ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Kod mene prosle godine nije bilo problema sa oplodnjom a sijat je Zp 555,Ns 3014 i miks Ns 444 i 6010.Ovaj ns 3014 sam sjebo sa prskanjem a inace bi bio odlican kukuruz dok mi se 555 zp odlicno pokazo_Ovaj miks novosadskog mi je bio dobar al mi nekako stabljika bila kao crljiva,polovina ga popucala preko polovine tako da se dosta lose pokupio beracom.Inace...ovdje u nasem kraju nisam vidio da je bilo jalovih kukuruza
 
I kod mene 548 bio dobar sprem godine a 4007 je čini mi se sad prva godina u proizvodnji kod ratara tako da neko iskustvo nemožeš ni čuti.
 
Kod mene je prosle godine odlicno se pokazao zp388 ,sejao sam ga na raznim tipovima zemljista i svuda je bio dobar...
 
Moguce :osmeh:
nego je jos na par mesta 427 i 434 jesenas lepo rodio, mislio sam da ce moj pionir N01 u odnosu na njih baciti vise... kad ono nista bolje...
ali je prethodnih godina ih sisao samo tako...
 
Zmajevka klipa je 5t klipa, a ne 8t. Pretpostavljam da si mislio na dimenziju zmajevke koja se odnosi na neki prosecan hektolitar sa okrunjenim kukuruzom.
 
Baš tako kolega, ima zmajevki i od 6,7,8,10t nosivosti.Kad je lepo natovarena zmajevka nosivosti 8t onda stane oko 5,5 tona klipa, može i malo više u zavisnosti od kvaliteta kukuruza.
 
Jutros bio do instituta po hibride koji su od ove godine u prodaji, ZP873 namenjen za silažu i ZP707 za branje. Ostatak za branje verovatno ZP555 koji je proveren, al o tom po tom.

f3514052f2655cdb06b79178c9616b6d.jpg


Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh