Herbicidi u kukuruzu

Može li sa Adengom zajedno glifosat pre nicanja? Nemaju negativno dejstvo jedno na drugo?
I koliko totala po kj ili ha da sredim palamidu odmah na početku?
 
Jel ima neko iskustvo sa bokvicom u kukuruzu ? Najčudnije je što taj korov dosad nikad nisam primijetio al u jednoj njivi gdje je kukuruz uredan , nikao odlično , pored palamide i malo čička koji tek niču ima i ove bokvice . Plan je bio za koji dan ići Adengo i 2.4d , možda da se ne zezam adengo i dikamba , malo je skuplje .
Ovako izgleda bokvica , naravno nema rese :

bokvica1.jpg
Momo ovoga je kod nas bilo ranije pre 10-15 godina i vise,to je bilo strasno,kasnije je nestala i ja skorije to nisam video.
 
A vid datume, 2013.
Ne mogu da tvrdim 100 %, ali takvu informaciju sam dobio sa više strana. Ako su varkali mene i ja lažem vas.
 
U komšiluku mi je glavni uvoznik Pinusa za BiH , raspitaću se . Nisam koristio njihove proizvode osim njihovog totala , kako se zvaše .
Danas radio Adengom , kukuruz totalno ujednačen 95% tri lista , a 5-10% tek niče . Ima ponegdje palamide pa sam dodao 2.4d . Navodno je štetan za kukuruz manji od 2 lista , nisam se to još uvjerio a u stvari želja mi je da postoji herbicid koji bi u fazi 3-4 lista uništio kukuruz koji nije ili tek niče da ne smeta . MOžda i postoji ??
 
Adengo ide u kukuruzu DO tri lista posle nebi smelo... i potrebna je kiša za aktivaciju aktivnih materija...
 
Kako resavate Kerece Grozdje iliti Pomocnicu(Solanum Nigrum)? Sta bi mi preporucili? Prosle godine smo radili sa herbicidom Chief, probali bi nesto drugo sada.
 
Isprskao sam Adengom i odma uvece pala kisa. Nakon toga juce suvo pa danas opet kisa. Da mu ne smeta tako cesto kisa i da li ce se aktivirati i za 15 dana ako padne ponovo
 
E, ovako drustvo u nedoumici sam velikoj,imam herbicid koji se koristi nakon sjetve a prije nicanja i od 16 ha 15 sam uspio na vrijeme da poprskam ovaj preostali hektar kranem veceras da uradim kad ono kukuruz poceo da nice.Ne poznaju se redovi ali ponegdje se tek pomalja iz zemlje.Sta sad raditi dal da poprskam ovim sto imam jer sam to vec zamjesao u prskalicu hoce li da skodi kukuruzu...?
 
Nazad
Vrh