Herbicidi u kukuruzu

Овде су писали људи да су појачавали Хирошиму са флуроксипиром, а неки и са дикамбом и флуроксипиром. Пар порука које сам нашао:

Oprskao sam sa Nagasakijem. Utrosak vode 220 litara/ha

mezotrion 0.25 lit/ha
terbutilazin 1 lit /ha
nikosulfuron 1,1 lit/ha
rimsulfuron 35g/ha
dikamba 0,4 lit/ha
lodin 0,4 lit /ha

Ja sam dodavao i Lodin u Hirošimu zbog poponca. Svi korovi su bili uništeni, ali je poponac kasnije ponovo klijao iz rizoma i pravio problem, obmotavao se oko stabljika koje su još uvek bile slabe pa im je smetao.
I treba voditi računa da se ne preklapa prskalicom, dupla doza dovodi do toga da kukuruz pobeli, međutim kasnije se povrati, nisam primetio da je na kraju bio nešto slabiji od ostalog.

Prošle godine jedna parcela (bila livada, njiva nije sejana više od 15 godina) radjena sa Calaris pro 2.3 lit + Dikamba 0.4 lit + Fluroksipir 0.6 lit + Nikoslufuron 1.2 lit + Rimsulfuron 30 grama po hektaru. Sve prošlo super, travke nije ostalo. Kukuruz bio odličan.
 
Ne koristim Maton.Ubacivao sam prošle godine punu dozu dikambe u Hirošimu a za ovu nisam još rešio šta ću sve da mućkam.
 
Ja sam ove godine sav kukuruz oprskao sa medeya+terbutilazin, posle setve.
Ne znam šta očekivati za dalje...
Vidim pišete expres suncokret preživi izoksaflutol, za čičak nigde ništa ne piše.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
140gr/ha medeye i 1l terbisa. U principu trave na njivama još nema pošto je teran setvospremač 2 puta pre setve ali će biti čička i samoniklog suncokreta sigurno.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Na jednoj njivi imam posejano pola kukuruz pola suncokret ekspres tehnologija. Kad budem prskao ekspresom, da li moram odmaći od kukuruza tj. da li ekspres može oštetiti kukuruz? Nisam nikad imao ovakvu situaciju.
 
Medeya+terbis prskano u petak posle setve.
Čičak
76b14f311cc41c987d271172108a7fb6.jpg

78e4ebd953131b5e8159c89e093d6e3b.jpg

Samonikli suncokret
39dba6bca994e8e7be9e9bbd1bf55839.jpg

Poponac
299b7809cd9694dba1e7ad2f5f0cf43a.jpg

To su korovi koji su bili iznikli u trenutku prskanja.
A ima dosta sitnog korova koji sada niče i ima lepu zelenu boju. Videćemo kako će biti posle kiše.
Inače kukuruz je sejan u petak u baš vlažno, danas ima klicu 4-5 cm dugačku i na samoj je granici vlažno-suve zemlje. Više vuče na suvo.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kako sad suvo a tolko si se hvalio sa tvojom vlagom

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Pa eto tako, zasušilo i kod mene, @BARBULA nadam se da ti je sad srce na mestu. Svejedno za odlično nicanje je ima, za razliku od nekih njiva gde su ljudi već presejali. Sada čekamo julsku kišu, onu "najbitniju"...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh