ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
@Kish Robert

Ko zna da li si ti dobio pravo seme ZP. Da nije je to bio neki lažnjak iz kotobanje?
 
548 me bas prijatno iznenadio,puno bolje podnosi susu od 560, a nizi je rastom i spolja je kontra izgledalo. Sl godine 548 dobija vise mesta, od dosadasnjeg rekordera 560.

 
Probirali danas njivu za beraca na kojoj je sijan zp 555 i mogu rec da sam zadovoljan sa njim.Jalovih stabljika uopste nema a klipova gdje je malo redi sklop ima i kapitalaca.Za berbu je jos zelen pa cu sa njim sacekat jedno 15 dana.Odmah do njega je ns 3014 isti dan sijan i osjetno je sitnij.Ni njega nema jalovoga.

Ako se mogne doc do sjemena zp 555 ce ici i dogodine na vecini parcela.
Kukuruz je prskan u trecem listu sa adengom i u osmom sa blazom dozom laudisa .Sa laudisom sam nezadovoljan i vracam se motivelu ubuduce
 
Laudis i nije pandan motivelu vec vise kalistu....
Ako si hteo da unistavas trave koje suzbija motivel trebao si uzeti ekvip.
 
Nisam zadovoljan sa laudisom zato sto trava poslije prskanja pobijeli,rekao bi gotova i nakon 15 dana ponovo pocinje zelenjet...meni djeluje da se povrati dok se to kod motivela u mjesavini sa kambiom ne desava
 
Laudis je prvenstveno za sirokolisne korove i njih bi trebao da suzbija ok ,a poznata mu je osobina da izbeljuje i usporava uskolisne koje nakon nekog vremena ponovo krenu.
Da bi imao potpun ucinak mora da se kombinuje sa ekvipom kao sto se i kambio kombinuje sa motivelom radi prosirenja spektra delovanja.
 
Ja kombinujem dve motike,jedna ostala od dede,druga od babe i sa dva kopanja uništim sve trave u kukuruzu a i soji.
 
Danas sam skinuo onih 5kj jalovog ZP 606. Bilo je oko 600 kg/kj, odokativno po prikolici jer nije mereno posto sam to ostavio kuci.
Obratite paznju gde se na slici vide ljustike posle kombajna, tj gde je bilo klipova. Samo u mokrolokacijama tj. dolovima gde se skupilo maaalo vise vode od ostatka njive.
244cbf1e3b16a00a7894705bcb486bee.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Nisam napravio slike, ali je moj ZP ogled jako stradao od one prve oluje pre mesec dana.
Kombajner se dobro pomučio dok je ovršio.
Prinos je stvarno bio za ponos. Nisam merio pojedinačno po hibridima, ali onako odokativno 666 je bio najprinosniji. Ukupno je sa 2,35kj+7ari prinos bio oko vagona. Može to potvrditi član raša02 jer je kod njega kukuruz sušen.
 
548 ukrstam na istoj parceli protiv 560, pa cemo i tu videti razliku.

Nesekiraj se Tomo ja sam juče na probu posejao 4 setvene 548 na 22,1cm pa će vidimo, i nakraju parcele sam nastavio sa 555 pa će vidimo i razliku.

I mi smo danas sejali 548 i na istoj tabli nastavili sa 555 takodje razmak 22-23cm tako da ce biti isto uporedjivanja.

Kakvi su utisci o 548?
 
Nazad
Vrh