Herbicidi u kukuruzu

To i mene cudi jer uvijek prije koristenja procitam uputstvo i tamo se spominje krompir soja... al nigdje kukuruz,pustimo sad to, jer je to filozofija mog starog i njegovih "strucnjaka " iz delta agrara,ja koristim sto mi oni dobave.Sta mislite dal da prskam ili ne?
 
Ne znam sta ce biti od tog kukuruza. Nigde nisam nasao da je metribuzin registrovan za kukuruz.
 
Jbg ja vec poprskao 15 ha i ove prve sjetve od 17.4. nicu dobro, rekao bih, poprskao bih i ovaj zadnji hektar veceras da nisam primjetio mlade izdanke kukuruza...
 
10984605_381603862023567_2623004394027196328_n.jpg
Ma kakvo prskanje najbolje je to ručno počupati!
 
Ja cu sutra ujutro poprskati pa nek ide u p.m.

A za ovu gore sa slike imam nesto malo bijelog kukuruza za kucnu upotrebu koji necu prskati.Ona ispred a ja za njom polako...:osmeh:
 
Davno sam zaključio , slučajno , sijano pola parcele kukuruz pola soja , greškom isprskano par metara kukuruza prije nicanja , ispalo bolje nego ovo što je registrovano.
 
da li je neko probao da mesa Nikosulfuron i rimsulfuron ( RIMEX), vidim da Principal plus sadrzi obe aktivne materije, radi prosirenja delovanja na rizomski sirak i eventualnu reziztentnost doticnog korova.
Koliko i u kojoj dozi ste mesali?
 
Ljudi pomoc!!!!
Oprskao sam posle sadnje a pre nicanja acetohlorom 900 2l na ha i terbis 2l na ha, kad sam danas otoso da vidim kako je niko kukuruz, umalo me slog nije strefio, njiva pozelenela od trave, kao da nije imalo nikakvog efekta. Cime sad da prskam sobzirom da je "delimicno nikao 2 lista". Hvala
 
Nazad
Vrh