Chat u svinjarstvu

Evo ja sam izmerio par stvarcica .
Od 30 kg kobaja dobio sam 20 kg susenih . Treba dodati i creva ( koja nisu vise jeftina ( 1000 din. )) , zacine , drva i naravno svoj rad . I sa koliko da covek bude zadovoljan na kraju kada prodaje ?
 
Sve zavisi kako se gleda. Imao sam jednog tovljenika oko 180 kg viška, da sam ga prodao na kilo dobio bih max 60 crvenih.
Umest prodaje na kilo
napravio sam 80 kila kobasica, 20kg slanine, par kila otopljenih čvaraka i pola kante masti. Mast ostala nama a ostalo kada sam prodao sve po 1000 din ostalo 100 hiljada kada odbijem creva, začine i sve ostalo. Lepa plata za 2 dana posla....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ima li neke računice, koliko kukuruza tj. jarme pojede brav do 120 i do 200 kg žive vage? Naravno mešano bar sa pšenicom ili ječmom, bez koncetrata, dajemo surutku.
 
Sve zavisi kako se gleda. Imao sam jednog tovljenika oko 180 kg viška, da sam ga prodao na kilo dobio bih max 60 crvenih.
Umest prodaje na kilo
napravio sam 80 kila kobasica, 20kg slanine, par kila otopljenih čvaraka i pola kante masti. Mast ostala nama a ostalo kada sam prodao sve po 1000 din ostalo 100 hiljada kada odbijem creva, začine i sve ostalo. Lepa plata za 2 dana posla....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
A koliko je pojeo da dogura tu kilazu ? To oduzmi od 100.000 ali svakako da nije lose za dva dana posla oko klanja . Ajde da lupim a ti me ispravi . 800 kg zitarica i 200 kg koncentrata .
 
................a kada sam prodao sve po 1000 din ostalo 100 hiljada kada odbijem creva, začine i sve ostalo. Lepa plata za 2 dana posla....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Kako je išla ova računica ?
Da li je ova cifra razlika od 60 000 koliko bi dobio da si ga prodao ka živu vagu ?
Ovako napisano neko će steći utisak da se tovljenika od 180kg negde našao ?
 
Nazad
Vrh