Chat u svinjarstvu

Neznam u kojoj temi je neko napisao da je covek kupio 2 divlja praseta iz zarazenog podrucja i preneo u svoj deo tj mesto


Znaci dozivotno bih mu zabranio da drzi klempu i stoku na domacinstvu osim kokosaka
 
Kuga je potvrđena u jednom gazdinstvu, svinje su pobijene i za sad nema širenja. Za prasice iz zaraženog područja nisam čuo.
 
Šta je Jorkšir Landras F1 i je l' to dobra kombinacija? Uzeo bih takvu suprasnu svinju sa jedne farme u blizini.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Najbolja moguća za obično seosko gazdinstvo. Još ako si u mogućnosti da nerast bude Durok ili Pijetren dobio bi prasice ekstra kvaliteta.
 
OK, hvala. U mogućnosti sam ako se osemenjuje.
Pretpostavljam da se od nje više ne mogu dobiti iste potomke ukrštanjem sa Jorkširom ili Landrasom?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nećeš ništa pogrešno uraditi ako ukrstis sa Jorksirom ili Landrasom. Ta kombinacija daje porast a ukrštanje sa Durokom ili Pijetrenom mesnatost.
 
Krmača 7 dana pred prasenje, ne može da ustane. Samo skici, temperatura joj je nešto niza, oko 37c. Šta bi moglo biti?
 
Evo da se pohvalim malo pošto sam se brinuo i bio skeptičan. Ponovio sam se mašinu od braća kineza za ceđenje uljarica, pa sam na nju cedio griz svoj. Evo rezultat za dobijenu pogaču, malo samo treba da korigujem na dizni ekstrudera da jače peče, bojao sam se da će se u ceđenju dodatno grejati i prepeći pa sam smanjio ali ispostavilo se kao greška, pa je vrednost ureaze ispala nešto preko granice.

1709584266439.jpeg


Soja je selektirana brzinski. Griz bude oko 39% proteina i oko 19% masti. Pitam kako to moj griz ima vrednosti kao pogača, a odgovaraju mi da u prodajnu sačmu i pogaču se dodaju primese da bi se namestili proteini na deklarisane vrednosti (44% za sačmu i 38% za pogaču). Sad još samo ulje da prodam po nekoj ceni makar nešto većoj od sojine...
 
Kako li izgleda krmaca kad su bili 6 nedelja sisali i dogurali do 18 kg..
Ja 5 nedelja maksimalno i lucim ih.
Koliko ih je bilo u leglu?

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
7 komada je oprasila, krmača imala 200+ kila. Posle 6 nedelja ostala kao daska, ali bukvalno:
Slike pre prašenja
0279c1adba7f226b1e4869a4cc954d52.jpg
0d430f7db1f22348d4192323c8134a0e.jpg

I upravo uslikano:
83cb6bb8d17e383963874df1f82f6d03.jpg
1729ecd070152902587c9ee3024c99e8.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Zato sam i pitao kako izgleda
Kod mene budu 5 nedelja pa je otanje dobro.
Zato su nabili 18 kg malo leglo bilo.
Srecna prodaja.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh