HHO sistem (gas)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilo je u Srbiji takvih testova pre 10 godina na MAN kamione stavljali su plinske uredjaje test je propao! Po nekoj njihovoj racunici plinski uredjaj se otplatio na milioniti predjeni kilometar. Stavljanjem tog uredjaja na kamione izgubili su garanciju.
Neznam sta ti znaci ovo "regulator" jedini regulator protoka nafte koju pumpa izbaci je rucica gasa i nemojte da se zavaravate ljudi da dajete pare na kojekakve gluposti to vam je majstorski savet od mene nisam juce poceo da radim taj posao.
Toliko od mene zavrsavam sa ovom temom...
dali ste upuceni koliko su kostali ti uredjaji koji su ugradjivani u MAN-ove?
U samom kucistu bos pumpe postoji regulator broja obrtaja da kada opteretite traktor nebi se ugasio motor, to vam je onaj deo iz koga ide poluga za gas,ako niste sigurni u ovo sto govorim ili mislite da lazem pitajte bilo kog bosistu on ce vam reci.
Cudi me sto dajete takav majstorski savet a neznate sta ima u bos pumpi traktora ili kombajna?
 
Ja neteram ni tebe ni tvog zeta da verujete.I dobio ti opkladu ili nedobio ja znam da radi i da ima ustede,naravno ako se pravilno ugradi.Ali necu vise da se bakcem sa HHO generatorima sada prelazim na GEET PROCESSOR gde je moguce motor voziti iskljucivo na vodu.A i moguce je postici 80% ustede.Cim ga budem zavrsio otvaram novu temu,ali neverujem da cu podstaknute nekoga da napravi to jer vidim da i ovde nemam nekog uspeha :p


Ko boga te molim da o tome ne pises u nekim novinama jer ce moj zet i tu udicu progutati.
Mlad si covek a gde su mladi tu je i sala.
 
pavle ti aditivi za ulje sto je tvoj zet sipao su odlicni cim je prosao par kilometara bez ulja obicno bez ulja ne mozes ni 100m

- - - - - - - - - -

gospodine saso p vrati se neki dan na zanat da bi delimicno znao sta je regulator pvp i cemu on sluzi

Obecao sam da se manem ove teme zbog lupetanja ali posto sam prozvan bar da ne sotanes bez odgovora.
Kinez jel si bosista po zanimanju?
 
Ko boga te molim da o tome ne pises u nekim novinama jer ce moj zet i tu udicu progutati.
Mlad si covek a gde su mladi tu je i sala.
xaxaxaxaxax Nadam se da necu da stignem do novina
Tvoj zet se presao sto je ugradio u noviji auto.Ja to nikada nebih uradio.Imam i ja punta ali na njega nisam stavio niti planiram
 
dali ste upuceni koliko su kostali ti uredjaji koji su ugradjivani u MAN-ove?
U samom kucistu bos pumpe postoji regulator broja obrtaja da kada opteretite traktor nebi se ugasio motor, to vam je onaj deo iz koga ide poluga za gas,ako niste sigurni u ovo sto govorim ili mislite da lazem pitajte bilo kog bosistu on ce vam reci.
Cudi me sto dajete takav majstorski savet a neznate sta ima u bos pumpi traktora ili kombajna?

Procitaj ponovo upis i razumi to sto si procitao pa tek onda daj odgovor. Pise ti u upisu za rucicu gasa. Mislim da je pismenom dovoljno. Zaista neznam koliko je kostao taj plinski uredjaj nije ni bitno,cemu takav uredjaj koji se otplati kad kamion oterate na otpad...
 
nisam bosista ali igrom slucaja znam kako funkcionise jedna pvp i sta ima u njoj

Ok je to sto znas ali daj da ti objasnim da jos bolje znas. Ovo je forum sluzi za razmenu znanja.
Regulator o kome ti pricas ti je prostim recima GAS koji drzis nogom na traktoru. Normalno gas je povezan sa PVP-pumpom sa povecanjem i smanjivanjem protoka nafte smanjujete i povecavate kolicinu goriva koja prodje kroz MOTOR.

Nikavi urdjaji to nemogu da promene osim vase noge koliko je teska na gasu.
 
taj regulator o kojem vi pricate nemaju svi motori a taj regulator sluzi da kada je motoru tesko da pumpa doda gorivotj poveca gas
 
@kinez ne lupetaj gluposti molim te. Samo povecanjem kolicine goriva povecavate sagorevanje u moturu samim tim postizete veci broj obrtaja.
Za majstora ne brini i onako trazim segrta ako si zainteresovan mozes da dodjes na praksu kad naucis zanat dacu ti polukvalifikaciju sa kojom mozes da radis u bilo kojoj firmi...
 
Ok je to sto znas ali daj da ti objasnim da jos bolje znas. Ovo je forum sluzi za razmenu znanja.
Regulator o kome ti pricas ti je prostim recima GAS koji drzis nogom na traktoru. Normalno gas je povezan sa PVP-pumpom sa povecanjem i smanjivanjem protoka nafte smanjujete i povecavate kolicinu goriva koja prodje kroz MOTOR.

Nikavi urdjaji to nemogu da promene osim vase noge koliko je teska na gasu.

I šta se desi kad se odjednom motor optereti , npr kad oreš pa naidje na tvrdo ili sl ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh