Herbicidi u kukuruzu

Juce sam uzimao hemiju za takozvano prskanje posle setve, pre nicanja. Preporuka zastitara je bila Acetogal 2 l/ha i Rezon 2 l/ha. E sada zanima me vase misljenje o sledecem sto je rekao. Zbog nedostatka kise da bi prskanje uspelo predlozio je da prskanje radim sa maksimalnom kolicinom vode. Umesto standardne procedure 3.5 l/ha vode rekao je da bure punim do vrha, sto je 440l vode na ha. Takodje je rekao da ce biti od koristi da narednih dana 2-3 puta predjem ponovo samo vodom parcele koje sam prskao, da bi se hemija spustila u zemlju i da bi zastita uspela. Da li po vama ovo ima logike i da li je neko to vec radio?
 
Lupa gluposti, ispao bi samo smesan
Da bi se hemija valjano aktivirala potrebno je oko 10 l/m² padavina. Znaci da na 1 ha treba da prospes 10000 m² x 10 l/m² oko 100000 litara. Sto bi značilo da treba negde oko 230 prskalica, pa ti kreni.
 
Jedno pitanjce: Imam na jednoj njivi nekih 20% pirevine ,duzine 30 metara sirina oko 3 metra sve u jednom komadu, planirana je za setvu kukuruza, da li mogu pre tanjiranja da isprskam glifosavom i koliko bih morao da cekam da bih tanjirao i sejao????
 
Lupa gluposti, ispao bi samo smesan
Da bi se hemija valjano aktivirala potrebno je oko 10 l/m² padavina. Znaci da na 1 ha treba da prospes 10000 m² x 10 l/m² oko 100000 litara. Sto bi značilo da treba negde oko 230 prskalica, pa ti kreni.

I meni je delovalo kao naucna fantastika, a nisam do sada cuo da to neko radi, ali rekoh opet hajde da pitam.
 
Juce sam uzimao hemiju za takozvano prskanje posle setve, pre nicanja. Preporuka zastitara je bila Acetogal 2 l/ha i Rezon 2 l/ha. E sada zanima me vase misljenje o sledecem sto je rekao. Zbog nedostatka kise da bi prskanje uspelo predlozio je da prskanje radim sa maksimalnom kolicinom vode. Umesto standardne procedure 3.5 l/ha vode rekao je da bure punim do vrha, sto je 440l vode na ha. Takodje je rekao da ce biti od koristi da narednih dana 2-3 puta predjem ponovo samo vodom parcele koje sam prskao, da bi se hemija spustila u zemlju i da bi zastita uspela. Da li po vama ovo ima logike i da li je neko to vec radio?

Bolje pusti navodnjavanje jedno pola sata!
 
Jedno pitanjce: Imam na jednoj njivi nekih 20% pirevine ,duzine 30 metara sirina oko 3 metra sve u jednom komadu, planirana je za setvu kukuruza, da li mogu pre tanjiranja da isprskam glifosavom i koliko bih morao da cekam da bih tanjirao i sejao????
po meni tanjiranje u prolece je jako lose,bolje je preci setvospremacem ili drljacom,trebalo bi da je dovoljno izmrzlo da se i tako moze spremiti zemlja za setvu a kad budes prskao dubinsko preparatima pre nicanja kukuruza dodaj totala i to ako neces da ides celom povrsinom kad sve ostalo oprskas u preostalu tecnost dodaj totalom i oprskaj,ja tako radim ako se neka parcela zakorovila pre nicanja bilo koje kulture i do sada nisam imao nikakvih problema
 
Jel ima neko iskustvo sa bokvicom u kukuruzu ? Najčudnije je što taj korov dosad nikad nisam primijetio al u jednoj njivi gdje je kukuruz uredan , nikao odlično , pored palamide i malo čička koji tek niču ima i ove bokvice . Plan je bio za koji dan ići Adengo i 2.4d , možda da se ne zezam adengo i dikamba , malo je skuplje .
Ovako izgleda bokvica , naravno nema rese :

bokvica1.jpg
 
Danas radio kooperantu kukuruz sa Matonom u trecem peru, samo flekovao ogumke palamide. Doza 0.6l/ha.
 
Nazad
Vrh