ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    427
Kolega hocu da kazem da sva ta semena koja ostanu posle setve idu u magacine i samo se menja etiketa ili novo pakovanje sa deklaracijom,sta seme koje se ne proda baca se i pravi se drugo za sledecu sezonu ma da juce.Nije ni to problem ako je seme od prosle god ajd i nekako ali ko tebi nama moze da garantuje,imaju neka semena i po 3 ,4 god.
 
Kolega hocu da kazem da sva ta semena koja ostanu posle setve idu u magacine i samo se menja etiketa ili novo pakovanje sa deklaracijom,sta seme koje se ne proda baca se i pravi se drugo za sledecu sezonu ma da juce.Nije ni to problem ako je seme od prosle god ajd i nekako ali ko tebi nama moze da garantuje,imaju neka semena i po 3 ,4 god.
Naravno da nece da se baci nista, ali govore ljudi ne kupuj jos to je sve staro seme, a sta mislite da nema starog semena i kad se kupi tamo kraj marta pocetkom aprila?Ne i nema, rasporede svuda oni po malo starog malo novog i sve se rasproda.Mozda mesaju i pola pola, to niko ne moze da bude siguran.Ja sam prosle godine uzeo tretiran Heliko za 5000 po vreci u februaru prosle godine, ali veruj mi da je nikao bolje od pionirovog novog semena.Po prinosu nista mu nije bezao pionir.
 
@sale ratar
@grunt
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]


Prosudite sami.

Imenjače, kad kupuješ seme tražiš od prodavca deklaraciju od te partije semena koji je a4 format i na njemu pišu generalije kad je seme proizvedeno ko ga je proizveo u kojoj godini je proizvedeno, energija klijanja, klijavost.....
 
Imenjače, kad kupuješ seme tražiš od prodavca deklaraciju od te partije semena koji je a4 format i na njemu pišu generalije kad je seme proizvedeno ko ga je proizveo u kojoj godini je proizvedeno, energija klijanja, klijavost.....
Ja sam uzeo 5 vreca semena, i nisam ni trazio tu deklaraciju koju vi spominjete, nisam ni cuo da nekom daju.Imam dosta poverenja u tu apoteku, nikad nisam imao problema, nadam se da nece ni sad da bude.
 
Planiram za probu 5 kj da posejem ZP 684 ultra,Interesuje me kakav mu je prinos i kako se bere?
 
Ako berete jednorednim zmajem preskocite 684,ne ljusti se tesko,nego na otkidackim plocama kad povuce klip i deo komusine iznad tj.stablo i prepreci na grlu 2 takva klipa...
427 trazi dobru agrotehniku. 434 je dosta stabilan i skromnih zahteva,a moze i on dobro da rodi. Ove godine sam samo pola jutra imao 434 za vrsidbu(16 redova na pola jutra stane) od toga su 2 rubna skroz bila stradala u korovu (jedan komsija strnjika,drugi lucerka) kad se svelo na JUS u silosu bilo je 31-32 metera plativog,vlaga je bila 18%.
 
Kod mene ove godine za branje isključivo ZP hibridi. Prošle godine sam probao 427 na istoj parceli sa 434. Bolji je bio 434 i to prilično. Od ostalih imao sam 555, 560 i 684. Ono što mi je najvažnije je to što nisam imao budjavih klipova, za razliku od drugih semenskih kuća (pogotovo NS-a). Posebno bih izdvojio 560, odlično se pokazao u protekle tri godine kako ga sejem, zaista izvanredan hibrid.
Ove godine sejem 434, 555, 560, 606 i 684 na nekih 10-ak hektara.
 
434 hoće da se krši pri berbi i da pravi probleme.Slično kao 684 iz N.A opisa.427 ima mnogo bolje osobine.Ove godine ubacujem njega na mesto 434.
 
Imali smo jedne godine 434. Budjavo je bilo ohhohohhhoooooo, a zato je malo rodilo... Bilo na oko 6-7 ha, uhh sto sam bio besan... Mislio sam da nikad vise necu da sejem ZP hibride, ali izgleda da ce dobiti sanse 606 ove godine. Inace hvale 434 (pogotovo sto je stabilan).
 
I to je moguce, ali bilo je tu par vreca - no ne znaci da nisu sve vrece bile "ista tura"... Cudi me sto svaki hvali, a kod mene je bilo tesko piiiiip, pa zato i verujem da je bilo smece u dzakovima...
 
Nazad
Vrh