Chat u svinjarstvu

Ma koja crna kuga, to je jedan delić nestašice. Kod nas u selu otkako je kukuruz bio otišao na 40 dinara mogle se na prste nabrojati sve krmače u selu.....
Kasnije se kuga u srbiji "pojavila", pobili su nešto svinja, neko blizu lonca je uvezao prasad iz danske, masno zaradio i legla stvar.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
jujuju
lako je izracunati samo 10komada po prasenju*broj krmaca ili nazimica koje su trebale biti-koliko nedostaje prasadi
 
Svi koji tove svinje, ima prasad za njih da se nađe.
Ko god je hteo za novu godinu i božić da kupi prasetinu kupio je samo po malo većoj ceni.
Otvori oglase, svinja koliko hoćeš, e ali cene su već neka druga priča.
Nisu kupili oni kojima je bilo skupo a ne zato što nisu našli gde da kupe. Uvoz je čudo. Samo što sada manje zarađuje seljak na prasićima a mnogo više tamo neki "Andrej Vučić"....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Svi koji tove svinje, ima prasad za njih da se nađe.
Ko god je hteo za novu godinu i božić da kupi prasetinu kupio je samo po malo većoj ceni.
Otvori oglase, svinja koliko hoćeš, e ali cene su već neka druga priča.
Nisu kupili oni kojima je bilo skupo a ne zato što nisu našli gde da kupe. Uvoz je čudo. Samo što sada manje zarađuje seljak na prasićima a mnogo više tamo neki "Andrej Vučić"....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
znaci ne mogu reci da nema zarade na 520din koje sam ja prodao
opet kod nas gore,kao sto smo ja i dejo joe pisali kod nas je cena mala jer svuda ide od 600din pa na vise

e sad imas opet ljudi kojima ni 700din malo sto je opet po meni nonsens i ne izdrzivo nikako

pa to sto kazes cene su takve jer nestalo svinja a ovi koji su tovili sad misle da zarade ono sto nisu zaradili u poslednjih 5 godina

svi ti po oglasima traze cenu vrh i zato se vrte po oglasima po mesec i vise dana
da su realni u ceni prodali bi lagano
 
Priča mi kum, on je rodom iz mesta Culine (iza Zvornika). Kaze nekoliko dana pred Božić su prasad dostizala i 1000din. On lično kupio po 720 nešto pre NG.

Inače, koje su po vama najbolje kombimacije vepra i krmača za prasad. Ja do sada sam imao V. Jorksir krmače i isto tako vepar. Sada sam uzeo kod Mirka Djukica veprica , durok+pietren. Pošto veći deo prodam u pečenje, šta bi vama bila dobra kombimacija.
 
Pa on

Pa ondak kako će za 7 meseci pasti cena(ova cena što je sada sigurno neće ostati)ali nek bude do 500 din/kg i ja sam zadovoljan
kolega dva puta jedno te isto pitas


ako ocvilis nazimicu ili krmacu primer 20januara prasi ti se polovinom maja

neka hranis i 10nedelja prase do 25kg krajem jula su gotovi za prodaju(e sad ti izracunaj koliko je od januara do jula)

dve kuce oko mene nisu imali krmace 10tak godina,sada ima 3 ostavljene(vec suprasne)


kod nas je cena sada 520din a ne da se nadamo da ce biti u buducnosti 500din
kamo srece da ostane
 
Sta mu dodje kad tovljenicima otiču zadnji zglobovi? Tovljenici su oko 45-60kg
 
Може бити неколико узрока, нека инфекција од раније која се манифестује на зглобовима или нешто прошло кроз храну, нека од компоненти у суперу или дефицит нечега. Ако је више комада од једном пало ова друга опција је више вероватна. Нешто против упале дексамедазон, мелоксидолор или слично.
 
Jesu na betonu.. Dosta je hladno pošto su otvoreni objekti, bacam im slame koliko mogu. Probacu penstrep danas da im dam
 
Nazad
Vrh