ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@matic
To sto je kukuruz na nekim njivama ostao tako nizak nije odlika hibrida vec se nesto desilo na toj njivi,ili je u pitanju hemija ili podzemne vode.Znas i sam da je nesto drugo nemoguce.

@ivanm
Svi novi ZP hibridi se preporucuju za vece sklopove pa samim tim sa njima se mogu ostvariti odlicni prinosi.Prelistaj malo ovu temu pa ces naci rezultate ogleda ZP hibrida koji su izvodjeni na mojim njivama.To su stvarni rezultati,bez stimovanja,ne koriste se radi reklame vec se u proizvodnim uslovima ispituju novi hibridi i uporedjuju sa starim.Dug je proces dok se ne stvori novi hibrid i ispita se u proizvodnji.
Za silazu imas nekoliko odlicnih ZP hibrida,npr.ZP735,ZP684 i najnoviji ZP 758 :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Imam gadnih problema da otvorim prvi link, drugi sam otvorio iz cuga. Kako je kod ostalih?
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Evo slike sa skidanja ogleda malo kasnim sa postavljanjem zato sto nisam mogao da pronadjem slike gde sam ih ostavio inace prosek prinosa je 11t po hektaru suvog zrna s tim sto je ogled sejan na istoj njivi gde i prosle godine kukuruz na kukuruz inace u ogledu je bio 21 hibrid
mi2hzr.jpg
2elgthh.jpg
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Samo ne znam koliko ove vage mogu tacno da mere kadn istovremeno tonu :sta:
Post je spojen: [time]1294782040[/time]
_________________________________________________
Mislim, merodavnije je na betonu...
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Neznam samo kilaza mi se poklapala na silosu gde sam odvuko kukuruz
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Sakuljn kako se u ogledu pokazao 666, kod mog brata na povrsini od nepuna 3 ha izuzetno loš ::lose::
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

mica967 je napisao(la):
Sakuljn kako se u ogledu pokazao 666, kod mog brata na povrsini od nepuna 3 ha izuzetno loš ::lose::
I kod mene je bio izuzetno los, a seme je iz samog instituta tretirano Imidorom. Sav je bio ko staklo, sitan, glatak i narandzast.
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Ja sam ove godine po prvi put sejao 666 i mogu reci da je to jedan od najboljih hibrida koje sam do sada imao. Imao sam visok prinos, a 666 je bio jedan od retkih hibrida koji nije polegao u mom ataru. Dogodine cu sigurno zasejati vece povrsine pod ovim hibridom
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

@toshiba
Te vage su tacne "u kilo" i ne "tonu"zato sto imaju veliku povrsinu onih ploca ispod same vage tako da ih tezina prikolica ne sabija u zemljiste.I ja sam posle vrsenja ogleda proveravao ukupnu tezinu svih ovrsenih hibrida u ogledu i sve se poklapalo u kg.

@mica967
Zao mi je sto nisi dosao kod mene na dan polja kada smo vrsili ogled ZP hibrida da vidis na licu mesta kakav je i ZP666 a i ostali hibridi iz ZP kolekcije.Svi su dali vrhunske prinose :ppozdrav:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

zp hibridi :D nasi hibridi se najbolje adaptiraju u nasim uslovima tako da.... batalite sve ostale ! :ppozdrav: p.s cale mi radi u institutu .
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

Before Svega niko mi ne radi u institutu,ali su odlicni ja sam vec napravio listu hibrida koji ce se naci na mojoj njivi. :cool:
 
Odg: ZP hibridi,Prinos za ponos

ZP 666 je ove godine podbacio i kod mene mada kod nekoga je bio dobar ali prosle godine na istoj parceli je bio prvi
 
Nazad
Vrh