Chat u svinjarstvu

Prvi put je probila pre oko 2 meseca,i to samo na jednom gazdinstvu.Nije se širila.
Sad se pojavila ponovo u drugom gazdinstvu.
Danas ceo dan nosili.
Pobili preko 300 komada.
 
Svinje su se tovarile do sad,vadjenje krvi i može utovar.Predpostavljam da će biti jedan period bez utovara,pa ako nigde ne probije,dozvoliće uz vađenje krvi.
Prasici nisu mogli da se ubacuju u tov i dok nije drugi put probila.
Mislim na one što uvoze iz Danske.
 
Ja ne, samo prasićima pri odbijanju ili kod prebacivanja u tov. I onda jos jednom u toku tova.
 
Ако се држе на слами која се свуда складишти не треба ризиковати. 95-100 дан супрасности. Није препоручљиво давати испод 60 дана супрасности. На послу практикујемо 65-72 дана супрасности и 94-100 дана супрасности, првенствено назимице. Заједно са вакцином против ешерихије коли.
 
Ако се држе на слами која се свуда складишти не треба ризиковати. 95-100 дан супрасности. Није препоручљиво давати испод 60 дана супрасности. На послу практикујемо 65-72 дана супрасности и 94-100 дана супрасности, првенствено назимице. Заједно са вакцином против ешерихије коли.
Gde se može nabaviti ta vakcina protiv ešerihije?
 
Треба питати код ветеринарске службе која покрива терен. Ако је њима тешко да наруче(!), погледати код других ветеринара који се баве ситним животињама и кућним љубимцима. Неко ће наручити. Тражиш суисенг, клострикол, глетвакс, нешто од порцилиса и слично. Ако имају мања паковања од 50 милилитара (25 доза).
 
Треба питати код ветеринарске службе која покрива терен. Ако је њима тешко да наруче(!), погледати код других ветеринара који се баве ситним животињама и кућним љубимцима. Неко ће наручити. Тражиш суисенг, клострикол, глетвакс, нешто од порцилиса и слично. Ако имају мања паковања од 50 милилитара (25 доза

Треба питати код ветеринарске службе која покрива терен. Ако је њима тешко да наруче(!), погледати код других ветеринара који се баве ситним животињама и кућним љубимцима. Неко ће наручити. Тражиш суисенг, клострикол, глетвакс, нешто од порцилиса и слично. Ако имају мања паковања од 50 милилитара (25 доза).
Ok, hvala, kad se daju te vakcine?
 
Susenje za ovu sezonu gotovo . Okaceno na luftiranje . Naravno nista bez obezbedjenja 😊
Inace da napomen dve svinje su pale od po 150 kg . Masti bilo 40 kg. uz slaninu . Tako da posto vidim da neki ovde nemaju masti , ima kod mene za 600 dinara po kili .
IMG-20240126-112321.jpg


IMG-20240126-112137.jpg
 
Nije nesto ljubitelj susenih stvari na stari nacin jer su kancerogeni . Vise voli ovako nesto . Spremio sam im 25 kg. . Jedu kao da ne postoji sutra 😊
IMG-20240105-184016.jpg
 
Ja od mesa nisam ni video da je ker na slici :ROFLMAO:
Ima ih dva komada . Drugi je u desnom donjem uglu . Ako on padne od nepozeljnih ovaj crni odmah skace na glavu 🤣 . Ali je slika bar po meni fenomenalna . Nego danas u Bg. dosle kobasice iz Turije . 900 dinara kg svezih a 1200 suve . Malo se ne slazu cene jer suve matematicki gledano moraju biti skuplje .
 
Bio sam prosle godine na kobasicijadi u Turiji. Bome po kvalitetu tamo ima svasta. Probao sam na dosta mesta i mislim da je sve to izvikano. Garantujem da se po domacinstvima kad pravis za sebe prave bolje.
 
Nazad
Vrh