Chat u svinjarstvu

Pjetreni ko krmače kod mene nisu se baš nešto pokazale
Na jokšira da se pusti pjetren bravac ili na duroka to još prolazi
 
I onda kazu kriv je nato bombardovo nas 99 sve rakovi,bolesni ljudi

A ono prase sa 10 nedelja skace na mamu otprilike

Pilici sa 4 nedelje 2 kile i ostale fore

Naduvano u pm
 
Živiš na selu. Proizvedi za svoje potrebe hranu.
Neću ga ja hraniti travom, i držati ga u objektu 9 meseci da bi dostigao 130kg.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Živiš na selu. Proizvedi za svoje potrebe hranu.
Neću ga ja hraniti travom, i držati ga u objektu 9 meseci da bi dostigao 130kg.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Ta hrana je trovana svakako jer jede jecam,kukuruz i soju koja je prskana 100*
bice nesto od kupovine

A ljudima lakse da shvate


Pile da hranis bez koncentrata cvrc,to je sve hibridno tako da to zajebi


Najace mi to ovi polupani iz grada domace jaje ili kokoska,pevac a on se kljuka sa istim kao i onaj u kavezu jer da ga drzis na travi,jaje ili meso neces videt nikad
 
Pa hraniti treba svakako ali razlika izmedju pevca avlijanera i tovnog pilića nebo i zemlja.
Probajte tovne piliće hraniti do četvrte nedelje pa ih posle pustite u dvorište(jest da se u početku kilčave ali............)
pa vidi razliku posle mesec ipo dana,jest da su manji i mršaviji od onih što se drže zatvoreno 6 nedelja,ipak nešto čeprkaju po dvorištu i drugačiji ukus mesa
 
Pa hraniti treba svakako ali razlika izmedju pevca avlijanera i tovnog pilića nebo i zemlja.
Probajte tovne piliće hraniti do četvrte nedelje pa ih posle pustite u dvorište(jest da se u početku kilčave ali............)
pa vidi razliku posle mesec ipo dana,jest da su manji i mršaviji od onih što se drže zatvoreno 6 nedelja,ipak nešto čeprkaju po dvorištu i drugačiji ukus mesa
tema je svinjarstvo ali ukus mesa kod tovnih pilica je samo i iskljucivo u higijeni

tovno pile se gega citav taj katki zivot i lezi na belom mesu,od toga i miris-ko ne cisti tj farme
 
Šta je trenutno najbolje za dezinfekciju svinjaca? Nešto čime bih oprskao, sa aktivnim kiseonikom ili hlorom. Objekat malterisan, drveni boksevi.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Da li je neko skoro kupovao umatičene nazimice?
Imam 5 komada viška, ali ne znam kako se kreću cene.
 
sta treba od papira da se prilozi kad se podnosi zahtev za subvencije za tovljenike , jel ide jos nesto osim onih priznanica od klanice ?
 
Majke ti jel moraju sve usne markice da se ubacuju svaka posebno? kako li je ovima sto imajo po 500 kom
 
Mislim da neke budu vec ubacene?? Zavisi jel si prasad kupio obelezenu vec ili su odma na tebe obelezavali? Ako su na tebe bili onda bi trebalo da ima te brojeve tamo vec kao unesene
 
pa znam da ima neke, ali ima tipa 120 brojeva i onda ja treba da blejim dva sata posto je sve izmesano ,a treba da podnesem zahtev za 50...
malopre se uspem da unesem ,oci mi ispale .kad ono vasa sesija je istekla i nece vise ni da ocita stranicu ...jjjj im sve po spisku ...
prosle godine nisu toliko jeli govna ,samo uslikao odpremnice i one liste sa markicama i to je to .a sada bassss
 
savet

ispisi prvo brojeve na kompu(wordpad,notepad ili bilo sta i sacuvas),pa zatim odes na e podsticaje i samo cepas copy-paste
 
I o tome sam razmišljao već..
Jbt citava egzibicija da podneses zahtev..
Sutra cu, zadnji živac mi nategli.
 
Sta raditi ako svinje tovarim u cetvrtak a rok za podnosenje subvencija je petak? A naravno dokumentacija nece biti overena


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh