Herbicidi u kukuruzu

Zvekne ih. Ako pazljivo citas uputstvo za terbis (terbutilazin) naici ces da moze da se primeni do treceg lista kukuruza. Dakle i posle nicanja trave radi radnju.
 
Ja palamidu resavam sa totalom,napravim jaku dozu u prskalici i vozam se po njivi i palim gde treba,normalno pre nego sto nikne usev.
 
ja sam malo listao internet i procitao da monsun aktiv ima mnogo sire dejstvo od adenga ,jer adengo neradi sirak iz rizoma i jos drugih korova pa bi se odlucio monsun aktiv.da li neko ima iskustva sa monsunom.
 
dali je neko prskao matonom na crno posejan kukuruz vec iznikle korove,dali mozda ima neke posledice od zemljisnog dejstva??
 
Ja sam jednu parcelu juce tretirao glifosalom, koju planiram za kukuruz, jesam li pogresio, jer kod nas ovde niko ne koristi total u njivama gde seje.
 
Imam jedno pitanje, ako kukuruz prskam kad je vec nikao npr. u drugom listu sa Zeazinom ili Terbisom, da li posle mogu i redovno, sa npr. Calistom i Nikosavom kad ima 4-5 listova?
 
Jel koristio ko od Agromarketa Mezatron, da li je identican originalu Callistu, po pitanju jacine delovanja?
Znam da je to samo u Agromarketovom pakovanju, ali zanima me jel neko koristio i kako se pokazao u istoj kolicini kao calisto?
Da ne ispadne da mora jaca doza, ali kasno da uvidimo nakon prskanja, pa da ponavljamo operaciju....
 
Od tih svih kopija, meni se licno najvise dopada Agrosava. Coloseum, Nikosav, Glifosav kao i dosta vocarskih preparata koristim od njih i zadovoljan sam. Od agromarketa kopija (Excorta plus) Dueta prvi put ove godine probana. Psenica za sada ok deluje.

Adengo ne deluje na rizomski sirak i na palamidu. Zaustavlja ih u porastu ali u vrsaju bude sirka itekako.
 
Coloseum je kopije Banvela, Nikosav je kopija Motivela. Fungicidi Teatar Plus, Dionis Plus, Duofen i jos brdo su sve kopije i kombinacije. Tetar plus je Syngenta Score i Syngenta Amistar, sto nisam nalazio od Syngente nigde tu varijantu u miksu.

Flupisor takodje je kopija, jer je istekla licenca Fuzilejdu. A ti si verovatno mislio na npr Nufarm Tandus power, to su preparati ciju distribuciju radi Agrosava, ali ih ne pakuju vec samo "preprodaju"
 
Nazad
Vrh