamo i nazad dakle auto put i voznja po Zagorju.Ustede nije bilo nikakve do tamo smo potrosili 47 litara a nazad 43.Dakle cak smo i manje potrosili ali ajde tamo smo ostavili jednog putnika i eto imali smo manji teret.Zet i dalje ne odustaje od price i tvrdi da je greska bila u podesavanju i da mora ici ponovo kod majstora da mu to usteluje.
 
Pre dve nedelje moj zet (administrativni ne-radnik) je ugradio to cudo u svoj automobil fiat stilo 1.6. 16 v.Dzaba sam ga odgovarao da to ne cini i da od ta posla nema nista li avaj on se zajunio i oce pa oce .Kaze citao je u novinama gledao na Hrvatskoj televiziji, bio je i na sajmu automobila i tamo se licno uverio da taj gas "radi posao".Pride kaze taj sto ce da mu ugradi tu napravu daje i garanciju i tako ode on mecki na rupu.Ja sam bio protiv a on i cerka za, i tako nadglasase me ( citaj uzese mi novce na zajam).Da bih se osigurao da ce mi se moje pare vratiti ja lepo uzmem od njega co2 aparat za varenje koji mi bas treba i dogovorimo se da ukoliko mi novce ne vrati do proleca aparat je moj.On mi izracuna da ce samo na gorivu do proleca ustedeti vrednost pozajmice a posto sam ja skeptik u sve njegove navode pade i opklada pride u dve gajbe piva.
Isli smo do Zagreba sa ukljucenim tim sistemom i punim rezervoarom.Zabelezili smo potrosnju a u povratku smo iskljucili taj sistem.Vozilo se istim tempom oko 100 na sat tamo i nazad dakle auto put i voznja po Zagorju.Ustede nije bilo nikakve do tamo smo potrosili 47 litara a nazad 43.Dakle cak smo i manje potrosili ali ajde tamo smo ostavili jednog putnika i eto imali smo manji teret.Zet i dalje ne odustaje od price i tvrdi da je greska bila u podesavanju i da mora ici ponovo kod majstora da mu to usteluje.
Svaka cast na merenju ovu su konkretni podaci.
 
Zet se oko podneva vratio sa "stelovanja" onaj majstor sto mu je uzeo novce za taj generator mu je "podesio sistem" a on je odmah otisao na posao sa kolegom pa je njegov auto ostao kod mene .Malopre sam isao sa njegovim autom do Rume i jedinu promenu koju vidim na automobilu je neka zuta lampica koja sija na satu i ne gasi se.Pise na displeju "Check Engine".Toga nije bilo pre ovog "podesavanja" tako da ne znam o cemu se radi.
Auto stalno zatrzava i ne drzi ler dok se ne ugreje.Uopste ne prima normalno gas nego prvo guta knedle a onda odjednom prokine i sumanuto povuce uopste ne znam sta se desava brine me da nisam ja nesto pokvario iz auspuha izlazi oblak vodene pare cak i kad se automobil ugasi.
 
Poslednja izmena:
To on sada menja sredinu, kao riba na suvom :haha:. Biće sve u redu kada se privikne, ili rikne :haha:. Stvarno mu ga majstor "podesio".
 
Da znas da si u pravu ovde definitivno nisu cista posla jutros ga zet upalio radio je dosta nemirno a onda je posle par minuta rada na leru iz auspuha odjeknula opaka eksplozija.Zvao je majstora a ovaj mu je rekao da ga ponovo dotera da mu podesi opet smesu.Ja sam zeta ubedjivao da izbaci to djubre i da se ne zamajava vise sa tim budalastinama ali avaj on i dalje veruje u price da ce auto trositi 50 % manje.Jos uvek se nije vratio od majstora i jedva cekam da cujem sta su smundarali.
 
Pa verovatno je previše pojačao i sad je prebogata smeša (previše "goriva" u odnosu na to koliko još može da uzme vazduha) pa na višim obrtajima uspe da guta i povuče dobro al na malim loše radi. Ovo samo pretpostavljam jer mi deluje kao kad se nekad rašteluje plinski uređaj, tng. Kad je previše plina isti su simptomi.
 
Evo malopre sam upalio auto i radi mirnije posle tog drugog stelovanja ali opet sija ona lampica.Raskacio sam ono crevo od te budalastine i skinuo sam sa klema kablove od te naprave.Sve sam to raskacio i lampica se ugasila.Na onom mestu gde je ulazila cev od tog gasa ima kondeza i to sam sve obrisao i zacepio sam sa jednim sarafom.Svecice su crvene i vlazne pa sam ih obrisao i ocistio. Dakle uzrok svih nevolja je skalamerija idem do najlon pijaceu Novi Sad pa ne bih da rizikujem da me auto ostavi na pola puta.Videcu kako ce da se ponasa sad bez tog cuda.
 
Matematika vam je losa.Da bi napravili ustede morate imati dobar elektrolit i ne preporucujem da ga ugradjujete bilo gde .Isplati se jedino u starijim tipovima motora a posebno se isplati u dizel motorima gde se potrtosnja potrosnja smanjuje do 50%.Tako da sto vam auto vise dimi i u sto je losijem stanju toi ce usteda biti veca(bolje ce sagorevati).Ja sam upalio motor samo na hho.Neznam dali neko od vas prati Ivana Jakobovica iz Hrvatske koi je prvi poceo da pravi hho javno.Sada je napravio motor koi radi na pregrejanu paru i kavitacijom postize neverovatne rezultate.Da motor radi samo na vodu.Ako negoga interesuje mogu da objasnim jer sada pocinjem da pravim.... vise o tome
Da zaboravio sam da kazem da je ivan jakobovic takodje prrepravio svoj stari torpedo da radi 80% na vodu (kavitiranu paru).Sto nije nimalo malo
 
probao sam i ja na vodu pa se uvek ugasi:osmeh:
da to sve radi vec bi to bilo u sirokoj upotrebi i mislim da netreba bez veze bacati novac raznim sarlatanima
 
Od tolikih stručnjaka po svetu,od tolikih naučnih institucija po svetu,od tolikih razvojnih firmi po svetu i na kraju od tolikih tajnih organizacija na svetu ne čuh da su ni auto na struju usavršili ,a eto mi balkanci već i na čistu vodu vozimo kola.
E zato smo tu i gde jesmo.....
 
Nije u tome fazon ja mislim sto se tice jeftinijih varijanti voznje ali sta mislite onako globalno kad se pogleda kuda bi to dovelo da puste elektricne automobile i na vodu ili kombinacije koje su 80 puta jeftinije od trenutnog goriva? to povlaci sve,servisi vise nisu isti,bezinske pumpe mnoge bi se mogle gasiti trziste bi opalo,naravno to se nebi desilo odma ali u nekom jako bliskom roku zato se to sve koci bar po meni...
Isto pogledajte sada drzavnu zemlju ljudi koji sus e oparili u zadnji par godina neki sve gaze djonom da dodju do nje placaju cifre da realno 1 covek sa 150 ha i velikom arendom isti profit ima kao i jedan covek sa 30 ha i malom arendom,ali ajde to na stranu povucice to pitanje privatnih arendi,povucice pitanje drzave sto da daje subvencije ako neko moze da plati tolke pare,nazalost to nema veze s realnoscu i sami sebe ljudi zakopavaju....Samo mi nismo u mogucnosti da to zaustavimo dok je ono na nekom visem nivou tipa drzavni nivo uticanih drzava i ne moze se tu puno uraditi jer je prostor malen,previse malen.Ovo je neko moje misljenje koje ne znaci da je ispravno,ali eto.
 
Igore totalno se slazem sa tobom.Neznam koliko ste proucavali ovo ali ja jesam.Covek koi je prvi napravio auto na vodu je otrovan.Cak su muu i automobil koi je napravio unistili ostavili su samo skice koje je sakrila zena.Sto se tice HHO gasa zanimljiv je ali sto se tice GEET REAKTORA kojeg sad pravim prezanimljiva je.Mnogo je lakse kontrolisati ga.Ne trosi nikakvu struju.Samo korist izduvne gasove i nema nikakve veze sa hho gasom .Rec je o pregrejanoj pari koja kada se naglo ohladi dolazi do kavitavije i taj gas koi nastane je jako explozivan.Postaje explozivan tek u klipu.Ono sto je ivan jakobovic napravio traktor 100% na vodu je ustvari geet processor i nije on nista izmislio to postoji.Ko procita ovo mozda mu se i razjasni http://quanthomme.free.fr/jlnlabs/bingofuel/pmcjlnen.htm
 
Ja samo mogu da pricam iz licnog iskustva a ono glasi taj HHO je smece i prevara obicna evo automobil radi kao sat bez te budalastine.Cim sam je uklonio ugasila se ona zuta lampica a kad se automobil malo izduvao evo sve se sredilo.Nema zemlje dembelije i nema voznje za badava.
 
Igore totalno se slazem sa tobom.Neznam koliko ste proucavali ovo ali ja jesam.Covek koi je prvi napravio auto na vodu je otrovan.Cak su muu i automobil koi je napravio unistili ostavili su samo skice koje je sakrila zena.Sto se tice HHO gasa zanimljiv je ali sto se tice GEET REAKTORA kojeg sad pravim prezanimljiva je.Mnogo je lakse kontrolisati ga.Ne trosi nikakvu struju.Samo korist izduvne gasove i nema nikakve veze sa hho gasom .Rec je o pregrejanoj pari koja kada se naglo ohladi dolazi do kavitavije i taj gas koi nastane je jako explozivan.Postaje explozivan tek u klipu.Ono sto je ivan jakobovic napravio traktor 100% na vodu je ustvari geet processor i nije on nista izmislio to postoji.Ko procita ovo mozda mu se i razjasni http://quanthomme.free.fr/jlnlabs/bingofuel/pmcjlnen.htm
Sa kim radis ti to,jel ti neko pomaze ili sam?
 
Ja samo mogu da pricam iz licnog iskustva a ono glasi taj HHO je smece i prevara obicna evo automobil radi kao sat bez te budalastine.Cim sam je uklonio ugasila se ona zuta lampica a kad se automobil malo izduvao evo sve se sredilo.Nema zemlje dembelije i nema voznje za badava.
Pavle skoro sam siguran da tvoj automobil ima komp.A sto se tice automobila sa kompom stvari su komplikovanije.Senzor prepoznaje HHO kao izduvne gazove i povecava smesu goriva tako da je u tom slucaju potrosnja ista ili cak veca...

- - - - - - - - - -

Inace sve radim sam jer je u selu niko nerazume.Tj ima jedan covek (Svetislav Sekulic) Koi mi je nabavio materijal i po mojim nacrtima obradio prohrom na glodalicu.
 
Bez te deco unutra.....
Pazi da ne napravis neku havariju,jer ti i ekser pokvaris ocas posla.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh